فصل ماهیگیری بزودی شروع میشه این در حالیه که هنوز اطلاعیه ی محیط زیست بیرون نیومده!!! و خبر از کوتاه شدن دوره ی ماهیگیری و ممنوعیت های جدید مانند سد لار به گوش میرسد!!! و دوستانی که با گرمتر شدن هوا بشدت بی تاب ماهیگیری شدند و حتی ترجیح میدهند غیر قانونی ماهیگیری کنند. و حتی در حد توان ماهی ها رو از بین میبرند وتا اونجایی که بتونند ماهی گرفته و با خود میبرند!!
دوستانی که خودشون رو ماهیگیر ورزشی میدونند و طبیعت رو دوستدارند با تمام انرژی قصد از بین بردن این موجودات رو دارند!!!!!!!!!!!!!!!!
اخر هر هفته برخی از من میپرسند کجا بریم ماهیگیری و وقتی بهشون میگم هنوز زوده در جواب میگن خوب قاچاقی میریم!! حالا شما فکر میکنید حفاظت محیط زیست چه تعداد از این دوستان رو میتونه بگیره و باهاشون برخورد بکنه؟؟
ما همیشه خطاب رو حفاظت محیط زیست قرار میدیم و میگیم این سازمان حفاظت خوبی نداره در حالیکه برخی از متخلفین ساعت گشت محیط بانان و حتی صبحانه و ناهار اونها رو هم میدونند.!!!
من اعتقاد دارم تا اشنایی مردم با طبیعت اینگونه کم باشه که ندونند با اون چه میکنند این مشکلات ادامه دارد.که حل اون هم راه های زیادی داره که هر فرد شاید بتونه قدمی هر چند کوتاه برداره و شاید روزی برسه که کمتر این مسایل رو ببینیم.
یک عده تخلف میکنند و به مردم هم این تخلف رو اموزش میدهند!!
یک عده از فروشندگان لوازم ماهیگیری مردم رو به مناطق مختلف میفرستند که به این واسطه لوازمی رو بفروشند.و همیشه از مناطق تعریف میکنند و میگن ماهی فراوونه!!
یک عده به واسطه ی دوستی یا ... بامحیط بانان مجوز ورود به هرمنطقه ای رو دارند.
روستاییان و محلی ها که ماهیگیری شاید یکی از تفریحات و سرگرمی های روزانه ی کودکانشون باشه!!!! شما زمانی که با یک محلی اطراف یک رود صحبت میکنی و یک سوال همیشگی ازش میپرسی و میگی این رودخانه ماهی داره؟ میدونید در جواب شما چی میگن؟ میگن تور داری
و وقتی شما میگی قلاب دارم میگن قلاب فایده نداره !!!! و وقتی بهشون میگی با تور که ماهی بالاخره یک روز تموم میشه بهت میگن ماهی دوباره میاد!!!! از کجاش رو من نمیدونم.
همه ی این موارد بخش کوتاهی بود از مشکلات ماهیگیری و نبود ماهی در ایران که اگر دقت کرده باشید تمام این مشکلات مربوط میشه به فقر اطلاعات مردم نسبت به ..........
خاطرمان باشد ماهیگیری با تک قلاب کمترین اسیب رو به ماهی میزنه و ما میتونیم با کمترین اسیب ماهی رو دوباره به اب برگردونیم.