فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  4
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  کاربر ثابت

  تخصص
  ___
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ؟؟؟
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  8715
  میانگین پست در روز
  1.42
  تعداد ارسال ها
  2,893

  5 مفیدتر از شربت*های اکسپکتورانت و دیفن هیدرامین(بارهنگ)  از بارهنگ یا بارتنگ در کتاب*های طب سنتی قدیم از آن به نام لسان*الحمل (زبان گوسفند) یاد شده است.

  زیست نیوز- بارهنگ یا بارتنگ که در کتاب*های طب سنتی قدیم از آن به نام لسان*الحمل (زبان گوسفند) یاد شده است، گیاهی است علفی، چندساله، بدون ساقه، به ارتفاع 10 تا 70سانتی*متر با برگ*های پهن و گسترده و دمبرگ*های بلند که دارای خواص چشمگیری است.
  به نقل از ایسنا، پهنک برگ گیاه بارهنگ شبیه زبان گوسفند است، 3 تا 7 رگبرگ طولی مشخص دارد و گل*آذین آن به صورت خوشه*ی باریک و کشیده*ای است که در انتهای پایک بلند و بدون انشعاب خود قرار دارد.
  این گل*آذین در هنگام رسیدن، دارای بذرهای فراوان و انبوهی است، تخم بارهنگ عبارت از دانه*های ریز قهوه*ای تیره متمایل به سیاه است و چنانچه در آب قرار گیرد، لایه*ی رویی آن با ایجاد لعاب، تورم آن را سبب می*شود.
  بارهنگی که در طب سنتی بیشتر از آن استفاده می*کنند، گیاه Plantago major یا لسان*الحمل کبیر است، گیاه Plantago lanceolata نیز که آن را به اسامی بارهنگ سرنیزه*ای (بارهنگ کاردی) یا لسان*الحمل صغیر می*نامند، خواص مشابهی دارد و آن را نیز مورد استفاده قرار می*دهند.
  گیاه بارهنگ معمولا به صورت علف*هرز در مکان*های مرطوب مانند حاشیه*ی جوی*های آب، مزارع، باغ*ها، باغچه*ها و فضاهای سبز شهری و خانگی می*روید و به راحتی در دسترس انسان* قرار دارد.
  در ترکیبات شیمیایی گیاه بارهنگ، گلیکوزیدی به نام اوکوبین و موادی همچون پلانتاژین و ساپونین وجود دارد همچنین در تخم بارهنگ، مقدار زیادی مواد گلوتینی، اسید پلانتئونولیک، اسید سوکسینیک، آدنین، کولین، اکوبین و هولوزید پلانتئوز وجود دارد و نیز تخم بارهنگ حدود 10درصد مواد روغنی دارد، روغن بارهنگ زردرنگ است و بویی مطبوع و طعمی شبیه روغن گردو دارد.
  طبق آنچه در منابع مختلف ازجمله ذخیره*ی خوارزمشاهی، صیدنه ابوریحان بیرونی، قانون ابوعلی سینا، الابینه عن حقایق*الادویه ابومنصور هروی و تحفه حکیم مؤمن در خصوص خواص و کاربردهای این گیاه آمده است، باید گفت طبع بارهنگ، سرد و خشک در درجه*ی دوم است همه*ی بخش*های گیاه بارهنگ شامل برگ و ریشه و دانه*ی آن، مصارف دارویی دارد؛ اما، برگ و ریشه آن را بیشتر به صورت استعمال خارجی و تخم بارهنگ را بیشتر به صورت مصارف داخلی استفاده می*کنند.
  بارهنگ، اثر قابض و نرم*کنندگی دارد و به*عنوان تب*بر، تصفیه*کننده*ی خون، آرام*کننده و رافع تحریکات مجاری تنفسی و ادراری مطرح است همچنین بارهنگ در رفع ناراحتی*های آسم آمفیزم، اسهال*های ساده و صفراوی، خون*ریزی*های دستگاه گوارش، ورم مخاط دهان، درد دندان و حتی درد گوش، مؤثر است.

