جشنواره محيط زيست شهري شب گذشته در تهران آغاز به كار كرد
سبزپرس – گروه محيط شهري: «دومين جشنواره محیط زیست شهری با محوریت مدیریت پسماند» شب گذشته در بوستان ولایت تهران آغاز به کار كرد.

به گزارش سبزپرس، دومین جشنواره محیط زیست با حضور معصومه ابتكار و چند تن از مديران شهري تهران در ساعت 20 پنج شنبه (ديروز) افتتاح شد.

همزمان با افتتاح اين جشنواره، 22 اصله درخت بلوط به نیت 22 شهید از کل مناطق شهرداری تهران که با پلاک شهیدان و پیشینه نشانه گذاری شده بودند نيز در کنار درختی که رهبر انقلاب آن را کاشتهاند، توسط معاونان خدمات شهرداری مناطق 22گانه کاشته شد.

استقبال 30 هزار نفری از غرفه های شهرداری مناطق

دبيرخانه ستاد برگزاري اين جشنواره نيز امروز در اطلاعيه اي از استقبال 30 هزار نفري شهروندان تهراني در روز دوم جشنواره (امروز) خبر داد.
به گزارش اين دبيرخانه، «استقبال بی نظیر مردم از جشنواره محیط زیست شهری در دومین شب آغاز جشنواره به اندازه ای است که پارکینگ های بوستان بزرگ ولایت در ساعات اولیه شب پنجشنبه پر شده و به طور تقریبی به 30 هزار شهروند درگیر فعالیتهای جشنواره شده اند.»
بوستان ولایت که در انتهای اتوبان نواب – تقاطع اتوبان تندگویان و در مکان پادگان قلعه مرغی سابق احداث شده و به گفته مسئولان اين بوستان، در طول برگزاری جشنواره ظرفیت حضور بیش از 50 هزار شهروند را دارد .
برنامه های استیج بزرگ جشنواره که با حضور مجریان و هنرمندان محبوب کشور هر شب میزبان شهروندان جنوب شهر تهران است با استقبال زیادی مواجه شده و گسترده بودن استقبال منجر به تدوین تدابیر حفاظتی ویژه ای شده است.
دومين جشنواره محيط زيست شهري با محوريت پسماند تا روز 19 شهريور ماه در بوستان ولايت تهران برپاست.