فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  2
لایک لایک:  13
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
 1. #1
  کاربرفعال

  تخصص
  تحصیل
  محل سکونت
  مازندران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  شماره عضویت
  7532
  میانگین پست در روز
  0.03
  تعداد ارسال ها
  61

  1 معرفی نژادهای سگ(ترجمه)

  German shepherd
  سگ گله ی آلمانی,ژرمن شفرد,شفرد آلمانی

  شرح

  ژرمن شپهرد سگی متعادل و بسیار قوی است. عضلات قوی و ساختار بدنی طویل و سر کاملا متناسب با بدن و همینطور ماسک صورت مشکلی از استاندارد های ژرمن شپهرد است. دندان های نیش با چفت شدن در هم حالت قیچی داشته و قدرت فک بالای ژرمن شپهرد باعث شده که جزو نژادهای خطرناک بشمار آید.چشم ها معمولا سیاه و یا بادامی که کاملا متعادل و تیزبین هستند. گوش ها افراشته و رو به جلو هستند. گوش توله سگ های کمتر از 6 ماه ممکن است افتاده و یا نیمه افراشته باشد.دم پرمو می باشد و در هنگام ایستادن باید به زمین برسد.شانه ها و ران عضلانی و محکم.پد های انگشتان کاملا سخت هستند.پوشش سیاه و یا قهوه ای مایل به زرد بوده اما رنگ سفید به هیچ وجه مورد قبول نیست.نوع ابلق هم وجود دارد (پاندا) که بسیار کمیاب است.

  خلق و خو

  اغلب به عنوان سگ کار استفاده می شود، ژرمن شپهرد شجاع، مشتاق، هوشیار و بی باک است. شاد، مطیع و مشتاق برای یادگیری است. آرام، با اعتماد به نفس، جدی و باهوش است. ژرمن شپهرد ها بسیار وفادار و شجاع هستند.آنها توانایی یادگیری بالایی دارند.بسیار به خانواده خود وفادار و نیازمند است اما در برخورد با غریبه ها محتاط باشید.اخیرا به وفور به عنوان سگ پلیس استفاده میشود و در حال حاظر بیشتر کشور های جهان از این نژاد به عنوان سگ پلیس استفاده می کنند.

  قد و وزن

  قد: در نر ها 24-26 اینچ (60-65cm) در ماده ها 22-24 اینچ (55-60cm)
  وزن: 77-85 پوند (35-40kg)

  مشکلات سلامتی

  این نژاد ممکن است به بیماری های دیسپلازی مفصل ران و آرنج، اختلال خون، مشکلات گوارشی، نفخ، صرع، اگزما های مزمن، کراتیت (التهاب قرنیه)، و آلرژی کک دچار شود.

  شرایط زندگی

  در دخل خانه نسبتا غیر فعال است اما اگر قصد دارید در آپارتمان نگهداری کنید حتما ورزش سخت روزانه نیاز دارد.

  ورزش

  علاقه ی زیادی به ورزش های سخت دارند و بهتر است در آموزش آن ها از ورزش استفاده شود.پیاده روی آرام و متوالی را دوست دارد اما دویدن برای او مفهوم جدی تری دارد.علاقه ی شدیدی به دنبال کردن توپ و اشیا متحرک دارد.حتما در کودکی به آموزش و کنترل توله ها بپردازید وگرنه در بزرگسالی با تحرک و فعالیت زیاد باعث دردسر خواهند شد.

  طول عمر

  حدود 13 سال

  نظافت

  دچار ریزش موی شدید هستند و به همین دلیل نظافت سختی احتیاج دارند.برس کشی حتما باید انجام شود ولی استحمام تنها در صورت نیاز چون استحمام زیاد باعث تحریک غده های روغنی پوست میشود.گوش ها و پنجه ها باید دائم بررسی شود.

