فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  52
لایک لایک:  42
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
 1. #1
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.58
  تعداد ارسال ها
  1,419

  7 آموزش ترفند "عقاب بزرگ" به طوطی خود ( ترجمه )

  غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
  آموزش ترفند "عقاب بزرگ" به طوطی خود

  مترجم: مهرداد نجفی  این مقاله در مورد نحوه آموزش طوطی برای نشان دادن بال های خود با دستور شما به او می باشد که اغلب ترفند عقاب بزرگ نامیده می شود.
  من به این ترفند، خیلی ساده "بال ها " می گویم. این ترفند بدین صورت است که با نشان دادن اشاره ای یا گفتن کلمه ای طوطی شما بال های خود را باز کرده و نگه می دارد تا به همه نشان دهد که بالهایش چقدر زیبا هستند.

  آموزش بال ها سطح متوسط به بالا داشته و نیاز دارد که طوطی به خوبی آموزش ها را یاد بگیرد.
  قبل از شروع، این موضوع خیلی مهم است که طوطی شما کاملاً دستی باشد و با لمس کردن و باز کردن بالهایش راحت باشد.
  شما نیاز به داشتن یک مکان مناسب برای نشستن طوطی در حین آموزش دارید. زیرا وقتیکه به بالها فشار وارد می کنید اگر طوطی سطح اتکامی مناسبی نداشته باشد، خواهد افتاد. میز مکان مناسبی برای آموزش نیست چون در حین فشار دادن بالها، طوطی به عقب لیز خواهد خورد. بهترین وسیله برای ترفند "بالها" چوب استند مخصوص طوطی می باشد به این دلیل که می توانید ارتفاع آن را تنظیم نمایید.

  از قسمت پشتی صندلی نیز در صورت محیا نبودن چوب استند می توان استفاده کرد.
  گرچه می توان در داخل قفس نیز به طوطی خود آموزش دهید اما بدلیل پرت شدن حواس طوطی بهتر است اینطور نباشد.

  حالا آماده ایم تا آموزش را آغاز کنیم. پروسه بطور چشمگیری ساده است فقط نیاز به تمرین زیاد دارد تا طوطی بخوبی فرابگیرد. من 3 روش برای این آموزش می دانم اما فقط با یکی از آنها موفق شدم طوطی خود را آموزش دهم. من به دو روش دیگر نیز اشاره خواهم کرد ما بیشتر روی روشی که بر طوطی من تاثیر گذار بود تمرکز خواهم کرد.
  یک روش این است که وقتی طوطی شما به اراده ی خود بالهایش را باز نمود، کلیک کرده و او را متوجه کار صحیح خود کنید. ( سخن مترجم: کلیکر دستگاهی است که اولین بار برای آموزش دلفین ها استفاده شد ولی اکنون برای تمامی حیوانات استفاده می شود. این دستگاه توسط ما با ایجاد صدایی شبیه به کلیک به حیوان می فهمانیم که کاری که انجام داده صحیح می باشد. در واقع درزمان انجام کاری صحیح این دستگاه را به صدا در می آوریم ) برای اینکار می توانید با نگه داشتن پاها و به سرعت رها کردن دست خود سرعت ببخشید. بدین ترتیب طوطی بالهای خود را باز خواهد کرد. هر زمان که بالها باز شد و با اشاره ی شما هماهنگ بود کلیک کرده و جایزه بدهید.

