فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  14
لایک لایک:  8
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
 1. #1
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,735

  44 این حیوانات از آنچه شما فکر میکنید باهوش ترند+تصاویر

  شکی نیست که شامپانزه*ها و دلفین*ها حیوانات باهوشی هستند. اما آیا می*دانستید که حیواناتی مانند اژدهای ترسناک کومودو، سنجاب و عنکبوت تبهکار Portia Labiata نیز در زمره حیوانات باهوش قرار می*گیرند؟


  انواع بسیار فراوانی از هوش حیوانی وجود دارد، و البته مناقشات فراوانی نیز درباره اینکه «هوش» چه معنایی دارد بین دانشمندان در جریان است. بر اساس کتاب «باهوش*ترین حیوانات بر روی سیاره» نوشته دکتر سالی بویسن، که به تازگی ویرایش و بر اساس یافته*های جدید به روز شده است، هوش حیوانی را می*توان به چند دسته اندک تقسیم*بندی کرد: یادگیری اجتماعی، تشخیص خود در آینه، توانایی شمارش، درک زبانی، همکاری با یکدیگر، و در نهایت نوع*دوستی.

  به گزارش پاپ*ساینس، اغلب حیوانات نام برده شده در این کتاب همان*هایی هستند که شما انتظار دارید: بوزینه*ها، میمون*ها، دلفین*ها و طوطیان. اما گروه شلوغی از حیوانات بسیار باهوش نیز وجود دارند که شاید شما انتظارش را نداشته باشید. خلاصه اینکه اگر می*خواهید یک
  حیوان خانگی باهوش داشته باشید؛ شاید بهتر باشد به جای سگ و گربه، به فکر یک کلاغ سیاه رام شده و دست*آموز باشید!

