نام عمومی: پلکو گوره خری

اندازه: 3.5 اینچ ( 8.5 سانتی متر )

بومی : برزیل، منطقه ریو شینگو

شرایط مخزن : مخزن گیاه کاری شده با صخره تیره رنگ و یا چوب مردابی برای پناه گرفتن و کف پوشیده از ماسه نرم با فیلتراسیون قوی و جریان متوسط.

خصوصیات رفتاری: آرام و صلحجو . از رفتار قلمرو گرایانه و درگیری بیش از حد بر سر غذا و محل خودداری می کند.

دما: 25-30 درجه سانتی گراد ( 77-86 فارنهایت )

شرایط شیمیایی: آب نسبتاً سبک تا کمی سخت

رژیم غذایی: همه چیز خوار، هر نوع غذایی را می پذیرد اما به غذاهای گوشتی بیشتر رقبت نشان می دهد و بر خلاف ظاهرش جلبک خوار خوبی نیست.

جنسیت: شعاع اول باله ی سینه ای نرها کلفت تر، با خارهای ریز قابل دیدن بر روی باله و نزدیک آبشش است.

تولی مثل: برای تولید مثل باید دمای آب را به بالاترین حد دامنه تحمل یعنی در حدود 30 درجه سانتی گراد رسانید. نر یک غار کوچک را برای تخم ریزی انتخاب می کند و پس از تخم ریزی و بارور کردن تخم ها در اطراف غار نگهبانی می دهد. بنظر می رسد گاهی بطور مصنوعی تخم ها را برای بیرون آمدن لارو ها باز می کند. معمولاً اولین لارو ها توسط والدین خورده می شوند. در زمان تولید مثل تا وقتیکه نوزادان کمی بزرگتر شوند و اندازه ی آنها به 7 تا 10 میلی متر برسد،بایستی آب کیفیت بالایی داشته باشد، سیفون کردن آب اکسیژن دهی زیاد، فیلتراسیون خوب و تغذیه با آرتمیا کاملاً ضروری است.

توضیح: این ماهی در اسارت تولید مثل می کند ولی این امر در دوره های نامنظم و به تعداد کم می باشد.توجه: کلیه ی مطالب و مقالات این سایت متعلق به پارسی پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران (Aka Networks) است. استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپیوتری ایران پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت می بایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید:
منبع: www.parsipet.ir


مترجم: مهرداد ( Discjockey )