  یک روش دیگر که می توانید استفاده شود این است که بالها را با دست خود گرفته و کاملاً باز کنید. در همان حالت نگه داشته، کلیک کرده و به او جایزه دهید. این روش نیز برای من کارآمد نبود زیرا طوطی من را ناراحت می ساخت.
  پس در عوض راه سوم و آخر را به شما توصیه می کنم. روش من برای آموزش باز کردن بالاهای طوطی با استفاده از انگشت های اشاره ی هر دو دست آغاز می شود. بطرف زیر بغل طوطی خود انگشتانتان را باز کرده و بگویید : "بالها" ( یا هر حرکت و اشاره ای که دوست دارد بکار ببرید. ) و سپس انگشتان خود را به آرامی زیر بغل طوطی برده و بالهایش را باز نمایید. گرچه طوطی اشاره ی شما را فوراً متوجه نمی شود، اما این ایده ی خوبی است که از ابتدا از اشاره استفاده کنید.
  شما ممکن است در ابتدا مراحل را آهسته پیش روید زیرا نه تنها طوطی باید رفتار را یاد بگیرد، بلکه ممکن است نیاز به تمرین های روزانه برای یاد گرفتن ترفند به جهت اینکه به راحتی بتواند بالهای خود را دور از بدنش باز نگه دارد، داشته باشد.

  هدف اول در کاری که پیش می برید این است که طوطی شما در بالهای خود کشش ایجاد کرده و به شما اجازه دهد آنها را باز کنید. اگر حس کردید که باید فشار زیادی برای باز کردن بالها بکار ببرید، بدین معنی است که طوطی چیزی یاد نگرفته است. به هر حال وقتی حس کردید باز کردن بالها به راحتی انجام می شود، شما آماده اید تا گام بعدی را ادامه دهید. در جلسات آموزشی بعد، این خیلی مهم است که به طوطی خود اجازه دهید که به راده ی خود هر چقدر که می تواند موارد بالا را انجام دهد. شما تا زمانیکه خودتان این کارها را برای طوطی انجام می کهید نمی توانید متوجه شوید که طوطی شما چقدر مایل به انجام دادن آنهاست. پس بعد از چند بار که با انگشتان خود بالهایش را باز کردید، فشار را آرامتر و فاصله را کمتر کنید یا بصورت مداوم بالها را باز نگه ندارید. کلیکر خود را درست در زمانیکه می بینید طوطی هر حرکتی را برای باز کردن بالها یا نگه داشتن آنها به اراده ی خودمی کند، کلیک کنید.

  برای مثال اگر شما عادت دادید که بالهای طوطی را هربار برای مدت 5 ثانیه نگه دارید و یکبار برای مدت 3 ثانیه نگه داشتید و طوطی به نگه داشتن بالهایش برای مدت بیشتری ادامه داد، متوجه خواهید شد که طوطی یاد گرفته که باید چکار کند.  انتظار نداشته باشید طوطی شما در این مرحله بالهای خود را کاملاً باز کند. فقط باز کردن آنها به مقدار کم کافیست. هدف اول این است که از طوطی بخواهید یاد بگیرد که شما از او می خواهید که کاری را با بالهای خود انجام دهد. برای انجام کلیه ی مراحل نیاز به تمرین و ممارست بسیار زیادی است. کلیک کردن و جایزه دادن در هر پیشرفت ( حتی اندک ) را فراموش نکنید. در عوض اگر طوطی کاری بدتر از کار معمول خود انجام داد ( مثلاً وقتیکه شما تلاش برای باز نگه داشتن بالهای او می کنید و او بالهای خود را می بندد) به او جایزه ای ندهید و حتی برای مدت زمان کمی او را نادیده بگیرید. سرانجام بجایی می رسید که فقط با لمس یا نزدیک شدن به بالهای طوطی خود و با اشاره ی انگشتان شما طوطی با اراده ی خود بالهایش را باز می کند. اینجاست که آموزش واقعی اشاره آغاز خواهد شد.

  در این مرحله ترجیح می دهم از یک دست ( اگر طوطی به اندازه ی کافی کوچک است ) برای اشاره ی باز کردن بالها استفاده کنم. من از انگشت کوچک و اشاره دست راست خود برای باز کردن بالها استفاده می کنم.

  دست چپ من برای نگه داشتن کلیکر و جایزه، آزاد است. خیلی خوب است که هرچه سریعتر این تغییرات را انجام دهید. زیرا طوطی وقتیکه از روش دو دست استفاده می کند و کلیکر و جایزه در لای انگشتان شما باشد گیج خواهد شد.

