فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  55
لایک لایک:  42
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
 1. #1
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.58
  تعداد ارسال ها
  1,419

  7 آموزش ترفند "خفاش وارونه" به طوطی ( ترجمه )

  غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
  آموزش ترفند "خفاش وارونه" به طوطی

  مترجم: مهرداد نجفی فر

  این مقاله در مورد آموزش معلق و وارونه ماندن طوطی از انگشتان شما مانند یک خفاش می باشد. این تقریباً یک ترفند ساده می باشد و نیاز به ترفند هایی که لازم به یادگیری در گذشته است، نمی باشد. تنها لازمه ی این آموزش داشتن یک طوطی دستی است. برای شروع آموزش ترفند خفاش، تمرین بسیار زیاد کنترل طوطی خود، مانند لمس پاها، پشت و چرخش به دور خود در دستان خود را انجام دهید.
  خبر خوب در مورد ترفند خفاش این است که انجام این ترفند بسیار ساده است. نکته ی جالب این است که قطعاً هر طوطی مانند پاراکیت، عروس هلندی، خاکستری آفریقایی، آمازون، کاکادو، ماکائوو کانور می تواند ترفند خفاش را یاد بگیرد.
  اینکه یادگیری چقدر طول می کشد متفاوت است. اما مسلماً برای تمامی گونه های طوطی با استفاده از تکنیک زیر آموزش میسر خواهد شد.
  برای شروع آموزش ترفند خفاش، با نگهداشتن طوطی روی دستان خود کار را آغاز نمایید. من همیشه برای نگه داشتن طوطی از دست راستم استفاده می کنم اما این فقط بستگی دارد که شما با کدام دست راحت هستید. موضوع مهم اینجاست که طوطی باید روی نوک انگشت اشاره بنشیند و زیاد نزدیک دست شما نباشد. پس انگشت شست خود را روی پاهای پرنده قرار داده و به آرامی فشار دهید. در همین حال دست چپ خود را روی پشت طوطی بگذارید.
  دست خود را در پشت طوطی حلقه کرده و طوطی را به پشت در حدود 45 درجه بچرخانید. به اندازه ی کمی نگه داشته و مجدداً طوطی را بالا بیاورید. حالا به او یک جایزه بدهید. تمرین را با رفتار های تشویقی خود ادامه داده و زاویه را بیشتر کنید تا جائیکه طوطی کاملاً وارونه شود. گام بعدی این است که وابستگی نگه داشتن با دست دیگر خود را کاهش دهید. هنگامیکه طوطی را به پشت می چرخانید، به آرامی فشار نگه داشتن با دست چپ خود را کاهش دهید. سپس دوباره او را صاف کنید و به او جایزه دهید.
  در ادامه ی مرحله ی وارونگی بتدریج گرفتن را کاهش داده تا زمانیکه بتوانید حتی به آرامی پشت طوطی را رها کرده و دست خود را با فاصله ی کمی از طوطی دور نگه دارید. در ابتدا دست خود را در تزدیکی طوطی قرار داده تا به او این اطمینان را بدهید که اجازه نخواهید داد او بیفتد. همینطور که پیش می روید می توانید مدت وارونه نگه داشتن طوطی را قبل از اینکه او را صاف کنید، افزایش دهید. نباید انتظار داشته باشید طوطی در این مرحله بخوبی وارونه بماند. این مراحل را تا جائی پیش ببرید که طوطی بصورت وارونه با نگه داشتن توسط پاهای خود بماند. حالا می توانید با پشتیبانی توسط دست به طوطی اجازه دهید که خودش صاف شود. شروع به چرخش دست خود ( دستی که طوطی روی آن نشسته است ) کنید تا طوطی صاف شود. البته جایزه دادن در این مرحله امری بدیهی است.
  حالا وقت آن است که وابستگی دستی که ساپورت می کرد ( دست چپ ) را جهت وارونه شدن طوطی کاهش داد. دست خود را بر پشت طوطی گذاشته و شروع به وارونه کردن او کنید اما دست خود را قبل از اینکه کاملاً وارونه گردد از پشت او بر دارید.
  هنگامیکه پاهای طوطی را گرفته و شروع به چرخش دست خود به عقب می کنید، طوطی باید بداند که نباید مقاومت کرده و صاف شود. اگر زمانیکه شما طوطی را وارونه می کنید بال و پر زد، یا تلاش کرد که خود را صاف کند، سعی کنید تا بر او غلبه کنید.
  به هر حال اگر عملی نبود شما باید مراحل قبلی را بیشتر تمرین کنید. در این مرحله چیزی که باقی می ماند، بهبود ژست و موقعیت پاها می باشد. پیشنهاد می کنم که ابتدا بپردازیم به بهبود ژست. در اکثر مواقع در این مرحله طوطی صاف آویزان نمی شود و حتی به سمت دست شما انحنی پیدا می کند. آنها احساس تعادل بیشتری در این حالت می کنند. اما طوری نیست می توانیم به راحتی این مشکل را حل کنیم. حالا وقت آن است که استفاده از کلیکر را شروع کنیم ( سخن مترجم: کلیکر دستگاهی است که اولین بار برای آموزش دلفین ها استفاده شد ولی اکنون برای تمامی حیوانات استفاده می شود. این دستگاه توسط ما با ایجاد صدایی شبیه به کلیک به حیوان می فهمانیم که کاری که انجام داده صحیح می باشد. در واقع درزمان انجام کاری صحیح این دستگاه را به صدا در می آوریم )

  دست چپ شما آزاد استزیرا در این مرحله شما باید بتوانید با دستی که طوطی روی انگشت آن نشسته او را به عقب بچرخانید. کلیکر و جایزه را در دست چپ خود قبل از اینکه طوطی را وارونه کنید قرار دهید.