  گروه

  سگ های کاری

  به رسمیت شناخته شده توسط

  CKC، FCI، AKC، UKC، KCGB، CKC، ANKC، NKC، NZKC، GSDCA، APRI، ACR

  ترجمه و گرد آوری
  کسری علی جمشیدی 2. #2
  کاربرفعال

  تخصص
  تحصیل
  محل سکونت
  مازندران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  شماره عضویت
  7532
  میانگین پست در روز
  0.03
  تعداد ارسال ها
  61
  doberman pinscher
  توضیحات:


  دابرمن سگی متوسط الجثه اما بسیار عضلانی و آماده است.سر نسبتا بزرگ و بلندی دارد و قسمتبالای جمجمه صاف است، قسمت پوزه هم دارای یک برآمدگی اندک است.رنگ بینی به رنگ پوشش سگ بستگی دارد،در دابر سیاه و سفید بینی معمولا قهوه ای تیره یا به ندرت صورتی است،در دابر بلوطی بینی معمولا خاکستری تیره یا به ندرت روشن است و در نهایت در پوشش ارغوانی قهوهای مایل به زرد تیره یا حنایی است. دندان نیش بسیار محکم و قوی دارد.رنگ چشم معمولا قوه ای تیره یا روشن دیده میشود.معمولا قسمتی از گوش را میچینند تا گوش بیایستد یا در صورت تمایل گوش را قطع می کنند (برش در سن حدود 12 هفتگی). گوش سگ برای مدتی باید باندپیچی شده باشد تا بیاستد و دچار عفونت نشود.اگر گوشبریده یا عمل نشود ظاهری شبیه به تازی پیدا میکند.معمولا تا 3 ماهگی دم نیز کوتاه میشود که باز هم اگر دم نیز کوتاه نشود بدلیل حالت لنگری به تازی شباهت خواهد داشت.
  توجه : عمل گوش و دم در اروپا ممنوع است.
  سینه محکم و فراخ و پاها صاف است.پوشش کوتاه، سخت و ضخیم و تخت می باشد.رنگ سفید نادر میباشد و هنوز در بسیاری از باشگاه ها و کنل ها سفید را جزو استاندارد بحساب نمیاورند.


  اطلاعات مهم:


  قد:در نرها 66 تا 71 سانتیمتر و در ماده ها 61 تا 66 سانتیمتر میباشد
  وزن:در نر و ماده از 30 تا 40 کیلوگرم است
  طول عمر:معمولا بیشتر از 13 سال عمر میکند
  رده: akc working group


  تاریخچه مختصر:


  در دهه 1860 در آلمان بوجود آمد.یک روایت است که میگوید یک پستچی با نام دابرمن بدلیل اینکه نیاز مبرم به سگی درنده خو داشته تا از او در مقابل دزدان و همینطور از نامه ها محافظت کند این سگ را بوجود آورد.اما چیزی که مشخص است اینکه اجداد این نژاد را German Pinschers, Rottweilers, Beaucerons, Manchester Terriers و Greyhounds تشکیل داده اند.در سال 1876 شرکت در اولین شو را تجربه کرد و در سال 1908 نیز در akc به ثبت رسید.


  گردآوری و ترجمه:
  کسری علی جمشیدی

 3. #3
  کاربرفعال

  تخصص
  تحصیل
  محل سکونت
  مازندران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  شماره عضویت
  7532
  میانگین پست در روز
  0.03
  تعداد ارسال ها
  61
  Boxer
  شرح


  باکسر دارای بدنی خوش فرم و جمع و جور و قدرتمند بوده و سر در تناسب با بدن است. پوزه کوتاه و تند و متناسب با صورت.بینی سیاه و بزرگ دارای منافذ بزرگ است.فک پایین جلوتر قرار میگیرد. چشم ها قهوه ای تیره است.گوش یا با کوتاه شدن جراحی میشود یا بصورت طبیعی و افتاده میماند.هنگامی که جراحی میشود به میزانی مشخص کوتاه میشود تا توانایی ایستادن را داشته باشد،گردن قوی و بلند و بدون غبغب بزرگ میباشد.پاهای جلو بسیار تنومند و موازی هستند.پاهاش پشتی عشلانی و دم رو به بالا و ایستاده است. کنل کلاب آمریکا مخالفت شدید برای عمل گوش و دم انجام داده و در حال حاضر در بسیاری از کشور ها جراحی گوش و دم ممنونع میباشد.پوشش کوتاه و صاف و چسبان میباشد و رنگ های قهوه ای مایل به زرد،قهوه ای مایل به قرمز،راه راه(ببری)،سیاه و سفید که یا سیاه با لکه ی سفید و یا سفید با لکه ی سیاه میباشد.سفید یکدست تنها از سوی چند کنل کلاب تایید شده.

