فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  17
لایک لایک:  16
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
 1. #1
  کاربر ساده

  نوع حیوان خانگی
  گربه ـ سگ ـ خرگوش ـ زاغ ـ همستر ـ البته گاهی اضافه هم می
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  6412
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  48

  معرفی پناهگاه ها - گروه ها - تشکل ها و فعالین حقوق حیوانات

  زمانی که اولین بار سایتشون رو باز کردم ودیدم که چنین گروهایی در ایران هم کار میکنند خیلی خوشحال و دلگرم شدم.برایم جالب بود دیدن سایت منظم و دو زبانه یک پناهگاه حیوانات. نیت کرده بودم که ازفعالین حقوق حیوانات در محیط مجازی هم شده تشکری بکنم و الان بعد از مدتها شروع کردم تا جایی که بشناسم و از دستم بر بیاد این کار را انجام دهم. اولین پناهگاه حیوانات منظم و سازمان یافته ایران (وفا)در کرج آغاز به کار کرد تا فعالان حقوق حیوانات کمی از انزوا در بیان و سعی کنند تا با فعالیت های گروهی نتیجه بهتر و با کمترین هزینه داشته باشند.امیدوارم خانم فاطمه معتمدی و بقیه دوستانی که با پناهگاه وفا همکاری دارند همیشه سالم و شاد باشند
  [
  SIZE=3]
  ما کی هستیم؟

  پناهگاه وفا در سال 1382 تاسيس شد و به عنوان اولين پناهگاه حيوانات در ايران شروع به كار كرد، تعهد ما كمك كردن و پناه دادن به حيوانات آسيب ديده و بي پناه در ايران است. پناهگاه وفا يك سازمان خيريه غير دولتي است كه فقط به كمك هاي مردمي و خدمات داوطلبانه اتكا دارد.

  اين پناهگاه در حاشيه شهر جديد هشتگرد و در فاصله يك ساعت و نيمي غرب تهران در جاده قزوين قرار دارد.

  پناهگاه وفا با تلاش سخت فاطمه معتمدي كه دوستدار تمامي حيوانات از هر اندازه و شكل است به وجود آمد. او زميني را كه از شوهرش هديه گرفته بود به اين كار اختصاص داد و آن را با سرمايه خود ساخت.

  در حال حاضر، پناهگاه زير نظر آقای علی ثانی اداره مي شود و گروهي از داوطلبان فداكار و صميمي و دامپزشكان دلسوز و مهربان خدماتشان را به اين مركز هديه كرده اند.