  آسانترین راه برای اینکه طوطی با ژستی زیبا مانند یک خفاش آویزان شود این است که سر او را با فریب دادن توسط یک جایزه به پایین نگه داریم. بعد از اینکه طوطی را وارونه کردید با دست دیگر جایزه ی مورد علاقه ی او را نشان دهید. جایزه را زیر سر او جایی دور از دسترس قرار دهید. به این ترتیب مجبور می شود تا سر خود را به پایین خم کند تا بتواتد جایزه را بگیرد. برای دفعات اول اجازه دهید طوطی با صاف کردن سر خود به پایین جایزه را بگیرد. به محض اینکه جایزه را گرفت، کلیک کرده و پرنده را صاف کنید تا مجالی برای خوردن جایزه داشته باشد. همچنین وارونه نگه داشتن طوطی به جهت تمرکز بر روی جایزه ی خود ژست بذدی را ایجاد خواهد کرد. پس از چند بار جایزه دادن در حالت وارونه، طوطی خواهد دانست که جایزه در دسترس است اما اینبار شما جایزه ای به او نخواهید داد. جایزه را فقط به او نشان داده و دور از دسترس نگه دارید.
  وقتیکه طوطی سر خود را در وضعیت مطلوب برای گرفتن جایزه قرار داد، کلیک کرده، او را صاف کنید و به او جایزه دهید.
  از این طریق در واقع به او رفتاری را آموزش می دهید. وقتیکه فهمیدید طوطی شما برای جایزه گرفتن سر خود را به پایین می آورد، می توانید شروع به پنهان کردن جایزه بین انگشتان خود کنید و فقط اجازه دهید طوطی انگشتان شما را وارسی نماید.
  پس می توانید جایزه / انشگتان خود را دورتر از طوطی نگه داشته و بعداً کاملاً دست خود را بردارید. طوطی بخاطر دارد که باید سر خود را پایین نگه دارد. اگر اینطور نبود، نگه داشتن طوطی بصورت خفاشی را برای مدت چند ثانیه ادامه بدهید تا سر خود را پایین نگه دارد. هرگاه سر خود را پایین نگه داشت، کلیک کرده و به او جایزه دهید. اگر سر خود را پایین نگه نداشت، او را صاف کنید و به او جایزه ندهید. دفعه ی بعد او را وارونه کرده، با جایزه فریب داده تا بخاطر بیاورد که باید سر خود را پایین نگه دارد. با این راه طوطی فراخواهد گرفت که سر خود را به پایین بکشاند. تمرینات خود را ادامه داده و صبر کنید تا کاملاً در خود را به مدت طولانی تری پایین بیاورد و با هر تمرین، کلیک کرده و او را صاف کنید. اگر طوطی وحشت زده و عصبی بود در حالیکه وارونه بود و خیلی به اطراف حرکت می کرد، بهترین راه برای کاهش دادن این استرس تمرین زیاد است. همیشه وقتیکه طوطی در صاف ترین و آرام ترین ژست بود کلیک کنید. با گذشت زمان و تمرین زیاد، طوطی یاد خواهد گرفت که تا زمانیکه آرام و بی حرکت نباشد، جایزه نخواهد گرفت.
  آموزش این ترفند سریع است اما کامل کردن آن تمرین زیادی می طلبد.

  از فشار دست خود در حالت وارونه شدن و بالا آمدن کمتر و کمتر استفاده کنید. بگذارید طوطی خودش با خواست خودش وارونه شود. همینطور برای صاف شدن می توانید پس از کلیک شروع به بالا آوردن او کنید اما در بین راه توقف کرده و بگذارید برای بالا آمدن ادامه ی راه از ماهیچه های خودش استفاده کند. می توانید جایزه را جهت انجام حرکات اضافی نشان دهید اما تا زمانیکه طوطی کاملاً صاف نشده به او جایزه ندهید.
  این مرحله برای قرار دادن اشاره بر روی این ترفند بسیار مهم است. برای قرار دادن اشاره روی ترفند خفاش، تصمیم بگیرید که چه کلمه یا حرکتی ایجاد می کنید و همیشه درست وقتیکه او را وارونه می کنید از آن کلمه یا حرکت استفاده کنید.


