طوطی ها موجودات واقعا دوست داشتنی هستند و خیلی راحت میشه در اولین نگاه عاشقشون شد . سعی کنیدقبل از خرید تا جایی که می توانید اطلاعات جمع آوری کنید . بدون این اطلاعات خرید طوطی بعنوان حیوان خانگی می تواند باعث اندوه و درد برای شما شود .خیلی از افراد طوطی های خانگی را در ویدئوها و کلیپ های روی سایتهایی مثل
youtub

می بیننند و بلافاصله به فکر می افتند که چقدر دوست دارند چنین هم نشین خوبی در خانه

خودشان داشته باشند . طوطی ها واقعا فوق العاده اند و همنشین عالی هستند اما .. و یک

امای بزرگ .. اما آنچه شما در کلیپ و خانه دوستانتان می بینید دقیقاً آن چیزی نیست که بعد

از خرید طوطی خواهید داشت . اکثریت کسانی که طوطی خانگی داشته اند می توانن به

شما بگویند که آنها نیازمند زمان و توجه زیادی هستند . در بسیاری از موارد شما باید طوط را

برای انیکه عضوی از خانواده شود آموزش دهید . متاسفانه این یک مسئله متداول است که

ببینیم یک طوطی بعد از خرید در زیرزمین در حالیکه کاوری برای اجتناب از جیغ کشیدن روی انها

کشیده شده به حال خود رها شده اند .

چند نکته هست که باید قبل از خرید طوطی از آنها آگاه باشید : • هرچقدر بزرگتر باشند نیازمند زمان بیشتری هستند .
 • الزامی است که هر روز مدتی را طی زمان بندی خاصی با طوطی خود سپری کنید . طوطی ها زمان بندی را دوست دارند . آنها نیاز دارند بدانند چه اتفاقی قرار است بیفتد .
 • از خودتان بپرسید:اهل زمان بندی هستید؟ اگر بیشتر اهل لم دادن هستید ممکن است در آخر پرنده ای متحیر و تنها نصیبتان شود .
 • جیغ کشیدن طوطی فقط زمانی به مشکل بزرگی تبدیل خواهد شد که شما ندانید چگونه با آن روبرو شوید . طوطی ها مخصوصاً طوطی های بزرگ در ابتدا بسیار پرسروصدا هستند.
 • همه طوطی ها دوست دارند تا به صبح سلام کنند با آفتاب عصرگاهی خداحافظی کنند ، برای سروصدا آماده باشید .آنها نمی توانند کاری در اینباره انجام دهند . این در ژن آنهاس و اگر بخاطر این مسئله تنبیه شود عاقلانه نیست .
 • اگر طوطی شما زمان لازم و مورد نیازش را در کنار شما نداشت باشد ممکن است پرکن شود . پرکنی ممکن است بصورت عادت درآید پس شما نیاز دارید که مطمئن شوید طوطی شما زمان لازم همراه شما و تعداد زیادی اسباب بازی در اختیار دارد .
 • آماده باشید تا تعداد زیادی اسباب بازی بخرید چون بزودی جویده خواهند شد .
 • بیشتر طوطیها بسیار باهوش هستند .مخصوصاً طوطی خاکستری بخاطر هوش زیادش مشهور است .آنها به توانایی بالای سخن گویی و IQ بالا شناخته می شوند .
 • طوطی های پیشرفته و باهوش مثل کاسکون نیاز به وقت بیشتری دارند چون در صورت نبود سرگرمی بسیار زود حوصله اش سر می رود . این میتونه وقت زیادی را ازشما طلب کند .
 • پرنده های کوچکتر انتخاب بهتری هستند اگر فقط یک طوطی خانگی می خواهید و وقت زیادی هم ندارید. مرغ عشق نر بعنوان مثال می تواند صحبت کند و همانند همنوعان بزرگتر خود سروصدا ندارد . بهمین علت مخصوصاً اگر در آپارتمان زندگی می کنید آنهامی توانند انتخاب خوبی باشند .
 • حد بلندی صدای یک طوطی بزرگ را درنظر تصور کنید ، این بهترین راه است که بیاد داشته باشید طوطی های بزرگ برای آپارتمان مناسب نیستند .شما مطمئناً یک خانه نیاز دارید تا بتوانید طوطی هایی مانند کاسکو ، کاکادو یا ماکائو بخرید .
 • طوطی ها دوست دارند گاز بگیرند .هرچه منقارشان بزرگتر ، صدمه ای مه می رساند بیشتر است اگر فبلاً آموزش های لازم در مورد طوطی را گذرانده ای می تونید این علاقه به گاز گرفتن را قبل از اینکه تبدیل به موضوع بزرگی شود ، حل کنید .
 • بیشتر طوطی ها علاقه دارند تا رابطه عاطفی با یک نفر داشته باشند . ممکن است وفاداریشان از فردی به فرد دیگر تغییر کند اما عموماً فقط با یک نفر در خانه رابطه عاطفی برقرار می کنند . این فرد ممکن آن کسی نباشد که تمام کارهای طوطی را انجام میدهد .فقط چون شما هر روز در کنارش هستید ، با او صحبت میکنید ، تغذیه اش میکنید و با او بازی میکنید ،دلیل نمیشود که آنها شما را بعنوان فرد مورد علاقه اش انتخاب کند . برای مهار کردن وابستگی طوطی اتان به یک فرد خاص در خانه ، بسیار مهم است که تمام افراد خانواده زمان یکسانی را با طوطی بگذرانند .