اگر این کار را با یک سگ انجام نمی دهی ، چرا با یک ماهی انجام می دهی ؟


گروه پتا (جمعیت رفتار اخلاقی با حیوانات) با قرار دادن تمرکز خود بر ماهی ها، این بار سعی بر این دارد که افکار مردم در مورد این موجودات مظلوم ولی دوست داشتنی را تغییر دهد.
در همین راستا این بار پتا با قرار دادن بیلبرد های غول پیکر در چندین مسیر منتهی یه مراکز ماهیگیری در اروپا، قصد دارد تا افکار و باورهای ماهیگیران را به چالش بکشد.

معاون پتا دراین باره گفت: " آیا واقعا حاضرید همین کار را که به صورت عادی و روزانه با ماهی ها انجام میدهید با یک سگ هم انجام دهید؟! شکاف دادن فک و آرواره با قلاب، ایجاد جراحت های بزرگ و سپس انداختن حیوان در محفظه ای که نتواند نفس بکشد و خفه شود. آیا حاضرید این کار را با یک سگ بکنید؟! نه . چون حرکات و رفتار جالب سگ و شیرین کاری هایش شما را مجذوب می کند. ولی حقیقت این است که آن موجود نه چندان دوست داشتنی (ماهی) با چشمانی در دو طرف سر، درد را همان اندازه درک و حس می کند که دیگر جانوران."

در همین راستا سیلویا ارل (Sylvia Earle) که از مشهورترین و ماهرترین غواصان عصر ماست و ساعت های متمادی از زندگی اش را در زیر آب های اقیانوس های گوناگون سپری کرده می گوید: "باور کنید ماهی ها هم بسیار باهوش و زیرک اند. آنها مثل انسان ها دارای شخصیت های مختلف اند. ماهی ها احساساتی اند و وقتی زخمی می شوند، آزرده می شوند. ولی چون مثل سگ ها شیرین کاری بلد نیستند و بی صدا اند، اکثر مردم آنها را دوست ندارند و به آنها اهمیت نمی دهند."