انتخاب مکانی مناسب برای قفس


نیاز طوطی شما چیزی بیشتر از یک قفس بزرگ است . مانند همه اعضای خانواده ، او نیز به مکانی برای زندگی در کنار خانواده و همچنین یک حریم خصوصی کوچک نیاز دارد. او بخشی از گروه است .

چیزهایی که به آن نیاز خواهید داشت :

1 . یک قفس

2 . یک میز یا استند( اگر قفس پایه ندارد )

3 . انتخاب مکانی برای قفس

4 . یک لامپ فول اسپکتروم ( اختیاری)

5 . یک تایمر برای لامپ( اختیاری)


مرحله اول : سرگرم کردن

اولین و مهمترین چیز این است که طوطی شما به گروه نیاز دارد . قفس باید جایی قرار بگیرد که شما، خانواده یا دوستانتان احتمالا زمان بیشتری را در آنجا سپری می کنید مانند اتاق نشیمن یا نزدیک آشپزخانه

نکته : طوطی ها در برابر گازها بسیار آسیب پذیر هستند . یک سطح نچسبی که بیش از حد گرم شده است ، مانند تابه نچسب ، یک توستر فر و حتی یک آهن یا اتوی آهنی می تواند طوطی را بکشد . بنابراین هرگز قفس طوطی را به طور مستقیم در آشپزخانه یا نزدیک جایی که اتو می کنید قرار ندهید.

مرحله دوم : از قراردادن قفس در مناطق ناآرام پرهیز کنید

اگرچه قفس باید در مکانهای پر رفت و آمد باشد اما نباید در مکانهای شلوغ قرار بگیرد . برای مثال قفس را در ابتدای یک سالن که مردم با عجله و با کوبیدن در ، از آن وارد یا خارج می شوند قرار ندهید .

نکته : برخی طوطی ها اگر قفسشان زیر اتاق پر سرو صدای بچه ها یا اتاقی که در آن موزیک با صدای بلند پخش می شود قرار بگیرد، عصبی می شوند .

مرحله سوم :قفس را نزدیک به نور طبیعی قرار دهید

قفس طوطی شما باید به اندازه کافی در معرض مستقیم نور طبیعی قرار بگیرد .با این حال برخی از کارشناسان معتقدند که قرار دادن قفس در کنار پنجره به طور مستقیم ممکن است برای طوطی استرس آور باشد .

نکته : اگر نمی توانید قفس را نزدیک یک منبع خوب از نور طبیعی قرار دهید ، در نزدیکی قفس از لامپهای فول اسپکتروم زماندار استفاده کنید . تایمر لامپ باید طوری تنظیم شود که 12 تا 14 ساعت در روز روشن باشد .

مرحله چهارم : پشت قفس به دیوار باشد

در حالت ایده آل پشت قفس باید به دیوار باشد تا طوطی احساس امنیت بیشتری کرده و کمتر در مسیر راه باشد .

مرحله پنجم : ارتفاع قفس

برای افزایش امنیت، قفس طوطی نباید مستقیما روی زمین قرار بگیرد . طوطی ها نیاز دارند که احساس کنند ، چیزهایی که در اتاق اتفاق می افتد را می بینند . قفس را بر روی یک میز یا استند قرار دهید مگر در مواردی که قفس پایه دار است .

مرحله ششم : اجتناب از افزایش دما

قفس را به دور از جریان هوای گرم دریچه های حرارتی و دستگاه های تهویه قرار دهید . طوطی ها گهگاهی می توانند با باد کنار بیایند اما نه باد گرم و سردی که به طور مداوم به آنها بخورد .

مرحله هفتم : قفس را به دور از لوازم قابل جویدن قرار دهید

اگر طوطی شما عادت به جویدن دارد ، قفس را از تاقچه هایی که طوطی از روی میله ها می تواند به آن برسد و وسایل شما را بجود دور نگه دارید . ما می خواهید که آنها با اسباب بازی هایشان بازی کنند نه با پارچه های عتیقه یا سیم تلفن .

مرحله هشتم : با طوطی خود آشنا شوید

آیا برای قفس طوطی خود محل مناسبی پیدا کردید ؟ پس هم اکنون شما و طوطیتان می توانید با یکدیگر آشنا شوید .

آیا می دانید :

برخی از طوطی ها به مکانی برای خواب علاقه دارند مانند یک حلقه کتان نرم یا یک پتوی پشمی کوچک برای راحت خوابیدن

ترجمه : سپیده

منبع :
www . prsipet.ir