  سنجاب: بیشتر حیواناتی که با زندگی در شهرها تطبیق یافته*اند موجودات باهوشی هستند؛ مثلا راکون*ها حیوانات کنجکاو و تیزهوشی محسوب می*شوند. اما حتی سنجاب خاکستری که همه جا پیدا می*شود، میزان بالایی از زیرکی و مکاری را از خود نشان می*دهد؛ و بخش اعظم این هوشمندی خود را به صورت حس پارانویا (جنون سوءظن شدید) نشان می*دهند. سنجاب*های خاکستری استاد تظاهر کردنند؛ آنها همانند حیواناتی که غذا را در زمین ذخیره می*کنند استادانه مراسم تدفین را انجام می*دهند، تنها با این تفاوت که گاه هیچ غذایی را در این گودال*ها قرار نمی*دهند. نتیجه یک مطالعه نشان داد که نزدیک به بیست درصد از خاک کردن غذای سنجاب*ها در حقیقت ظاهرسازی است، و این درصد زمانی*که سنجاب*ها تحت نظر قرار دارند بیشتر می*شود. این مطالعه تنها موردی است که تقلب رفتاری را در یک جانور جونده نشان می*دهد.
  سنجاب*های زمینی وحشی در غرب آمریکا همچنین رفتار نوع*دوستانه*ای از خود نشان می*دهند. این سنجاب*ها دو نوع صدای اعلام خطر دارند: یک صدای «صوت» برای شکارچیان پرنده، که باعث می*شود تا همه سنجاب*ها به سرعت به سمت نقب*های زیرزمینی بدوند؛ و یک «لرزش صدا (تحریر)» برای شکارچیان زمینی، که باعث می*شود تا همه سنجاب*ها سر خود را بالا بیاورند و نگاه کنند که چه خبر است.  کلاغ کالدونیایی: کلاغ کالدونیایی یکی از اعضای خانواده کلاغیان است، که شامل کلاغ*ها، غراب*ها، زاغ*ها، زاغی*ها و جیجاق*ها می*شود. کلاغیان به عنوان باهوش*ترین گونه*های پرندگان محسوب می*شوند، و توانایی ابزارسازی آنها قابل رقابت و یا حتی بهتر از بوزینه*ها است. در حقیقت، توانایی حل مساله آنها تقریبا به اندازه یک کودک پنج ساله انسان است. کلاغ*ها تنها پریماتی (نخستی) هستند که می*توانند به طور همسان معمای «چوب و لوله» را حل کنند. در این معما، یک تکه غذا در میانه یک لوله شفاف قرار دارد و چوب بلندی در نزدیکی لوله وجود دارد. برای به دست آوردن غذا، حیوان باید از چوب استفاده کند تا بتواند غذا را از درون لوله خارج کند. کلاغ*ها می*توانند این معما را به سادگی و خود به خود حل کنند؛ بدون آنکه نیاز داشته باشند تا ابتدا انجام دادن آن توسط یک کلاغ دیگر را تماشا کنند، و یا حتی بدون اینکه قبلا لوله شفافی را دیده باشند.
  کلاغ کالدونیایی تنها گونه جانوری غیرانسانی است که می*تواند با اصلاح ابزارهای موجود، ابزارهای بهتری اختراع کند. سپس این اختراعات جدید را به سایر کلاغ*های گروه اجتماعی خود منتقل می*کند. این کلاغ همچنین قادر است تا از ابزار برای به دست آوردن ابزارهای دیگر استفاده کند، و می*تواند از مصالحی که هرگز در طبیعت ندیده است برای اختراع ابزار استفاده نماید.
  مارمولک مانیتور:
  احتمالا بسیاری از انسان*ها مارمولک*ها را موجودات هوشمندی نمی*دانند، اما مارمولک ترسناک مانیتور یک حیوان فوق*العاده باهوش است. مطالعات نشان داده است که این جانور می*تواند تا «شش» بشمارد. همچنین این مارمولک*ها به خاطر کار هماهنگ با یکدیگر برای به دست آوردن غذا مشهور هستند: یکی از مارمولک*ها یک کروکودیل ماده را به طمع صید خود از لانه*اش دور می*کند؛ سپس سایر مارمولک*ها با تخم*های خوشمزه تمساح از خود پذیرایی می*کنند. مارمولک طعمه نیز مخفیانه از دست کروکودیل فرار می*کند و برای خوردن سهم تخم*های خود به لانه تمساح باز می*گردد.
  نکته جالب دیگر این است که یک اژدهای کومودو -که گونه*ای از مارمولک مانیتور است- که در باغ*وحش ملی واشنگتن نگهداری می*شود، ظاهرا نگهبانان خود را تشخیص می*دهد. یادتان باشد که صحبت از اژدهایی است که 3 متر طول دارد و گاهی انسان را هم می*خورد!  عنکبوت Portia Labiata:
