Tie-Fast Knot Tying Tool

به تازگی من میبینم که اکثر کسانی که ماهیگیری با پشه رو شروع میکنند سر نخ پشه رو از لوپ برایدد استفاده میکنند.و علت این کار اینه که زحمت گره زدن رو نمیکشند و کارشون راحت تر میشه !! و حتی برخی از مغازه دارها هم برای اینکه برایدد های خودشون رو بفروشند و برای مشتری گره نزنند. مشتری رو به استفاده ی برایدد تشویق میکنند و دلیلشون هم اینه که گره نخ رو کوتاه میکنه!! در حالیکه ماهیگیران تازه کار نخ رو بیشتر به اطراف میزنند و من بارها دیدم حلقه ی برایدد در اثر کشیده شدن و ضربه خوردن به اطراف باز میشه و از بین میره ولی گره ی لیدر به نخ به سادگی خراب نمیشه و برای تعویض اون هم مقدار کمی از نخ اصلی کوتاه میشود.
در نتیجه کسانی که تازه میخواهند پرتاب کنند بعد از تمرین روی چمن میتونند لیدر رو با گره به نخ اصلی پشه وصل کنند.
وسیله ای که در تصویر زیر میبینید به شما کمک میکند که این گره رو براحتی بزنید و مانند همان گره ی سوزنی لیدر رو به نخ پشه وصل کنید. البته شما میتونید یک لوله ی نازک و کوتاه(لوله خودکار) همراه داشته باشید که هر زمان لازم داشتید استفاده کنید.

نوک نخ اصلی را در میان شکاف قرار میدهیم بعد لیدر را روی قسمت شیب دار میتابونیم(مانند گره ی سوزنی) و نوک انرا از شکاف بیرون میکشیم. و درنهایت با کشیدن ملایم و سفت کردن لیدر گره ی محکمی خواهیم داشت.