  من متوجه شدم که Truman ( نام طوطی نویسنده مقاله ) در زمان باز کردن بالها برای جست و جوی جایزه در دست من سر خود را به پایین خم می کند. پس من این موضوع را با جایزه دادن از بالا اصلاح کردم. اگر می خواهید ترفند بالا مانند یک تعظیم صورت گیرد، جایزه را از پایین تر دهید ولی اگر می خواهید طوطی با غرور بالهایش را باز کند جایزه را از بالا به او بدهید.  شما باید سعی کنید که از دستهای خود کمتر و کمتر استفاده کنید. تمرینات را بسیار انجام داده و سعی کنید دست خود را در زمان اشاره دورتر و دورتر ببرید. اگر این روش کارآمد بود دست خود را دورتر ببرید اما اگر سودمند نبود، دوباره دست خود را نزدیکتر ببرید. سعی کنید وقتیکه پرنده بالهای خود را باز کرده به مقدار خیلی خیلی کم دست خود را عقب بکشید. من برای آموزش دادن به Truman از سه قسمت آموزشی استفاده کردم ولی نزدیک به دو هفته برای یادگیری این ترفند با استفاده از اشاره زمان برد.

  اگر من انگشتانم را نزدیک او می بردم او ترفند را انجام می داد اما بیش از چند اینچ دورتر او ترفند را انجام نمی داد.

  این ترفند ممکن است چند هفته یا ماه ها زمان ببرد تا کامل شود.

  ترفند "بالها" بسیار زیبا و مهیج بوده و می توانید از این ترفند در جمع دوستانتان استفاده کنید تا آنها ببینند که بدون هیچ زور و زحمتی او بالهایش را نشان می دهد. همچنین این روش برای بازرسی بالهای پرنده شما بسیار مفید است. با صبر و تلاش زیاد می توانید این تمرین بی همتا را اجرا کنید.  -------------------------

  منبع: Trained Parrot Blog - Teach Parrot to Show Wings Trick on Cue
  توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


  منبع : www.parsipet.ir

  مترجم: مهرداد Discjockey
  ویرایش توسط nafiseh65 : 2nd December 2013 در ساعت 10:38 AM

 2. #2
  مدیــر کـــل سایت

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  رشت
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  کاسکو و ملنگو
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  11
  میانگین پست در روز
  1.62
  تعداد ارسال ها
  4,558
  سلام . خیلی عالیه مهرداد . مرسی

  من یه نظری دارم شاید بهتره باشه به جای کلمه " بال ها " خیلی راحت تر بگیم " دستا بالا " . این کلمات مثل wings یا come یا step up ، واسه افرادی که زبانشون انگلیسیه خیلی راحت تره یعنی یه کلمه کوتاه رو به عنوان فرمان یا دستور یه ترفند انتخاب می کنن . ولی ما که فارسی صحبت می کنیم واسه این که ترفندی که به طوطی یاد دادیم زیباتر نشون داده بشه، سعی می کنیم عبارات با معناتری انتخاب کنیم ،که هم خودمون از عبارتی که به عنوان فرمان ترفندمون انتخاب کردیم راضی تر باشیم و هم اگه جلوی یکی دیگه دیگه می خوایم طوطی این ترفند رو به نمایش بذاره ، واسه اون شخص زیباتر و قابل درک تر باشه . من واسه ترفند هایی که یاد میدم به طوطیم این نظر رو دارم شاید بقیه بخوان از همین کلمه یا کلمات دیگه استفاده کنن . اینو گفتم که کسی که می خواد این ترفند یا ترفند های دیگه رو به طوطیش یاد بده خودش رو به این کلماتی که تو این مقاله یا مقالات دیگه به عنوان فرمان ترفند انتخاب میشه ، محدود نکنه و از هرچی که به نظرش قابل درک تر و زیباتر به نظر میاد استفاده کنه .