  خو


  باکسر شاد، جسور، بازیگوش، کنجکاو و پر انرژی است. بسیار باهوش و مشتاق برای یادگیری است. دائما در حال حرکت است،و باید در کنار خانواده باشد. وفادار و مهربان است،باکسر ها رابطه ای بسیار خوب با بچه ها دارند.باکسر نژادی مهربان است و با حیوانات دیگه روابط خوبی دارد و در بسیاری از موارد با گربه ها نیز خوب رفتار میکند.البته با حیوانات کوچک چندان خوش رفتار نیست با این حال با آموزش درست میتواند با آنان نیز کنار بیاید،تنها گذاشتن باکسر به هیچ وجه مناسب نیست. گفته شده است که نام باکسر به این دلیل انتخاب شده که در هنگام پرش پایهای جلویی بالاتر و در حالت مشت زنی قرار میگیرند که در خانه مممکن است بسیار خطر ساز باشد. بسیار بازیگوس هستند و بیشتر دنبال تفریح و بازی میروند. طبیعت باکسر برای محافظت از شما، خانواده شما و خانه شما است.آنها همیشه مشتاق برای کار و بازی هستند.باکسر حتما باید آموزش ببیند.آموزش باکسر باید طوری باشد که نه ترسو با بیاید و نه پرخاشگر باشد.این نژاد یک سگ گارد مطمئن است. باکسر در ارتش و پلیس استفاده میشود.باکسر به پیاده روی روزانه نیاز دارد و حتی اگر در محیطی بزرگ باشد باید فعالیت خارج خانه داشته باشد. بدون آن، باکسر حساسیت بالا خواهد داشت.

  قد، وزن
  قد: سگ نر 22-25 اینچ (56-63 سانتی متر) سگ ماده 21-24 اینچ (53-61 سانتی متر)
  وزن: سگ نر 60-70 پوند (27-32 کیلوگرم) سگ ماده 53-65 پوند (24-29 کیلوگرم.)

  مشکلات سلامتی
  برخی از نگرانی های عمده عبارتند از کاردیومیوپاتی و سایر مشکلات قلبی.مشکل آئورت و تیروئید هم قابل مشاهده است.مستعد به ابتلا به آلرژی پوستی و گاهی اوقات بیماری صرع است . از سن هشت سالگی باید مدام مراقبت شوند چون امکان ابتلا به تومور در این نژاد زیاد است.امکان بروز سرطان هم وجود دارد. مستعد ابتلا به ورم مفاصل ، دیسپلازی مفصل ران، پشت و زانو. این سگ ها ممکن است خروپف کنند. ممکن است بیش از حد نفخ شکم بروز دهد،ضمنا برخی باکسر های سفید ناشنوا هستند.

  شرایط زندگی
  باکسر ها میتوانند با فعالیت روزانه در آپارتمان زندگی کنند اما پیشنهاد میشود که حداقل خانه یک حیاط کوچک داشته باشد. باکسر ها به دما حساس هستند و گرما و سرمای شدید برایشان خطرناک است.

  ورزش
  نژاد فعالی است و باید حتما با بازی و فعالیت انرژی او را تخلیه کرد.بهتر است اگر در آپارتما زندگی میکند پیاده روی شدید داشته باشد.

  طول عمر
  حدود 11-14 سال است

  تعداد توله
  2 - 10 توله سگ - به طور متوسط ​​6

  نظافت
  موها صاف و کوتاه است.ریزش مو در این نژاد بسیار کم است و با نظافت این نژاد میتوانید از سگی بسیار زیبا لذت ببرید.

  منشاء

  باکسر در آلمان در قرن نوزدهم توسعه یافته است. اجداد باکسر دو سگ بولداگ آلمانی نوع Bullenbeiszer و Barenbeiszer بوده اند.باکسر های اولیه جهت *** آوری پرورش میافتند،*** با گاو،سگ کار،سگ گله و ... هم از استفاده های باکسر بوده. پرورش باکسر برای اولین بار در سال 1904 آغاز شد. باکسر ها جهت سگ نگهبان، حفاظت، پلیس،کار، کار نظامی، جستجو و نجات استفاده میشده اند. پرورش دهندگان در حال پرورش دو نوع از باکسر هستند، باکسر آلمانی و باکسر آمریکایی.باکسرهای آلمانی سر بزرگتری دارند و به طور کلی از باکسرهای آمریکایی عضلانی تر هستند.