  نمی*خواهید به این عنکبوت سلام کنید؟ این عنکبوت گونه*ای از عنکبوت*های جهنده است و بیشتر در جنوب*شرقی آسیا یافت می*شود. البته شاید هم بهتر باشد این کار را نکنید، چرا که این جانور شکارچی شیطان*صفت نابغه*ای است که اگر اندکی بزرگ*تر بود، می*توانست و شاید می*خواست که شما را بکشد. این عنکبوت که به دلیل زیرکی و قوه ابتکار خود اغلب با نام «گربه هشت پا» خوانده می*شود، می*تواند به صورت فی*البداهه روش*های شکار جدیدی را ابداع کند. سپس با روش آزمون و خطا، به یاد می*آورد که کدام*یک از این روش*ها برای کدام طعمه موثرتر است. روش*های این عنکبوت اغلب نشان*دهنده سطح بالایی از هوش و یا حداقل زیرکی است. عنکبوت Portia اغلب به شکار سایر عنکبوت*ها می*پردازد که خود جزو شکارچیان باهوش به شمار می*روند؛ به همین دلیل هوشمندی وی بسیار تاثیرگذار است. این عنکبوت مسیرهای انحرافی را در اطراف طعمه*های خطرناک طی می*کند تا بهترین زاویه حمله را پیدا کند؛ حتی اگر این کار به ساعت*ها کار نیاز داشته باشد.
  شاید ترسناک*ترین روش این عنکبوت، روش «به صدا در آوردن» باشد. تمام عنکبوت*هایی که تار می*تنند، از تارهای خود به عنوان نوعی تعمیم حواس خود استفاده می*کنند. آنها قادر هستند تا لرزش مربوط به انواع گوناگون طعمه*ها را احساس کنند، و تشخیص دهند که کدام طعمه ممکن است خوشمزه و کدام*یک ممکن است خطرناک باشد. اما Portia از یک تقلید هوشمندانه استفاده می*کند: این عنکبوت می*تواند یک تار را با طیف تقریبا نامحدودی از ارتعاشات «به صدا در آورد»، و به کمک این توانایی عنکبوت دیگر را به طمع شکار به فضای باز بکشاند. اما آنچه که عنکبوت بیچاره گمان می*کند یک حشره خوشمزه است، در واقع Portia است که عنکبوت را در چنگال خود گرفتار می*کند.
  موش معمولی:
  موش*ها تنها به خاطر معمولی و پیش پا افتاده بودن حیوانات کلاسیک آزمایشگاهی نیستند، بلکه به این دلیل نیز انتخاب شده*اند که ساختار اجتماعی آنها از بسیاری جهات مشابه ساختارهای انسانی است. از آنجایی*که درک ما از «هوش» به شدت بر اساس هوش انسانی تعیین می*شود، تمایل داریم که حیوانات هوشمند را بر اساس اینکه تا چه حد مشابه ما رفتار می*کنند طبقه*بندی کنیم.
  موش*ها قادر به شمردن هستند. در یک آزمایش، موش*ها مجبور بودند یاد بگیرند غذا در ردیف چهارم از مجموعه*ای از جعبه*ها قرار دارد. پس از آن که این موضوع را یاد گرفتند، دیگر مهم نبود که چند جعبه وجود دارد، یا اینکه شکل، اندازه و یا رنگ جعبه*ها چیست؛ موش*ها قادر بودند تا جعبه*های ردیف چهارم را انتخاب کرده و غذای خود را به دست آورند. در آزمایش دیگری توانایی آنها برای اندازه*گیری زمان مورد سنجش قرار گرفت. اغلب جانوران نمی*توانند بازه*های زمانی را اندازه بگیرند؛ اما موش*ها زمانی که مجبور شدند تا هر 15 دقیقه یک دکمه را برای دریافت غذا فشار دهند، به دقت موفق شدند تا زمان را در ذهن خود نگاه دارند. موش*ها همچنین از خود رفتار نوع*دوستی نشان می*دهد؛ عنصری که برای هوش اجتماعی کلیدی است. در یک مطالعه، موش*ها حتی زمانی*که هیچ جایزه*ای وجود نداشت، هم*نوعان خود را از قفس آزاد می*کردند.
  منقارشاخی آفریقایی:
  منقارشاخی آفریقایی یکی از اندک گونه*های جانوری است که می*توانند زبان گونه*ای دیگر را درک کنند. به طور خاص، منقارشاخی آفریقایی می*تواند با میمون دیانا صحبت کند! نتیجه مطالعه*ای که در دانشگاه سنت*آندره انجام شد، نشان داد که منقارشاخی*ها قادر به درک هشدارهای میمون*های دیانا هستند. این میمون بر اساس نوع شکارچی که می*بیند، صدای هشدار متمایزی برای سایر میمون*ها ایجاد می*کند. برای مثال، صدای هشدار مربوط به نزدیک شدن پلنگ با صدای هشدار مربوط به عقاب متفاوت است. محققان متوجه شدند که منقارشاخی*ها به محض شنیدن صدای هشدار مربوط به عقاب پراکنده می*شوند اما این کار را برای هشدار مربوط به پلنگ انجام نمی*دهند، چرا که پلنگ برای جانوری که می*تواند پرواز کند خطر چندانی محسوب نمی*شود.
