گروه بین الملل زیست نیوز، خسارات ناشی از رویدادهای شدید آب و هوایی مانند توفانها و سیلهای ویرانگر بر زیرساختهای شهری، توجه بسیاری را به منابع انرژی جایگزین و امکان استفاده از آنها در شرایط اضطراری جلب کرده است. خورشید یکی از گزینه های مطرح در این زمینه بوده و افزایش محبوبیت شارژرهای خورشیدی شاهدی بر این مدعی است. در ادامه این مطلب برخی از بهترین شارژرهای خورشیدی برای مواقع اضطراری را بررسی می کنیم.

ونگر

چاقوهای ارتش سوئیس یا چاقوهای سوئیسی که توسط شرکت ونگر تولید می شوند از شهرتی جهانی برخوردارند. افزون بر تولید چاقو، ونگر در زمینه تولید شارژرهای خورشیدی نیز فعال بوده و اخیرا سری جدید محصولات خود را روانه بازار کرده است. این شارژر به راحتی تا خورده و در یک جعبه یا کوله کمکهای اولیه قرار می گیرد.

شارژر خورشیدی ونگر محصول گران قیمتی محسوب نمی شود و این به معنای قدرت شارژ کمتر آن نیز است. از این شارژر می توان برای شارژ تلفن همراه، چراغ قوه، باتریهای قابل شارژ و رادیو استفاده کرد، اما برای شارژ وسیله های بزرگ مانند لپ تاپ کاربرد ندارد.

شارژرهای خورشیدی ونگر در سه اندازه مختلف ارائه می شوند که همگی آنها از پنلهای خورشیدی پلی کریستالین و باتریهای یون لیتیوم متصل به پورت یو اس بی بهره می برند. مدل دو پنل 2.25 وات، مدل چهار پنل 4.5 وات و مدل شش پنل یا پرو 6.75 وات هستند. همچنین، یک کابل یواس بی چند سر، امکان شارژ همزمان چهار ابزارک را فراهم می کند.


ولتائیک
یکی دیگر از گزینه های جالب توجه در میان شارژرهای خورشیدی، محصولی با قابلیت سفارشی سازی از شرکت ولتائیک سیستمز است. اجزا این شارژ به طور مجزا قابل خریداری هستند و می توانید با توجه به نیاز خود برای نگهداری در یک کوله پشتی کوچک یا شارژ وسایل بزرگ مانند لپ تاپ، پنل های خورشیدی آن را خریداری کنید.کیت پنل خورشیدی ولتائیک در کوچکترین و ارزانترین مدل دارای پنل 2 وات بوده و در بزرگترین و گران قیمتترین مدل دارای پنل 16.8 وات است.


یتی 1250
اگر نمی خواهید درگیر شارژرهای کوچک شده و قصد دارید برق لازم برای وسایل بزرگ را از طریق انرژی خورشیدی تامین کنید، یتی 1250، یکی از محصولات جالب توجه شرکت گل زِرو، گزینه ای فوق العاده محسوب می شود.


این وسیله دارای دو پنل خورشیدی 30 وات است که برای افزایش دوام و استحکام آنها در قابهای فلزی قرار گرفته اند. این دو پنل خورشیدی برای شارژ کامل یتی 1250 باید به مدت 20 تا 22 ساعت در برابر نور خورشید قرار بگیرند. اما پس از آن، این شارژر قادر به تولید 1250 وات ساعت برق است. یتی 1250 توانایی تامین برق مورد نیاز برای بخچال، تلویزیون، دستگاه های رهیاب ماهواره ای و ... را داشته و از طریق سه پورت یو اس بی آن می توانید وسایل کوچکتر مانند تلفن همراه را شارژ کنید.