اندازه:
در طبیعت و همچنین در شرایط ایده آل آکواریومی تا 16 اینچ ( 40 سانتی متر ) می تواند رشد کند ولی معمولاً در اسارت به این اندازه نمی رسد.
بومی: امریکای جنوبی ، حوزه ی رودهای آمازون و اورینوکو
شرایط تانک : تانک بزرگ گیاهکاری شده با فضای باز زیاد برای شنا کردن در مسیر مستقیم و سریع
خصوصیات رفتاری : شکارچی سریع و ماهر
دما: 24-28 درجه سانتی گراد ( 82 -75 فارنهایت )
شرایط شیمیایی : آب سبک تا کمی سخت و در حدود خنثی
رژیم غذایی: گوشتخوار. با غذاهای زنده مانند ماهیان کوچک و کرم تغذیه کنید. عادت دادن این ماهی به غذاهای گوشتی غیر زنده کمی سخت است.
جنسیت : ماده ها دارای بدنی درشت تر نسبت به مردها هستند.
تولید مثل : بندرت در آکواریوم تولید مثل کرده است. برای اینکار بایستی دما را در حدود 27 درجه سانتی گراد ثابت کرده و برای هر ماده دو نر قرار داد تا بتوانند تولید مثل کنند. پس از آن به یکباره تعداد زیادی تخم را نزدیککف رها می کنند و تخم ها پس از حدود 1 روز هچ می شوند. در این هنگام به سرعت والدین را به مخزن دیگری انتقال دهید.


توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :


منبع : www.parsipet.ir

مترجم: مهرداد Discjockey