  من این ترفند رو به طوطیم یاد دادم وقتی میگم "دستا بالا " بالهاشو بالا میبره
  پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع می باشد


 3. #3
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.58
  تعداد ارسال ها
  1,419
  نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
  سلام . خیلی عالیه مهرداد . مرسی

  من یه نظری دارم شاید بهتره باشه به جای کلمه " بال ها " خیلی راحت تر بگیم " دستا بالا " . این کلمات مثل wings یا come یا step up ، واسه افرادی که زبانشون انگلیسیه خیلی راحت تره یعنی یه کلمه کوتاه رو به عنوان فرمان یا دستور یه ترفند انتخاب می کنن . ولی ما که فارسی صحبت می کنیم واسه این که ترفندی که به طوطی یاد دادیم زیباتر نشون داده بشه، سعی می کنیم عبارات با معناتری انتخاب کنیم ،که هم خودمون از عبارتی که به عنوان فرمان ترفندمون انتخاب کردیم راضی تر باشیم و هم اگه جلوی یکی دیگه دیگه می خوایم طوطی این ترفند رو به نمایش بذاره ، واسه اون شخص زیباتر و قابل درک تر باشه . من واسه ترفند هایی که یاد میدم به طوطیم این نظر رو دارم شاید بقیه بخوان از همین کلمه یا کلمات دیگه استفاده کنن . اینو گفتم که کسی که می خواد این ترفند یا ترفند های دیگه رو به طوطیش یاد بده خودش رو به این کلماتی که تو این مقاله یا مقالات دیگه به عنوان فرمان ترفند انتخاب میشه ، محدود نکنه و از هرچی که به نظرش قابل درک تر و زیباتر به نظر میاد استفاده کنه .

  من این ترفند رو به طوطیم یاد دادم وقتی میگم "دستا بالا " بالهاشو بالا میبره

  بله سپیده خانوم. دقیقاً درست می فرمایید. همونطور که در متن ترجمه هم اومده میشه هر واژه یا اشاره ای رو جایگزین مورد فوق کرد ولی از اونجایی که یک مترجم باید امانتدار خوبی هم باشه و متن رو تحریف نکنه، ترجیح دادم عیناً کلمه ی خود مقاله ذکر بشه. وگرنه همونطور که فرمودید هر چیزی میشه جایگزین بشه.


  متشکرم!

 4. #4
  کاربر ثابت

  تخصص
  Linux Administrator
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  شاه طوطی
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.07
  تعداد ارسال ها
  5,807
  سلام مهرداد جان فقط میتونم بگم عالیه

  با تشکر از زحمات شما
  منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو میرود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب.

  به سوالاتی که در پیام خصوصی پرسیده میشه پاسخی نمیدم، در تاپیک ها بپرسید و لینکش رو برام ارسال کنید!


 5. #5
  مدیــر کـــل سایت

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  رشت
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  کاسکو و ملنگو
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  11
  میانگین پست در روز
  1.62
  تعداد ارسال ها
  4,558
  کلیپ آموزش ترفند " عقاب بزرگ " به طوطی و کاسکو


  پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع می باشد


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آموزش ترفند "خفاش وارونه" به طوطی ( ترجمه )
  توسط Discjockey در انجمن آموزش ترفند به طوطی سانان
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 15th May 2013, 07:25 PM
 2. تروفئوس سياه لكه گيلاسي Tropheus sp."Black" (Siyeswe
  توسط Ashkan Taghavi در انجمن تروفئوس Tropheus sp
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th June 2012, 02:37 PM
 3. تروفئوس سياه شعله نارنجي Tropheus sp."Black" (Pemba) Bemba
  توسط Ashkan Taghavi در انجمن تروفئوس Tropheus sp
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th June 2012, 01:50 PM
 4. تروفئوس سیاه زین قرمز Tropheus sp."Black" (Magara), Rutunga
  توسط Ashkan Taghavi در انجمن تروفئوس Tropheus sp
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 27th May 2012, 07:18 PM
 5. تروفئوس سیاه Tropheus sp."Black" (Kiriza) KaiserII
  توسط Ashkan Taghavi در انجمن تروفئوس Tropheus sp
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th March 2012, 03:52 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