  برگ*های تازه*ی بارهنگ، خواص ضدباکتریایی قوی دارد؛ به همین جهت، برای التیام زخم*ها، جراحت*ها و سطوح ملتهب و آزرده*ی بدن مورد استفاده قرار می*گیرد.
  مالیدن له*شده*ی برگ تازه و تمیز بارهنگ بر روی زخم*ها ضمن این*که آنها را از چرکی*شدن محافظت می*کند، باعث التیام آنها نیز می*شود همچنین کاربرد این گیاه برای زخم*های کهنه و چرکی شدید نیز سبب بازشدن سر زخم و خروج چرک و در نهایت، بهبود زخم می*شود.
  برای قطع خون*ریزی و رفع درد ناخن(عقربک)، ناراحتی*های پوستی و جوش*های صورت و نیز فروکش*کردن ورم صورت ناشی از آبسه (پیله) دندان، توصیه شده است.
  پانسمان زخم*ها با پختة برگ تازه بارهنگ نیز در بهبود آن*ها اثر تسریع*کنندگی دارد.
  جوشانده برگ بارهنگ همراه با گُل*های اکلیل الملک (یونجه*باغی زرد) و گُل*گندم، به صورت مایع شستشوی چشم، در رفع ورم ملتحمه بسیار مؤثر است، برای تهیه*ی این محلول، 10 گرم برگ بارهنگ را به همراه مقدار کمی از دو گُل یادشده در 150گرم آب جوش، دم می*کنند.
  برای درمان بیماری*های ریوی، برگ تمیز و شسته*شده*ی بارهنگ را روی پارچه**ی تمیزی پهن می*کنند تا خشک شود سپس آن را خرد می*کنند و شیره آن را می*گیرند و هم*وزن آن، عسل اضافه کرده به مدت 20دقیقه، دم می*کنند. مصرف این دم*کرده برای بیماری*های ریوی بسیارمفید است.
  از مخلوط 10درصد پودر برگ بارهنگ با وازلین، پمادی به*دست می*آید که مالیدن آن روی زخم*های چرکین و دردناک، سبب بهبود آنها می*شود و به*سرعت، چرک را می*خشکاند.
  کمپرس برگ*های تازه و خردشده*ی بارهنگ برای فرونشاندن ورم*ها، نقاط ضرب*دیده و کوفتگی*ها و التیام زخم*های عفونی، سوختگی*های ناشی از آتش و جای نیش حشرات، مفید است.
  تخم بارهنگ، قابض، محرک، تب*بر، معرق، مدر و معالج اسهال خونی است، همچنین آن را برای رفع اختلالات کلیوی و معالجه*ی کولیک، مالاریا، سرفه، آسم برونشیتی و قطع خون*ریزی و معالجه*ی امراض مثانه و سوزاک، توصیه کرده*اند.
  خوردن یا تنقیه*ی عصاره تخم یا لعاب بارهنگ برای التیام زخم*های روده*ای و قطع خون*ریزی بواسیر، سودمند است همچنین تخم بارهنگ برای رفع خون*روی*ها و زخم*های ریوی و وجود خون در اخلاط بدن، سل، تنگی نفس، بیماری*های کبدی، زردی و برگشت غذا از معده به مری (ریفلکس)، مفید است.
  جوشانده تخم بارهنگ در رفع التهابات دستگاه ادراری به*ویژه درصورت وجود خون در ادرار، مؤثر است و نیز غرغره عصاره بارهنگ در بهبود ورم لوزه*ها و خون*ریزی لثه، موثر است، مضمضه*کردن دم کرده ریشه یا آب برگ بارهنگ برای کاهش ورم مخاط دهان و تسکین درد دندان، توصیه می*شود.
  برای تهیه جوشانده ریشه یا برگ بارهنگ، 80 تا 100گرم تمیزشده آن را در یک*لیتر آب می*جوشانند و پس از صاف*کردن، روزی 3 تا 4فنجان میل می*کنند.
  یکی از کاربردهای مهم تخم بارهنگ، استفاده آن در داروی ترکیبی چهارتخم لعابی است، چهارتخم لعابی یکی از داروهای ترکیبی متداول در طب سنتی بوده که در اکثر خانه*ها وجود دارد.
  این دارو به عنوان برطرف*کننده سرفه*های خشک سردردآور و خشکی و خارش گلو، نرم*کننده سینه و رفع*کننده گرفتگی صدا و به طور کلی برای بهبود انواع سرفه*ها و به*خصوص سیاه*سرفه مورد استفاده قرار می*گیرد.
  در تهیه این دارو، از تخم بارهنگ، قدومه، به*دانه و تخم مرو(مروره یا کنو) یا به*جای آن، تخم *شربتی یا بالنگو همراه با اندکی انزروت و صمغ عربی بهره می*بردند.
  معمولا این مخلوط را در آب جوشیده ولرم، خیس می*کنند که این امر باعث ایجاد ماده ژله *مانندی می*شود که خوردن آن در وعده*های منظم موجب از بین رفتن التهابات گلو و سرفه*های شدید می*شود. این دارو، اثراتی مفیدتر از شربت*های اکسپکتورانت و دیفن هیدرامین و مانند آنها دارد.
  اگرچه بارهنگ در دسته گیاهان دارویی بی*ضرر قرار گرفته است، اما بنا بر احتیاط عصاره آن برای طحال، مضر است که مصلح آن، مصطکی (شیره گیاهی رزینی زردرنگی است که به شکل قطعات اشکی بیضی، سخت، کوچک در ابعاد یک نخود، زردرنگ، نیم شفاف و معطر است وقتی آن را بجوید زیر دندان نرم شده و طعم معطری دارد) است و پخته*شده ریشه و برگ آن نیز برای ریه، مضر است که مصلح آن نیز عسل است.
  در جریان درمان این بیماری*ها حتما باید از مصلح مربوطه نیز استفاده شود؛ در غیر این صورت، ممکن است عوارض جانبی بروز کند، مقدار خوراک تخم بارهنگ در هر وعده، حداکثر تا 12گرم است.