  منبع: Trained Parrot Blog - Teaching Parrot Hanging Bat Trick

  توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


  منبع : www.parsipet.ir

  مترجم: مهرداد Discjockey
  ویرایش توسط nafiseh65 : 2nd December 2013 در ساعت 10:41 AM

 2. #2
  کاربر موثر

  تخصص
  دندانپزشک
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  خاکستری کنگو
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  شماره عضویت
  4934
  میانگین پست در روز
  0.06
  تعداد ارسال ها
  133
  خاکستری من این حرکت رو کامل بلده
  اگه خواستین،فیلمشو براتون میزارم ببینید

 3. #3
  کاربر ثابت

  تخصص
  Linux Administrator
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  شاه طوطی
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.07
  تعداد ارسال ها
  5,807
  نقل قول نوشته اصلی توسط dr_shahrooz نمایش پست ها
  خاکستری من این حرکت رو کامل بلده
  اگه خواستین،فیلمشو براتون میزارم ببینید
  سلام

  براش یه تاپیک جداگونه بزنید و تریکایی که بلده رو به بچه ها نشون بدید

  موفق باشید
  منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو میرود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب.

  به سوالاتی که در پیام خصوصی پرسیده میشه پاسخی نمیدم، در تاپیک ها بپرسید و لینکش رو برام ارسال کنید!


 4. #4
  همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

  تخصص
  مسئول IT و دستیار آزمایشگاه
  محل سکونت
  اصفهان،خوزستان
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  بلبل خرما،ملنگو،مرغ عشق،یاکریم،خرگوش،ماهی،لاک پشت
  تاریخ عضویت
  Dec 2012
  شماره عضویت
  10862
  میانگین پست در روز
  0.62
  تعداد ارسال ها
  1,131
  من اين حركت رو با عروس هلنديم تمرين كردم. مشكل اينجاست كه عروس من به هيييچ عنوان اجازه نميده كه به پاهاش دست بزنم چه برسه به اينكه بخوام اونا رو با انگشت شصتم بگيرم و خمش كنم.

 5. #5
  کاربر عالی

  تخصص
  ...
  محل سکونت
  uae
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  مرغ عشق , ملنگو
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  شماره عضویت
  9510
  میانگین پست در روز
  0.22
  تعداد ارسال ها
  426
  با مرغ عشقم تمرین کردم اما خودش وارونه نمیشه .خودم وارونش میکنم بعد کم کم میاد بالا

 6. #6
  همکار قدیمی

  تخصص
  کارمند
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی و مرغ عشق
  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  شماره عضویت
  5168
  میانگین پست در روز
  2.76
  تعداد ارسال ها
  6,284
  نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
  با مرغ عشقم تمرین کردم اما خودش وارونه نمیشه .خودم وارونش میکنم بعد کم کم میاد بالا
  سلام.اول اینکه این مقاله هست و پرسش و پاسخ رو نمیشه زیاد پیگیری کرد چون نویسنده ی مطلب نیست که پاسخ بده.دوم اینکه خواهرگلم شما ظرف یک روز و یک هفته نباید منتظر جواب گرفتن باشید.نیاز به تمرین و صبوری داره تا به نتیجه ی دلخواهتون برسید.پس صبور باشید و ادامه بدید.هرچند توی جوجه ها نتیجه ی بهتری میشه گرفت چون در برابر آموزش منعطف تر هستن.

 7. #7
  همکار قدیمی

  تخصص
  کارمند
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  عروس هلندی و مرغ عشق
  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  شماره عضویت
  5168
  میانگین پست در روز
  2.76
  تعداد ارسال ها
  6,284
  نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
  من اين حركت رو با عروس هلنديم تمرين كردم. مشكل اينجاست كه عروس من به هيييچ عنوان اجازه نميده كه به پاهاش دست بزنم چه برسه به اينكه بخوام اونا رو با انگشت شصتم بگيرم و خمش كنم.
  شما بهتره اول سعی کنید اعتماد عروستون رو توی لمس کردن پاهاش جلب کنید و بعد اقدام به آموزش خفاش وارونه کنید.به این نکته هم توجه کنید که حرکت ساده ای رو نمیخواید به طوطی تون آموزش بدید پس باید هم خیلی تمرین کنید و هم خیلی حوصله داشته باشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آموزش ترفند "عقاب بزرگ" به طوطی خود ( ترجمه )
  توسط Discjockey در انجمن آموزش ترفند به طوطی سانان
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 15th September 2012, 03:42 AM
 2. تروفئوس سياه لكه گيلاسي Tropheus sp."Black" (Siyeswe
  توسط Ashkan Taghavi در انجمن تروفئوس Tropheus sp
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th June 2012, 02:37 PM
 3. تروفئوس سياه شعله نارنجي Tropheus sp."Black" (Pemba) Bemba
  توسط Ashkan Taghavi در انجمن تروفئوس Tropheus sp
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th June 2012, 01:50 PM
 4. تروفئوس سیاه زین قرمز Tropheus sp."Black" (Magara), Rutunga
  توسط Ashkan Taghavi در انجمن تروفئوس Tropheus sp
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 27th May 2012, 07:18 PM
 5. تروفئوس سیاه Tropheus sp."Black" (Kiriza) KaiserII
  توسط Ashkan Taghavi در انجمن تروفئوس Tropheus sp
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th March 2012, 03:52 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