  پشه ماهی: ماهی کولی Live-Bearing Tooth، که با نام پشه ماهی یا گامبوزیا نیز شناخته می*شود، ماهی کوچکی ساکن آب شیرین است که عموما در آب*های سرشار از پشه زندگی می*کند و از لارو این جانوران تغذیه می*کند. محققان دریافته*اند که این ماهی توانایی تمایز قائل شدن میان اندازه گروه*ها را دارد؛ به عبارت دیگر، این ماهی قادر به شمردن است. در مطالعه انجام شده توسط دانشگاه پادوا ایتالیا، محققان متوجه شدند پشه ماهی*های ماده که از سوی نرها به ستوه آورده شده بودند، به گروه*های بزرگ سایر پشه ماهی*ها شامل چهار ماهی پناه می*بردند. این ماهیان همیشه گروه*های چهارتایی را به جای گروه*های سه*تایی انتخاب می*کردند. در خصوص گروه*های بیشتر از چهار ماهی، به نظر می*رسید که انتخاب گروه به صورت تصادفی انجام می*شود. اگرچه چنین کاری ممکن است ساده به نظر برسد، اما اغلب جانوران و همچنین اغلب ماهیان فاقد حس عددی هستند.
  خفاش خون*آشام: خفاش*های خون*آشام کابوس*وار شاید شبیه اعضای یک تیم به نظر نرسند، اما در حقیقت آنها هوش اجتماعی پیشرفته*ای از خود نشان می دهند. برای جانور کوچکی همانند خفاش، مصلحت این است که در یک جامعه بزرگ و سالم باقی بماند؛ و خفاش*های خون*آشام در صورت لزوم می*توانند یک نوع*دوستی متقابل از خود نشان دهند. این خفاش*ها غذای خود را با دیگر خفاش*های گرسنه به اشتراک می*گذارند (اگرچه این کار مستلزم عمل نه چندان خوشایند قی کردن خون است)، بدون توجه به اینکه خفاش گرسنه تا چه اندازه خویشاوند نزدیکی به شمار می*رود. در حقیقت، به نظر می*رسد که خفاش*ها نشانه خفاش دیگری را که در گذشته غذایش را با آنها تقسیم کرده به خاطر می*سپارند؛ و در خصوص کسی که در گذشته نسبت به آنها بخشندگی نشان داده است، احتمال بیشتری برای جبران وجود دارد.
  آنول:
  آنول*های پورتوریکویی -گونه*ای بسیار متداول از مارمولک*ها، که حتی در مغازه حیوانات خانگی نیز فروخته می*شوند- از آنچه پیش از این تصور می*شد، توانایی یادگیری بیشتری دارند. اخیرا در یک مطالعه، نخست به آنول*ها دو چاهک پیشکش می*شد: یکی از چاهک*ها خالی بود، و دیگری پر از کرم بود ولی با درپوش پوشانده شده بود. آنول به سرعت یاد گرفت تا درپوش را از سر راه کنار بزند؛ رفتاری که هرگز در طبیعت از آنها مشاهده نشده بود. در مرحله بعد سر هر دو چاهک پوشانده شد، که رنگ یکی از سرپوش*ها روشن و رنگ دیگری تیره بود و غذا همیشه زیر سرپوش روشن قرار داشت. آنول خیلی زود این موضوع را دریافت و هر بار به سراغ درپوش روشن می*رفت. حتی زمانی*که جای درپوش*ها عوض شد، مارمولک تنها با چند بار تلاش آنچه را که قبلا می*دانست کنار گذاشت و به سراغ سرپوش تیره رفت. اغلب پرندگان –که عموما باهوش*تر از مارمولک*ها هستند- قادر نیستند تا این آزمایش را به سرعت آنول*های کوچک حل کنند.
  زنبور عسل: زنبورهای عسل یکی از پیچیده*ترین سیستم*های اجتماعی را در میان جانوران دارند، و بیش از هر بی*مهره دیگری مورد مطالعه قرار گرفته*اند؛ اما هنوز چیزهایی زیادی هست که درباره هوش این مخلوقات ناشناخته باقی مانده است. بحث برانگیزترین مساله*ای که درباره این جانوران وجود دارد، رقص چرخشی (Waggle Dance) آنها است. زمانی*که زنبورها پس از یافتن یک منبع غذایی به کندو باز می*گردند، قبل از آنکه با جمع کردن سایرین برای آوردن بقیه غذا بروند، یک رقص استادانه را در مقابل سایر زنبورها انجام می*دهند. دکتر کارل فون*فریش، به همراه کونراد لورنز و نیکو تینبرگن جایزه نوبل پزشکی-فیزیولوژی سال 1973 / 1352 را برای یافته*های خود درباره رقص چرخشی دریافت کردند. آنها عقیده دارند که این رقص یک پیام رمزی است که بر اساس زاویه رقص، سرعت چرخش و زمان روز، به سایر زنبورها اطلاعات دقیق محل و فاصله منبع غذا را می*دهد.
  علاوه بر مهارت*های اجتماعی، زنبورهای عسل در زمینه*های دیگری نیز باهوش هستند. آنها احتمالا قادرند تا نقشه*هایی شناختی برای خود تهیه کنند و حتی زمانی*که در یک محل ناشناس قرار می*گیرند، نشانه*ها را برای رسیدن به منبع غذا تشخیص دهند. همچنین زنبورهای عسل می*توانند بین رنگ*ها تمایز قائل شوند.