 2. #2
  کاربر ثابت

  تخصص
  ___
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ؟؟؟
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  8715
  میانگین پست در روز
  1.42
  تعداد ارسال ها
  2,893
  دوستان این گیاه توی حاشیه ی رودخونه های فصلی توی فصول گرم به وفور یافت میشه.من خودم تا حالا خیلی از اینا کندم البته اون موقع خواصش رو نمیدونستم وفقط عموم میگفت بکن خوبه!!!!من براش میکندم وباهم میوردیم خونه!
  اگر کسی خواست مشخصاتش رو بیشتر توضیح میدم تا بتونید استفاده کنید(البته یه عکس از نزدیک گویای همه چی هست)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. به هنگام سرماخوردگی طوطی چکار کنیم؟(توضیح کامل )
  توسط ali67 در انجمن بیماری های طوطی سانان و پرندگان سخنگو
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 27th August 2017, 09:34 PM
 2. تور ماهیگیری
  توسط Hamedbm در انجمن تجهیزات آکواریومهای آب شیرین
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 26th March 2015, 05:55 PM
 3. کشف 9 اجتماع جدید از پنگوئنهای امپراتور در قطب جنوب
  توسط A & H در انجمن متفرقه پرندگان وحش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th November 2011, 06:39 PM
 4. زنبورها اتوبانی را در آمریکا مسدود کردند
  توسط saeedeh در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th November 2011, 07:20 PM
 5. تورم معده (pdd)در پرندگان
  توسط Shahrzad در انجمن طیور و پرندگان زینتی Ornamental birds and poultry diseases
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 11th September 2010, 04:59 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