فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  39
لایک لایک:  30
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
 1. #1
  کاربر موثر

  تخصص
  دانشجو
  محل سکونت
  کرمانشاه
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  شماره عضویت
  6816
  میانگین پست در روز
  0.10
  تعداد ارسال ها
  211

  تکثیر ماندارین

  فروش آنلاین انواع نمک ریف
  فروش آنلاین آب طبیعی دریا
  فروش آنلاین محصولات دارویی API
  معرفی ماهی ماندارین سبز:
  ماهی ماندارین سبز از لحاظ سیستماتیک در راسته ی سوف ماهی شناخته می شود که به طور عامیانه اژداها ماهیان یا دراگونت نامیده میشوند.
  این ماهی را به علت رانگارنگ بودن ماندارین یا (ماندرین) می نامند که در واقع از نام نوعی لباس رنگارنگ که ماموران عالی رتبه در چین به تن می کردند گرفته شده است.بدن این نوع دارگونت با خطوط زیبای سبز که در زمینه ای نارنجی پراکنده اند پوشیده شده و حاشیه باها رنگ ابی زیبایی دارد .ماندارین ها معمولا در مناطق مرجانی غرب اقیانوس آرام زیست می نمایند و هر ساله تعداد زیادی از انها در کشورهای گوناگون به ویژه فیلیپین صید و به بازار عرضه می شوند.
  شنای این ماهیان توسط حرکات بادبزنی باله های سینه ای صورت میگردد و باله های لگنی انها به نحوی قرار گرفته اند که به نظر می آید ماهی توسط انها بر روی سنگ ها راه رفته و یا جست و خیز میکند.این ماهی دارای دندان های حلقی بوده و در بخش فوقانی سر دارای دو منفذ ابششی میباشند که پس از خوردن مرجان ها اضافه انها را مانند دودی سفید از این منافذ خارج می نمایند .گزارش هایی وجود دارد که این ماهی قادر است موکوس یا مخاطی سمی از پوست خود ترشح نماید و در نتیجه از شکارچیان و احتمالا انگل ها در امان بماند که با توجه به رنگ امیزی درخشان ماهی ماندارین داشتن این توانایی دور از ذهن نیست.احتمالا هشت گونه از این خانواده در نواحی ماسه ای غیر مرجانی خلیج فارس زیست میکند که زینتی بودن انه باید بررسی شود.
  نگهداری در آکواریم:
  باری نگهداری انها بهتر است از یک آکواریم که مدت زیادی از راه اندازی شده (حتما بیش از شش ماه و ترجیحا یک سال ) و چرخه های زیستی ان به خوبی فعال شده اند استفاده نمود و وجود یک رفیوجیوم کارامد نیز می تواند بسیار مفید باشد. دمای اب 25 درجه سانتی گراد وپی اچ 8.1 و وزن مخصوص اب 1.020 مقدار نیتریت برابر با صر و نیترات نیز کمتر از 20 میلی گرم در لیتر برای نگهدای از ماندارین ها مناسب است به عنوان یک قانون بهتر است تا هار 2هفته 10 درصد از اب آکواریم تعویض گردد .وجود سنگ های محتوی موجودات زنده فراوان در آکواربم انها باعث بر طرف شدن گرسنگی این ماهیان خواهد شد.

  تعیین جنسیت:
  شناسایی جنس ها در ماهی ماندارین سبز آسان است یرا ماهیان نر دارای شعاعی بلند در جلوی باله ی پشتی خود هستند که در زمان هیجان افراشته می شود ولی ماهیان ماده فاقد ان می باشند .بلوغ جنسی در ماندارین ها معمولا در 14 ماه رخ میدهد و در ماندارین سبز تفاوت های بین دو جنس پس از گذشت 6تا 8 ماه از سن ماهی قابل مشاهده بوده و در این زمان است که دو خار در بال پشتی ماهی نر شرو به طویل شدن می کند در 8 ماهگی ماهی های نر به طور اشکار بنای ناسازگاری را با سایر همجنسان گذاشته وگاهی تهاجم هایی در بین انها دیده میشود البته این ابراز خوشنت در زمانی که ماهی ها جوان هستند چندان جدی نیست اما در ماهی بزرگتر گاهی حمله ها اسیب های شدیدی به طرفین وارد می کنند و در نتیجه باید از نگهداری چند نر بزرگ در یک مخزن پرهیز نمود.

