تصویر تزیینی است
دیده بان حقوق حیوانات: دو عدد پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم و تنگ باهوش شهرستان دشتستان بوشهر مشاهده شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان بوشهر، مهندس جوکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان خبر داد: برای اولین بار در منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم و تنگ باهوش شهرستان دشتستان بوشهر دو عدد پلنگ توسط مامورین یگان حفاظت این اداره در حین گشت و کنترل مشاهده شد.
گفتنی است ،* پلنگ ایرانی پس از انقراض شیر ایرانی و ببر مازندران بزرگترین گربه سان ایران است و امروزه جمعیت این گونه در جهان کاهش یافته و طبق آمار سازمان جهانی حفاظت از طبیعت پلنگ ایرانی در ردیف گونه های در خطر انقراض قرار گرفته است.
بدین سبب کارشناسان محیط زیست شناسایی بیشتر پلنگ ایرانی را مورد توجه قرار داده اند و در مناطقی از ایران که زیستگاه این گونه است به مطالعه و حفاظت از آن پرداخته اند. پلنگ ایرانی بزرگترین گربه سان ایران و سنگین ترین پلنگ دنیا، وزنی بین ۳۵ تا ۹۰ کیلوگرم دارد، طول بدنش تا ۱۶۰ سانتیمتر می رسد.
منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم و تنگ باهوش با مساحت حدود۴۵۳۱۵ هکتار در حوزه استحفاظی دشتستان و تنگستان واقع گردیده که در این منطقه گونه های جانوری، کل و بز، قوچ و میش، تشی، خوک وحشی و خرگوش یافت می شود