فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  138
لایک لایک:  67
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
 1. #1
  کاربر عالی

  محل سکونت
  خراسان رضوی
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  5880
  میانگین پست در روز
  0.20
  تعداد ارسال ها
  450

  پروتئین اسکمیر و عملکرد ان در تانک

  چنانکه می01دانید یکی از لوازم ضروری در آکواریوم های آب شور، (پروتئین اسکیمر) است. این وسیله چه در آکواریوم های آب شور مرجانی و چه در آکواریوم های آب شور فاقد صخره های مرجانی کاربرد دارد. گاهی اوقات، قیمت بالای این دستگاه ممکن است شما را از خرید آن منصرف نماید. اما باید یادآور شویم هزینه مورد نیاز برای خرید این وسیله در مقایسه با قیمت یک ماهی که در اثر کاهش سطح کیفی آب ممکن است تلف شود بسیار کمتر است. اما این سؤال در ذهن اغلب آکواریوم داران ایجاد می شود که براستی، پروتئین اسکیمر چیست و چرا استفاده از آن تا به این حد اهمیت دارد؟
  همانطور که می دانید آب آکواریوم همواره مملو از ترکیبات آلی زائدی نظیر: مواد حاصله از فعالیت های زیستی آبزیان، باقیمانده غذاها و بقایای اجساد جلبک ها و مرجان ها و... است که باید از طریق فرایند فیلتراسیون (تصفیه) از آن خارج شوند. یکی از فیلترهای مورد نیاز برای فیلتراسیون این ترکیبات آلی، (پروتئین اسکیمر) است.

 2. #2
  کاربر عالی

  محل سکونت
  خراسان رضوی
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  5880
  میانگین پست در روز
  0.20
  تعداد ارسال ها
  450
  فواید پروتئین اسکیمر

  پروتئین اسکیمر به خروج ترکیبات نیتروژنی، پروتئین، فنول، چربی، اسپور جلبک ها کمک می کند. در واقع، این وسیله، پروتئین ها را قبل از اینکه توسط باکتری ها تجزیه شوند از آب خارج می کند و از این طریق تولید مولکول های نیتروژنی را به حداقل می رساند. با خروج مواد زائد، زردی آب برطرف می شود و با کاهش تولید نیترات و فسفات، از رشد بی رویه جلبکها جلوگیری می کند. این وسیله با ایجاد حباب باعث افزایش تبادلات گازی شده و عمل هوادهی به آب را به خوبی انجام می دهد و از سوی دیگر Co2 را از آب خارج می نماید.

  نحوه کارکرد پروتئین اسکیمر

  پروتئین اسکیمرها انواع مختلفی دارند. اما همه آن ها در سه مرحله مشترکند:
  1- تولید حباب های نازک و کوچک، 2- چسبیدن مولکول های پروتئین به حباب های نازک موجود در محفظه، 3- جمع آوری کف (تلفیقی از حباب های ایجاد شده و ضایعات نیتروژنی) در مخزن مخصوص.


  مضرات استفاده از پروتئین اسکیمر و روش مقابله با آن

  از آنجائیکه پروتئین اسکیمر قادر نیست فرق میان مواد ضروری و مواد زائد موجود در آب را تشخیص دهد و هر چیزی را که به حباب ها بچسبد از آب جدا می کند به همین دلیل برخی از اوقات، به همراه مواد زائد، ویتامین ها و عناصر مفید را نیز خارج می سازد. به همین منظور باید هفته ای یکبار، برخی از مواد مفید را مجدداً به آب اضافه کرد تا به رشد آبزیان لطمه ای وارد نشود.

  انواع پروتئین اسکیمرها

  اسکیمرونچری (Venturi Skimmer): در این اسکیمر برای تولید حباب از نوعی پمپ که در واقع یک پاورهد (Powerhead) ساده است استفاده شده، مزایای این اسکیمر بدین شرح است: 1- مقدار حباب های هوایی که توسط پمپ این اسکیمر ایجاد می شود بسیار بیشتر از حباب های تولید شده توسط یک پروتئین اسکیمر معمولی است. 2- این نوع اسکیمر به سبب دارابودن پمپ، جریان آب شدیدی در محفظه ایجاد می کند و بنابراین دیگر، چربی ها به جدار داخلی محفظه نمی چسبند. 3- اندازه کوچک این اسکیمر به ما این امکان را می دهد که آن را به سادگی در زیر آکواریوم (سامپ) قرار دهیم بدین ترتیب فضای بیشتری برای سایر تجهیزات باقی می ماند.

