دیده بان حقوق حیوانات: فعالان بین المللی حامی حیات وحش تلاش می*کنند تا نژاد شیرهای آفریقایی را در فهرست «گونه*های در معرض خطر انقراض امریکا» بگنجانند که در صورت عملی شدن این ایده، از این پس «قانون حفاظت از گونه*های کمیاب در امریکا» (ESA) شامل حال این گربه سانان ارزشمند نیز می*شود.
به گزارش ایسنا اگر این حامیان حیات وحش موفق به قانع کردن مقامات محیط زیستی ایالات متحده شوند از این پس شکارچیان آمریکایی اجازه نخواهند داشت که پس از بازگشت از سفر آفریقا با پوست و سر این حیوان وارد کشور خود شوند.
به گزارش آسوشیتدپرس، این فعالان حیات وحش طوماری از درخواست*های حامیان جهانی حیوانات و محیط زیست را در این خصوص تهیه و به سازمان خدمات شیلات و حیات وحش امریکا ارائه کرده*اند.
این سازمان نیز اعلام کرد که درخواست مزبور را بررسی خواهد کرد و در صورتی که لازم بداند برای حفاظت از گونه شیرهای آفریقایی، نام این پستانداران را در «فهرست گونه*های در معرض خطر انقراض امریکا» وارد خواهد کرد.
طبق آمار اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت که سالانه گونه*های مختلف جانوری را در سطح جهانی سرشماری می*کند، ظرف دو دهه گذشته جمعیت شیرهای آفریقایی کاهش چشمگیری داشته است و ظاهرا فقط حدود ۳۲ هزار قلاده از این گونه باقی مانده است.