  منبع:خبر آنلاین
  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

 2. #2
  تیم مدیریت کل انجمن
  متخصص طوطی سانان

  تخصص
  طراح گرافیک
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  ککاتیل
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  4193
  میانگین پست در روز
  1.92
  تعداد ارسال ها
  4,689
  واقعا حیرت انگیزن.


  خیلی جالب بودن.

 3. #3
  کاربر ثابت

  تخصص
  فوق تخصص خوراک و تغذیه
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ککاتیل
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  8677
  میانگین پست در روز
  0.53
  تعداد ارسال ها
  1,085
  درود و تشکر این پشه ماهی همون طعمه هایی نیست که تو مغازه ها به فروش میرسه

 4. #4
  کاربر ثابت

  تخصص
  ___
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ؟؟؟
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  8715
  میانگین پست در روز
  1.42
  تعداد ارسال ها
  2,893
  نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
  درود و تشکر این پشه ماهی همون طعمه هایی نیست که تو مغازه ها به فروش میرسه
  سلام تا اونجایی که من میدونم نه.این یه ماهیه زنده زاست وبا اونا فرق داره

 5. #5
  کاربر ثابت

  تخصص
  ___
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ؟؟؟
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  8715
  میانگین پست در روز
  1.42
  تعداد ارسال ها
  2,893
  نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
  درود و تشکر این پشه ماهی همون طعمه هایی نیست که تو مغازه ها به فروش میرسه
  سلام تا اونجایی که من میدونم نه.این یه ماهیه زنده زاست وبا اونا فرق داره

 6. #6
  کاربر ثابت

  تخصص
  فوق تخصص خوراک و تغذیه
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ککاتیل
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  8677
  میانگین پست در روز
  0.53
  تعداد ارسال ها
  1,085
  افاقا اونا هم زنده زا هستن

 7. #7
  کاربر ثابت

  تخصص
  ___
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ؟؟؟
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  8715
  میانگین پست در روز
  1.42
  تعداد ارسال ها
  2,893
  نمیدونم .یه سرج میکنم بهت میگم.البته الان نمیتونم شرمنده.ولی سعی میکنم تا فردا یادم نره وانشاءالله فردا حتما بهت جواب میدم

 8. #8
  کاربر ثابت

  تخصص
  ___
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ؟؟؟
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  8715
  میانگین پست در روز
  1.42
  تعداد ارسال ها
  2,893
  سلام چیزی پیدا نکردم راجع بهشون اما فکر کنم راجع به گامبوزیا توی فروم مطلب هستش.ولی رنگش روشنتر بود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تصاویر جالب از دنیای حیوانات
  توسط رضا قلیخانی در انجمن گالری تصاویر
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 29th October 2012, 11:23 AM
 2. تصاویر: حیوانات کنجکاو
  توسط venous در انجمن تصاویر دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st April 2012, 06:07 PM
 3. تصاویر 16 حیوان عجیب دنیا
  توسط venous در انجمن تصاویر دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st April 2012, 05:56 PM
 4. تصاویر حیوانات دو قلو
  توسط zolfaghar در انجمن تصاویر دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 17th December 2011, 08:39 PM
 5. تصاویر بامزه از حیوانات
  توسط Shahrzad در انجمن تصاویر دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th November 2010, 12:11 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