  اسکیمر چرخ سوزنی (Needle Wheel): داخل این نوع اسکیمر چرخی وجود دارد که سوزن های ریز بسیاری در داخلش قرار دارند، با چرخش این چرخ، آب، با فشار به طرف سوزن ها می رود و در نتیجه سطح تماس آب و اسکیمر افزایش می یابد و بدین ترتیب، حباب های ریزتری تولید می شوند در واقع کارایی این نوع اسکیمر نیز در مقایسه با اسکیمرهای معمولی بیشتر است.
  اسکیمر چرخ پارویی (Paddle Wheel): این اسکیمر از نظر ظاهری شبیه اسکیمر چرخ سوزنی است با این تفاوت که به جای سوزن در داخلش تعداد زیادی پاروی کوچک وجود دارد اما عملکرد آن کاملاً متفاوت است.بدین ترتیب که برعکس اسکیمر سوزنی، آب با فشار به سمت پاورها نمی رود بلکه این پاورها با حرکات خود در آب حباب ایجاد می کنند بنابراین حباب های تشکیل شده در مقایسه با حباب هایی که اسکیمرهای سوزنی ایجاد می کنند درشت تر است.

  اسکیمرهای ستونی معمولی1: ساده ترین نوع اسکیمر، اسکیمر ستونی است. از آنجاییکه این اسکیمر، فاقد واتر پمپ می باشد کارکرد آن کاملاً وابسته به پمپ هوده ها و سنگ هواهاست. بدین ترتیب که هواده سنگ هوا را داخل اسکیمر قرار می دهیم تا با ایجاد حباب های ریز، عمل تفکیک مواد زائد آلی انجام پذیرد. برخی از آکواریوم داران به جای سنگ هوای معمولی از سنگ هوای چوبی2 استفاده می کنند. به هر حال از هر نوع هوادهی که استفاده کنیم باید هر چند وقت یکبار آن را تعویض نماییم. به عنوان مثال، اگر از هواده چوبی استفاده می کنیم باید هر 4 هفته یکبار آن را تعویض کنیم.
  اسکیمر های ستونی بسته به اینکه در داخل یا خارج از آکواریوم نصب شوند به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شوند، اسکیمرهای ستونی داخلی، اغلب حجیم و جاگیرند و وجودشان در آکواریوم از زیبایی ظاهری آن می کاهد، اما در عوض ساده، مطمئن و نسبتاً ارزان هستند. اسکیمرهای خارجی این مزیت را دارند که می توان آن ها را در درون سامپ آکواریوم قرار داد به طوریکه جلوی دید نباشند اما در عوض چون به گونه ای طراحی شده اند که چیزی از آنها نشت نکند بالطبع نسبت به نوع داخلی، گرانتر هستند.

