نگهداری و ذخیره دانه ها و حبوبات مخصوص طوطی



دانه پرندگان باید در یک مکان سرد و خشک نگهداری شود تا سالم و تازه باقی بماند . آن دسته از افرادی که فقط از یک یا دو طوطی نگهداری می کنند بهتر است مقدار اندکی از این دانه ها را که در بسته بندی های مناسب قرار دارند ، خریداری کنند .اما اگر فردی از بیش از 2 طوطی نگهداری می کند می تواند مقدار بیشتری از این دانه ها را از فروشگاه ها یا پت شاپ های معتبر خریداری کند .

اگر شما دانه ها را در حجم زیاد می خرید، بهتر است آنها را در ظروف پلاستیکی نگهداری کنید . ظروف فریزری برای اینکار بسیار مناسب هستند . یکی از فواید این ظرف ها این است که از انتقال انگل ها و آفاتی که در هنگام خرید برخی از دانه ها و حبوبات به خانه شما وارد می شوند ، به دانه های دیگر جلوگیری می کند .


به منظور یافتن انگل و آفت در دانه ها ، آنها را به طور مرتب چک کنید .انگل ممکن است باعث شود که از دانه ها بوی عجیبی استشمام شود و یا دانه ها به یکدیگر بچسبند. این دانه ها معمولا در انتهای ظرف متراکم می شوند .

دانه هایی که مورد حجوم انگل قرار گرفته اند را فورا دور بریزید و ظروفی که این دانه ها را در آن نگهداری می کنید را بشویید و ضدعفونی کنید .



فریز کردن حبوبات ودانه ها یکی از مناسب ترین و بهداشتی ترین راه های ذخیره غذا است . این روش به شما کمک می کند که از این غذاها به مدت طولانی یا در طول یک تابستان گرم به خوبی نگهداری کنید .

برای شناخت آفات و انگل های غذای طوطی به لینک زیر مراجعه کنید

http://www.parsipet.ir/thread11474.html

مترجم : سپیده

منبع : www . parsipet.ir