  گروه

  مستیف، AKC کار

  به رسمیت شناخته شده توسط
  FCI، AKC، UKC، KCGB، CKC، ANKC، NKC، NZKC، CCR، CKC، APRI، ACR

  گردآوری و ترجمه
  کسری علی جمشیدی

 4. #4
  کاربر ثابت

  تخصص
  Linux Administrator
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  شاه طوطی
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.07
  تعداد ارسال ها
  5,807
  این مقالات ترجمه شما نیست ، تو گوگل عین این مطالب واو به واو و بدون هیچ تغییری وجود داره شما فقط جای چند تا جمله رو عوض کردید و برای من جای سوال هست که چطور مترجم و گرد آورنده رو شخص خودتون معرفی کردید!!!!!!!!!!

  لطفا منبع مطلب رو زیرش ذکر کنید یا اعلام کنید تا مدیران بخش منبع با لینک مستقیم بزنن

  منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو میرود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب.

  به سوالاتی که در پیام خصوصی پرسیده میشه پاسخی نمیدم، در تاپیک ها بپرسید و لینکش رو برام ارسال کنید!


 5. #5
  کاربرفعال

  تخصص
  تحصیل
  محل سکونت
  مازندران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  شماره عضویت
  7532
  میانگین پست در روز
  0.03
  تعداد ارسال ها
  61
  German Shepherd Dog Information and Pictures, German Shepherd Dogs
  Doberman Pinscher Information and Pictures, Dob, Dobs
  Boxer Information and Pictures,

  کلمه ی kasra jamshidi رو در گوگل سرچ و انجمن های مربوط رو بررسی کنید تا متوجه بشید چه کسی از دیگری کپی کرده
  مشکلات اینچنین برای من کم پیش نیامده امیدوارم دیگه پیش نیاد

  آقای آژیده اول فکر کنید دوم صحبت کنید این آدرس فیس بوک من هست www.facebook.com/kasra.jamshidi.33 اگر سوالی بود در خدمت شما هستم
  من هیچ نیازی ندارم مطالب دیگران را کپی کنم برای اطلاع بایستی عرض کنم که در ایرانیان داگ،میهن پت،سگ،انجمن سگ گارد مدیریت داشتم پس نیازی نیست کپی برداری کنم
  راستی آقای ادریس در همین سایت بنده رو کاملا میشناسند میتونید بپرسید درباره ی بنده من هم مریض نیستم که همچین کاری بکنم در ضمن بنده به این فروم آمدم تا درباره جانوران دیگه اطلاعات کسب کنم ولی درباره سگ با افتخار میگم که از قدیمی ترین ها هستم و مطالب من در انجمن ها و سایت های بسیاری وجود داره دفعه بعد که صحبت میکنید کلمات رو با دقت بیشتری انتخاب کنید
  ممنون

 6. #6
  کاربر ثابت

  تخصص
  Linux Administrator
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  شاه طوطی
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.07
  تعداد ارسال ها
  5,807
  من حال و حوصله بحث با شما رو ندارم فقط برای اینکه سایر دوستان متوجه بهشن ادعای شما کذبه این مستندات رو ارائه میکنم

  اغلب بعنوان سگ کار از آن استفده می شود. ژرمن شیپرد سگی باهوش ، نترس ، مشتاق ، شجاع ، شاداب و بیقرار برای آموختن است.

  متن فوق مربوط به مقاله اصلیه....

  اینم همون جمله ولی با تغییر فعل و فاعل در پست شما!!!!!!!!!!!!

  اغلب به عنوان سگ کار استفاده می شود ، ژرمن شپهرد شجاع، مشتاق، هوشیار و بی باک است. شاد، مطیع و مشتاق برای یادگیری است.

  حالا شما ادعا داری مترجم اصلی این مقاله هستی؟؟؟
  مقاله ای که شما تو 10 خط نوشتی اصلی بیش از 50 خطه

  نسخه اصلی این مقاله اینجا هست و دوستان میتونن مطالعه کنند :


  Vetpars :: Article Browser

  اگر قرار بود هر کی مقاله مردم رو بر داره جای کلماتش رو عوض کنه و به نام خودش منتشر کنه الان 50 میلیون مترجم داشتیم
  این تاپیک قفل میشه

  منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو میرود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب.

  به سوالاتی که در پیام خصوصی پرسیده میشه پاسخی نمیدم، در تاپیک ها بپرسید و لینکش رو برام ارسال کنید!


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