=دیده بان حقوق حیوانات: مدیر کل محیط زیست استان قزوین اعلام کرد: در۷ ماهه گذشته ۴۸ گونه جانوری پس ازاحیا به دامان طبیعت بازگردانده شده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین علی آقا فرهادی دراین باره اظهارکرد: در۷ ماهه سال جاری ۴۸ گونه جانوری شامل پستانداران،خزندگان وپرندگان درمناطق مختلف استان پس از احیا و تیمار رها سازی و به زیستگاه اصلی خود تحویل داده شدند.
مدیر کل محیط زیست استان قزوین گونه های رها سازی شده را شامل ۱۱ سارگپه ،۶عقاب طلایی،۴ دلیجه،۱روباه وهمچنین گونه های دیگری که در چرخه محیط زیست از اهمیت ویژه ای برخوردارهستند ذکرکرد.
وی عمده دلایل گرفتاری و یا آسیب دیدگی این جانوران را مسمومیت، برق گرفتگی توسط دکل ها وسیم های برق که در سالهای اخیر نیز افزایش یافته اند و موجب شکستگی بال و پای پرندگان می شود وهمچنین تیرخوردگی توسط شکارچیان متخلف ذکر کرد.
فرهادی از تمامی علاقمندان به محیط زیست و طبیعت درخواست کرد در صورت مشاهده جانوران آسیب دیده در طبیعت مراتب را در اسرع وقت به اداره کل یا ادارات و واحدهای تابعه محیط زیست استان اطلاع دهند تا نسبت به درمان و احیای این گونه ها اقدام لازم صورت گیرد.