  جفت گیری و تکثیر:
  اولین مطلبی که برای تکثیر ماندارین سبز باید بدان توجه نمود تغذیه خوب و کمک به ماهی جهت بازسازی ذخایر بدن است وقتی که یک جفت را برای تکثیر انتخاب می نماییم اول باید مانند کسی که از قحطی امده وظیفه شما پروار کردن ان است به تغذیه این ماهیان زیبا همت گمارید . دومین عامل افزایش دهنده شانس جفت گیری توجه به اختلاف اندازه بین زوجین است . این گونه تصور میشود که ماهی ماندارین سبز ماده بزرگترین نر را برای جفت گیری انتخاب می نماید.در نتیجه اگر در زوج شما ماهی ماده بزرگ جثه تر از نر و یا هم اندازه ان است احتمال جفت گیری و تخم ریزی بسیار بعید خواهد بود .سومین نکته برای موفقیت در تکثیر ماه ماندارین رعایت زمانبندی مناسب نورپردازی است .برای این کار بهتر است که طول دوره روشنایی 12تا 14 ساعت در روزباشد و در پایان هر روز از شدت نور به ارامی کاسته شود تا ماهی متوجه غروب خورشید گردد . می توان به همراه یک لامپ مخصوص که نو ابی (اکتنیک) تولید می نماید برای این کار استفاده نمود.اگر غذای کافی و نور مناسب در اختیار ایم ماهی قرار گیرد طولی نمیکشد که رفتارهای جفت گیری در انها خواهد شد.تخم ریزی معولا در هنگام شب ور در سطح اب صورت میگیرد ماهی نر و ماده به پهلو هم چسبیده و شنایی رو به بالا و کم و بیش مارپیچ به سطح اب روانه میشوند.در این زما تخمها شناور و اسپرم ها رها شده و ماهی ها دوباره به کف مخزن باز می گردند.
  معمولا ماندارین های سبز می توانند در یک شب 2بار تخم ریزی کنند و این کار در شب اهای بعد نیز تکرر کنند.برایی همین به جای خارج کردن والدین بهتر است که تخم ها را خارج نمود.اگر در طول روز از لامپی استفاده میکنید که نور ان روشن و بیش از 10000 کلوین است و سپس یرای یک ساعت از لامپ با نور طیف ابی (آکتنیک) استفاده نماییم که لحظه غروب را به ماهی القا نماید. میتوان انتظلر داشته باشید که تقریبا 10 دقیقه پس از خاموش کردن لامپ های پر نور تخم ریزی صورت گیرد که تناوب ان به به شرایط تغذیه ای ماهی وابسته است. تخم گشایی تقریبا 15 ساعت پس از باروری تخم ها رخ می دهد.لاروها در اولین مرحله از زندگی شفاف بوده و دارای کیسه ی زرده ی نسبتا بزرگی هستند. پس از حدود 3 روز کیسه ی نوزادان جذب و سپس تغذیه ی مختلط لاروها اغاز میشود وبعد از گذشت 20 روز بچه ماهی ها شرو به جستجو در بین سنگهای زنده جهت شکار غذا می نمایند.
  تغذیه نوزادان:
  هر چه نوزادان کوچک تر باشند بدیهی است که به غذای کوچک تری نیاز دارند و احتمالا این مطلب در مورد لاروهای ماندارین که خود بسیار کوچک هستند اهمیت بیشتری پیدا می کند.به غیر از اندازه غذا باید دارای نوعی حرکت باشد تا حس کنجکاوی و شکار به نوزادان را تحریک نماید.معمولا برای زنده نگهداشتن ماندارین پیشنهاد میشود که به مقدار کافی سنگ زند در مخزن قرار گیرد اما در واقع همه می دانند که ایمن ماهی از موجودات زنده ایی که بر روی سنگ ها زیست می کنند تغذیه می نماید و نه از خود سنگ ها در هر صورت بهترین غذای پیشنهادی برای تغذیه ماندارین ها پاورپایان یا کوپه پودها هستند. هر چند که ناجورپایان میگوهای مایسیس روتیفرها و حتی نوزاد خرگوشک دریای همگی غذای مناسبی برای این ماهی محسوب میشود.البته خبر خوش این است که ماهی هایی که از تکثیر در آکواریم حاصل شده اند به مراتب بیشتر از نمونه های وحشی خود از غذاهای اکواریمی تغذیه خواهند نمود و امکان بازماندگی انه نیز بیشتر است در نتیجه بهتر است که برای خرید ماهی هایی که نتیجه تولید در تکثیرگه ها هستند را انتخاب نمایید.

  منبع : مجله آبزیان زینتی شماره سوم

 2. #2
  کاربر موثر

  تخصص
  دانشجو
  محل سکونت
  کرمانشاه
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  شماره عضویت
  6816
  میانگین پست در روز
  0.10
  تعداد ارسال ها
  211
  ماندارین نر

 3. #3
  کاربر موثر

  تخصص
  دانشجو
  محل سکونت
  کرمانشاه
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  شماره عضویت
  6816
  میانگین پست در روز
  0.10
  تعداد ارسال ها
  211
  ماندارین ماده

 4. #4
  کاربر موثر

  تخصص
  دانشجو
  محل سکونت
  کرمانشاه
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  شماره عضویت
  6816
  میانگین پست در روز
  0.10
  تعداد ارسال ها
  211

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