دیده بان حقوق حیوانات: دولت مالزی در نظر دارد با اجرای یک برنامه حفاظتی جدید، جمعیت ببرهای کمیاب مالایی را تا دو برابر افزایش دهد.
به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نسل ببرهای مالایی به دلیل افزایش شکار غیرقانونی در این کشور، در معرض خطر نابودی است. یک گروه از فعالان محیط زیست در دولت مالزی تاکید کردند با اجرای برنامه جدید امید میرود که تعداد ببرهای موجود، به هزار قلاده افزایش پیدا کند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: نژاد ببر مالایی یکی از زیر گونههایی است که در بخشهای جنوبی و مرکزی شبه جزیره مالای در مالزی زندگی میکند. این نژاد در سال ۲۰۰۸ میلادی از سوی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت در فهرست گونههای در معرض انقراض قرار گرفت. دولت مالزی در تلاش است که با مبارزه شدیدتر و گسترده تر علیه شکار غیرقانونی و قاچاق گونههای کمیاب در حیات وحش، از ببرهای مالایی حفاظت بیشتری به عمل آورده و به افزایش جمعیت آنها کمک کند.
بنابراین گزارش، طرح حفاظتی دولت مالزی شامل افزایش دو برابری جمعیت ببرهای مالایی تا سال ۲۰۲۰ میلادی است که در حال حاضر فقط ۵۰۰ قلاده از آنها باقی مانده است. کارشناسان حفاظت از محیط زیست تاکید دارند که عواملی چون شکار بی رویه و غیر مجاز، کاهش طعمه و غذاهای اصلی ببرها در حیات وحش شامل غزال و خرسهای وحشی و نیز تخریب زیستگاهها بر اثر گسترش فعالیتهای کشاورزی، از مهمترین عوامل تهدید کننده نژاد ببرهای مالایی هستند.