معروف است که با چای سبز می*توان بسیاری از بیماری*ها را درمان کرد: سرطان روده و غده*ی پروستات، بیماری قند، آلزایمر، ام اس و نیز چاقی را. دانشمندان آمریکایی در پژوهشی درستی این ادعا را در یک مورد ثابت کرده*اند.

نتایج بررسی یک گروه پزشکی آمریکایی نشان می*دهد که نوشیدن دو فنجان چای سبز پس از صرف یک وعده غذای مفصل (با ماکارونی یا سیب*زمینی و غلات) مانع افزایش قند خون می*شود. دلیل این امر وجود ماده*ای *است به نامEpigallocatechingallat که در پزشکی به EGCG معروف است. این ماده باعث می*شود که تجزیه*ی نشاسته*ی موجود در مواد خوراکی به کندی صورت گیرد و در نتیجه به گلوکز تبدیل نشود. نتایج آزمایش*های این گروه پزشکی، به*ویژه برای مبتلایان به بیماری قند، *بسیار امیدوارکننده است.
ماده*ی ضد عفونت

این که EGCG موجود در چای سبز در درمان بیماری*های خونی موثر است، نکته*ای است که در نتیجه*ی آزمایش*های یک پزشک آلمانی متخصص بیماری*های خونی به نام ورنر هونشتاین در سال ۲۰۰۵ مشخص شد. این پزشک که در آن زمان ۷۲ سال داشت و خود از نوع ویژه**ای از بیماری کم*خونی رنج می*برد، با مطلع شدن از محتوای سخنرانی*ای در باره*ی خواص چای سبز، نوشیدن آن را آغاز کرد و میزان مصرف آن را به دو لیتر در روز رساند.

هونشتاین چنان به تاثیرات شفابخش چای سبز اعتقاد پیدا کرد که در سال ۲۰۰۷ مقاله*ای جامع در باره*ی معجزه*های درمانی این ماده در یک مجله*ی تخصصی نوشت و در پی انتشار آن، هزینه*ی انجام چند پروژه*ی پژوهشی در باره*ی فواید EGCG را تامین کرد. این پزشک مبتکر که در ۸۳ سالگی از جهان رفت، در آخرین دست*نوشته*های خود نوشت که دلیل طول عمرش، نوشیدن چای سبز بوده است.


آزمایش*های عملی

پزشکان دانشگاه هایدلبرگ*، پس از فوت ورنر هونشتاین، ادعای او را بر ۱۹ بیمار قلبی مورد آزمایش قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که مصرف EGCG باعث کندی روند عفونی*شدن دیواره*های قلب شده، ولی نتوانسته است از رشد کامل آن جلوگیری کند. به*نظر آرنت کریستن، پزشک متخصص بیماری*های خونی و رئیس بخش پژوهش*های دانشگاه هایدلبرگ*، "میزان تجویز ناکافی" می*توانسته بر نتایج آزمایش*ها تاثیر بگذارد. او معتقد است که با این حال نتیجه*ی تحقیقات موفقیت*آمیز بوده است: «دست*کم این معالجه باعث وخیم*شدن وضع بیمار نشد»

آزمایش*های دیگر

از جمله پژوهش*هایی که در مورد فواید چای سبز صورت گرفته، آزمایشی است در باره*ی تاثیر EGCG بر سلول *و بازسازی آن. نتایج این بررسی*ها نشان می*دهد که EGCG به*نحو بارزی از عفونی*شدن سلول*ها و رشد غیرطبیعی آن**ها جلوگیری می*کند و بر واکنش*های غیرعادی سیستم دفاعی بدن تاثیر می*گذارد.

از آن گذشته این ماده ظاهرا می*تواند از میزان آسیب*پذیری ژن سلول*ها بکاهد و بر ساخت رگ*های خونی اضافی تاثیر منفی بگذارد که در رشد سلول*های سرطانی نقش مهمی بازی می*کنند.

در حال حاضر در بیمارستان شریته (Charité) برلین، در مورد این تحقیق می*شود که آیا می*توان پیشرفت بیماری آلزایمر را در اولین مراحل بروز با چای سبز متوقف کرد یا نه.

دو پروژه*ی تحقیقاتی در مورد تاثیرات EGCG بر اسکلروز چندگانه یا بیماری اِم*اِس که نوعی اختلال خودایمنی سیستم اعصاب مرکزی است، در دو نهاد پژوهشی دیگر در دست انجام است که نتایج آن در چند ماه آینده منتشر می*شود.

در باره*ی نقش و ترکیب سایر مواد موجود در چای سبز، در رابطه با چگونگی و درجه*ی تاثیرگذاری EGCG در جهت درمان بیماری*ها هنوز تحقیقی صورت نگرفته است.

زیست نیوز