  در موقع خرید اسکیمر باید به چه نکاتی توجه کرد:
  1- مقدار حباب هوای تولید شده توسط اسکیمر: اولین خصیصه ای که باید در انتخاب اسکیمر مورد توجه قرار گیرد مقدار حباب تولید شده توسط آن است. به عبارتی، هر چه مقدار این حباب ها بیشتر باشد و اندازه آن ها ریزتر باشد اسکیمر از نوع مرغوبتریست. در واقع مخلوط کف متشکل از آب و هوا باید آنچنان غلیظ باشد که وقتی از یک طرف به آن نگاه می کنیم طرف دیگر آن قابل مشاهده نباشد. به بیان بهتر هر چه مقدار آب موجود در کف تولید شده کمتر بوده و کف حاصله، متراکم تر باشد اسکیمر کارآیی بهتری خواهد داشت. اسکیمرهایی که کف آبکی تولید می کنند تقریباً فاقد کارآیی هستند و فقط آب آکواریوم را به هدر می دهند.
  2- کیفیت حباب های هوای تولید شده توسط اسکیمر: همانطور که می دانید وقتی مولکول های پروتئین به حباب های هوا متصل می شوند یکه لایه تک مولکولی تشکیل می شود، بنابراین هرچه حباب های هوا نازکتر باشند فضای بیشتری برای قرار گرفتن مولکول های پروتئین وجود خواهد داشت. پس نتیجه می گیریم هر چه حباب ها ریزتر بوده و تعدادشان بیشتر باشد اسکیمر بازدهی بیشتری خواهد داشت.
  3- افزایش مدت زمان تماس آب با حباب های هوا: اسکیمر برای خروج مواد آلی زائد از آکواریوم باید با مولکول این مواد تماس پیدا کند و از طرفی هر چه حباب های هوا مدت زمان طولانی تری با مولکول مواد زائد تماس پیدا کنند احتمال چسبیدنشان به یکدیگر بیشتر می شود به همین خاطر بهتر است در اسکیمرها حداکثر مدت زمان ممکن برای تماس این دو (حباب هوا و مولکول های مواد زائد موجود در آب) ایجاد شود. اغلب تولیدکنندگان اسکیمرها از تکنیک مشابهی برای این کار استفاده می کنند بدین ترتیب که منبع آب اسکیمر را در قسمت پایینی آن تعبیه می کنند تا مدت زمان بیشتری صرف بالا آمدن حباب ها از محفظه شود.
  4- جمع آوری کف های خشک: زمانیکه مولکول های مواد زائد به حباب های هوا چسبیدند باید به سمت بالا حرکت کنند اما برخی از این حباب ها چون حاوی تعدادی مولکول آب می باشند آنقدر سنگینند که قادر به حرکت به طرف بالا نیستند، به این قسمت از کف (کف خیس) گفته می شود. همچنین به قسمتی از کف که به دلیل سبک بودن و فقدان مولکول های آب روبه بالا حرکت می کند (کف خشک) گویند. حال اگر مقدار زیادی کف خیس در محفظه اسکیمر جمع شود بالطبع غلظت مواد زائد موجود در محفظه کاهش می یابد پس نتیجه می گیریم هرچه اسکیمر کف خشک بیشتری جمع کند مرغوبتر است و هرچه مقدار کف خیس جمع شده در آن بیشتر باشد از کیفیت کمتری برخوردار است.
  5- اندازه اسکیمر: قبل از بررسی کیفی اسکیمر باید به اندازه آن توجه کنیم. تجربه ثابت کرده بهتر است اسکیمری را انتخاب نمایید که ظرفیت آن اندکی بیشتر از حجم آکواریوم شما باشد. زیرا در اینصورت می توانید همواره از کارآمدبودن آن آسوده خاطر باشید. زیرا بیشتر کارشناسان معتقدند افزایش اندازه اسکیمر، همواره بی ضرر است البته این به این معنا نیست که برای یک آکورایوم کوچک از اسکیمری غول پیکر استفاده نمایید بلکه باید بین اندازه آکواریوم و اسکیمر تناسب وجود داشته باشد.


  طریقه نگهداری از اسکیمر

  اگر برای تغذیه مرجان ها و ماهی های داخل آکواریوم از غذاهایی استفاده می کنید که حاوی چربی هستند باقیمانده این مواد غذایی در محفظه اسکیمر تجمع کرده و لایه ای را تشکیل می دهند که به راحتی حباب های تشکیل شده را می ترکاند، با کم شده تعداد حباب ها امکان چسبیدن آن ها به مولکول های مواد آلی زائد کاهش می یابد پس باید مرتباً این محفظه را تمیز کنیم تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

 3. #3
  کاربر عالی

  محل سکونت
  خراسان رضوی
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  5880
  میانگین پست در روز
  0.20
  تعداد ارسال ها
  450

