کاکادو ماژور میشل

نامهای دیگر: طوطی کاکل سفید صورتی ، اینکا کاکادو ، کاکادو سرخپوستیسایز:بالای ۴۰ سانتی متر


وزن:۴۰۰-۳۵۰گرم


مناسب بودن برای حیوان خانگی: متوسط


توانایی سخنگویی: خوب


سر و صدا: بالا


طول عمر:بالای ۸۰ سال


قابلیت پرورش: خوب


تعداد تخم:۲-۳


مدت زمان خوابیدن رو تخم:۲۶-۳۰ روز


سازش با سایر پرندگان: متوسط


تغذیه: تهمه و میوه خوار


تشخیص جنسیت: نر دارای عنبیه قوه ای تیره و ماده قهوه ای مایل به قرمزدارد.
خصوصیات ظاهری:رنگ سینه و سر و گردن صورتی مایل به سفید ، بالها و دم به رنگ سفید بوده ، بالای منقار نوار باریکی به رنگ صورتی پر رنگ و تاج ترکیبی از ۳ رنگ سفید ، قرمز و زرد میباشد . نوک تاج به رنگ سفید و میان آن به رنگ قرمز بوده که نواری زرد رنگ در وسط آن قرار دارد . همچنین زیر بالها و دم به رنگ صورتی تیره میباشد ، پا و منقار به رنگ خاکستری است.


خصوصیات رفتاری : کاکادو میشل همانند سایر کاکادوها بسیار پر سر و صدا بوده و در صورت خستگی و بی حوصلگی جیغهای بلندی میکشد ، بنابر این برای کسانیکه در آپارتمان زندگی میکنند گزینهُ مناسبی نمیباشد.


کاکادوهای میشل بسیار باهوش و پرانرژی بوده و اگر از سنین جوجگی نگهداری شوند بسیار به صاحب خود وابسته شده و با او ارتباط تنگاتنگی برقرار میکنند . همچنین بسیار نیاز به محبت و نوازش دارند در نتیجه برای کسانیکه وقت زیادی برای آنها ندارند مناسب نیستند.


رژیم غذایی : مخلوطی از انواع دانه ها ، میوه ها و سبزیجات مورد نیاز و مناسب است. همچنین میتوان از استخوان پخته ران مرغ و میوه کاج برای تنوع و لذت آنها و همچنین تاُمین نیاز غذایی آنها استفاده کرد.


کاکادو میشل بسیار مستعد چاقی بوده به همین دلیل باید در رژیم غذایی آنها از سبزیجات و میوه ها استفاده کرد و اجازه خروج از قفس را حداقل ۳ تا ۴ ساعت در روز به آنها داد . همچنین برای تشویق ،سرگرمی و کوتاه ماندن منقار باید از اسباب بازیهای چوبی و یا تکه های چوب برای جویدن آنها استفاده کرد.

منبع : totisanan.com