  برند دایمکس
  -بسیار قدرتمند
  -قابلیت اتصال به تانک اصلی یا سامپ
  -محفظه جمع آوری کف با امکان شستشوی آسان
  -سازگار با اوزون
  -ساخته شده از بهترین ترکیبات آکریلیک
  -بسیار موثر در کیفیت و تصفیه آب
  -افزاینده اکسیژن و تثبیت کننده PH آب
  -کاهنده نیترات،نیتریت و فسفات

 4. #4
  کاربر عالی

  محل سکونت
  خراسان رضوی
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  5880
  میانگین پست در روز
  0.20
  تعداد ارسال ها
  450

  برند ماکرو

 5. #5
  کاربر عالی

  محل سکونت
  خراسان رضوی
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  5880
  میانگین پست در روز
  0.20
  تعداد ارسال ها
  450

  چون این اسکیمر های بالا واسه ما جواب گو نیست من این مدل رو پیشنهاد میکنم

 6. #6
  کاربر عالی

  محل سکونت
  خراسان رضوی
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  5880
  میانگین پست در روز
  0.20
  تعداد ارسال ها
  450

  این مال شرکت کنت هست ولی مدل گرافیکی هستش امید به دیدن یه همچین اسکمیر رو نداشته باشید ولی به نظر خیلی باحال میاد

 7. #7
  کاربر عالی

  نوع حیوان خانگی
  ماهی آب شیرین و شور
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  6304
  میانگین پست در روز
  0.16
  تعداد ارسال ها
  354
  دیگه چه مارکی رو پیشنهاد میکنی؟

 8. #8
  کاربر عالی

  محل سکونت
  خراسان رضوی
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  5880
  میانگین پست در روز
  0.20
  تعداد ارسال ها
  450
  مارک ها که خیلی زیاد هست اما باید ببینیم کودومش تو ایران پبدا میشه دایمکس و ماکرو به وفول یافت میشه البته برند هایه اروپایی هم تو بازار گیر میان

 9. #9
  کاربر عالی

  محل سکونت
  خراسان رضوی
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  5880
  میانگین پست در روز
  0.20
  تعداد ارسال ها
  450
  به نظر شما دایمکس بهتره یا ماکرو من خودم دایمکس دارم واسه یکی از دوستام میخام

 10. #10
  همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

  تخصص
  gold
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ابزیان اب شور
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  شماره عضویت
  3360
  میانگین پست در روز
  1.32
  تعداد ارسال ها
  3,421
  نقل قول نوشته اصلی توسط hosein65ti نمایش پست ها
  این مال شرکت کنت هست ولی مدل گرافیکی هستش امید به دیدن یه همچین اسکمیر رو نداشته باشید ولی به نظر خیلی باحال میاد
  اگه اومدید تهران میتونید این اسکیمر رو تو تانک گوشه ایه ایران اکواریوم ببینید و خیلی از اسکیمرهایه خوب دنیا تو ایران هستن
  مثل دلتک اسکیمز تانزی اکومدیک ردسی و ....و تو این مدلهایه اروپایی به نظر من اکواریوم سیستم بهترین گزینه هست از نظر قیمت

  نقل قول نوشته اصلی توسط hosein65ti نمایش پست ها
  به نظر شما دایمکس بهتره یا ماکرو من خودم دایمکس دارم واسه یکی از دوستام میخام
  من باشم ماکرو میخرم اگه سایز بزرگ میخواهید بگیرید.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. چگونه یک کبوتر سالم خریداری کنیم؟
  توسط hsoonheb در انجمن کبوتر
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31st August 2011, 03:02 AM
 2. روش کوتاه کردن ناخن ایگوانا
  توسط behrooz_naji در انجمن ایگوانا
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 29th June 2011, 09:16 PM
 3. پرهای طوطی خود را کوتاه کنم یا خیر؟
  توسط Shahrzad در انجمن کوتاه کردن پر، ناخن و منقار طوطی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th October 2010, 04:18 PM
 4. روتالا روتانديفوليا (Rotala Rotundifolia)
  توسط K.MR در انجمن خانواده روتالا ( Rotala )
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th July 2010, 05:36 PM
 5. جلد کردن کبوتر
  توسط mohammad_h در انجمن تکثیر و پرورش کبوتر
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1st June 2010, 01:41 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