  تاریخچه
  در سال 1382 (2003) و همزمان با شکل گیری تأسیس یک تشکل غیردولتی برای حمایت از حقوق حیوانات ،فکر ایجاد یک پناهگاه برای حیوانات در ذهن خانم فاطمه معتمدی شکل گرفت.از آنجایی که او یک مدافع و پشتیبان قدیمی حیوانات بود ، این ایده سبب شد که برای شروع کار، طرفداران طبیعت و حیوانات را گرد هم جمع کند.اولین قدمهای عمتی تقریباً در همان زمان آغاز شد و وقتی همسر خانم فاطمه معتمدی قطعه زمینی برای اینکار اهدا کرد ،گام اصلی برداشته شد و ساختن پناهگاه آغاز گردید و به تدریج تکمیل گردید و در اواسط سال 1383(2004) به بهرهبرداری رسید.در ابتدا کمبود امکانات و بودجه سبب مشکلات و سختیهای فراوان شدند.درواقع،این حقیقت که پناهگاه ساخته شده اولین پناهگاه در نوع خود به شمار میرفت ،به طور طبیعی،به نوعی بر مشکلات میافزود. پناهگاه در میان زمینهای بی سکنه و در دامنه تپه ساخته شده بود و به آب و برق دسترسی نداشت و این بزرگترین مسأله بود. با این حال کوششهای بی شائبه و اشتیاق فوق العادۀ مسئولان پناهگاه در کمک به حیوانات باعث شد که بر این مشکلات فا ئق آیند. در نتیجه،به تدریج،پناهگاه نظم گرفت و هر چیز جای خود را یافت. و حالا در 1389(2010)،این پناهگاه میزبان 400 سگ است که همگی عقیم و واکسینه شده اند و به مردم قابل اعتمادی که استحقاق داشته باشند واگذار میگردند. بانی و مدیران پناهگاه امیدوارند بتوانند روزی اولین پناهگاه حیوانات ایران را به استانداردهای جهانی برسانند.به این ترتیب گامی جدّی و مهم در راستای استیفای حقوق حیوانات برداشته خواهد شد
  اولین مرکز خیریه نگهداری از حیوانات بی سرپناه کشور در سال 1383 در حومه شهر جدید هشتگرد توسط خیر و بانی این مجموعه و موسس کانون دوستداران حیوانات احداث گردید.
  با توجه به فراوانی جمعیت سگ در آن منطقه و آمار بالای تصادفات جاده ای این حیوان، مرکز فوق برای ساماندهی به وضعیت این حیوان تجهیز گردید و وفا نام گرفت. این مرکز در دشتهای وسیع شرقی شهر جدید هشتگرد در زمینی به مساحت 3000 متر بنا شده است که دارای امکاناتی از قبیل اتاق نگهبانی، اتاق جراحی، اتاق ریکاوری، اتاق استراحت اعضاء، موتور خانه، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، محوطه خاکی جهت قرنطینه سگهای ورودی و محوطه سیمانی محصور و حدود چهل لانه در اطراف آن برای نگهداری سگها می باشد.
  در سال 1382 (2003) و همزمان با شکل گیری تأسیس یک تشکل غیردولتی برای حمایت از حقوق حیوانات ،فکر ایجاد یک پناهگاه برای حیوانات در ذهن خانم فاطمه معتمدی شکل گرفت.از آنجایی که او یک مدافع و پشتیبان قدیمی حیوانات بود ، این ایده سبب شد که برای شروع کار، طرفداران طبیعت و حیوانات را گرد هم جمع کند.اولین قدم*های عملی* تقریبا در همان زمان آغاز شد و وقتی همسر خانم فاطمه معتمدی قطعه زمینی برای اینکار اهدا کرد ،گام اصلی برداشته شد و ساختن پناهگاه آغاز گردید و به تدریج تکمیل گردید و در اواسط سال ۱۳۸۳(2004) به بهرهبرداری رسید.در ابتدا کمبود امکانات و بودجه سبب مشکلات و سختیهای فراوان شدند.درواقع،این حقیقت که پناهگاه ساخته شده اولین پناهگاه در نوع خود به شمار میرفت ،به طور طبیعی،به نوعی بر مشکلات میافزود. پناهگاه در میان زمینهای بی سکنه و در دامنه تپه ساخته شده بود و به آب و برق دسترسی نداشت و این بزرگترین مسأله بود. با این حال کوششهای بی شائبه و اشتیاق فوق العادۀ مسئولان پناهگاه در کمک به حیوانات باعث شد که بر این مشکلات فا ئق آیند. در نتیجه،به تدریج،پناهگاه نظم گرفت و هر چیز جای خود را یافت. و حالا در ۱۳۸۹(2010)،این پناهگاه میزبان 400 سگ است که همگی عقیم و واکسینه شده اند و به مردم قابل اعتمادی که استحقاق داشته باشند واگذار میگردند. بانی و مدیران پناهگاه امیدوارند بتوانند روزی اولین پناهگاه حیوانات ایران را به استانداردهای جهانی برسانند.به این ترتیب گامی جدّی و مهم در راستای استیفای حقوق حیوانات برداشته خواهد شد
  اولین مرکز خیریه نگهداری از حیوانات بی سرپناه کشور در سال ۱۳۸۳ در حومه شهر جدید هشتگرد توسط خیر و بانی این مجموعه و موسس کانون دوستداران حیوانات احداث گردید.
  با توجه به فراوانی جمعیت سگ در آن منطقه و آمار بالای تصادفات جاده ای این حیوان، مرکز فوق برای ساماندهی به وضعیت این حیوان تجهیز گردید و وفا نام گرفت. این مرکز در دشتهای وسیع شرقی شهر جدید هشتگرد در زمینی به مساحت 3000 متر بنا شده است که دارای امکاناتی از قبیل اتاق نگهبانی، اتاق جراحی، اتاق ریکاوری، اتاق استراحت اعضاء، موتور خانه، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، محوطه خاکی جهت قرنطینه سگهای ورودی و محوطه سیمانی محصور و حدود چهل لانه در اطراف آن برای نگهداری سگها می باشد.


  http://cal.ir/main/images/stories/li...ense_farsi.jpg

  برگرفته از سایت پناهگاه وفا

  [/SIZE]

 2. #2
  کاربر ساده

  نوع حیوان خانگی
  گربه ـ سگ ـ خرگوش ـ زاغ ـ همستر ـ البته گاهی اضافه هم می
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  6412
  میانگین پست در روز
  0.02
  تعداد ارسال ها
  48

  سایت دیده بان حقوق حیوانات را بارها باز کرده ام و انقدر برایم مهم شده که در میان بوک مارک هایم( علاقه مندی ها)قرار داده ام تا چند روزی یک بار به سراغش بروم.هر چند که اخبارش را در بیشتر سایتها بدون ذکر منبع میبینم ولی باز هم سایت مورد علاقه من است(پایگاه خبری)همیشه اخبار به روز و صحیح میباشد که این خود باعث اعتماد امثال من به این پایگاه خبری حامی حیوانات است.در بخش "درباره ما" در سایت دیدبان حقوق بشر این مطلب به عنوان معرفی نامه ذکر شده

  در یک کلام،
  حامی حیواناتیم!
  ولی…

  به عنوان فعالان حقوق حیوانات، معتقدیم شرایط حاضرحیوانات در ایران نیازمند دیده بانی است. هر روز اخباری از هر سو مبنی بر نادیده گرفتن حقوق حیوانات و آزار آنها به گوش می رسد. قصد داریم برای دیده شدن این آزار، برای به رسمیت شناخته شدن این حقوق و برای افزایش آگاهی مردم در این زمینه تلاش کنیم.

  اعتقاد داریم در زمینه حمایت از حقوق حیوانات مشکل کم نیست، ولی مثل هر حیطه دیگری، گام اول برای حل مشکل، شناخت آن است. برای ایجاد این شناخت اخبار پراکنده مرتبط با حقوق حیوانات را به صورت یک مجموعه به صورت روزانه در اختیار علاقمندان و حامیان حقوق حیوانات قرار خواهیم داد.

  چشمان زیبای پوزپلنگ ایرانی- مظلوم ترین حیوان امروزین ایران- را به عنوان سمبل دیده بانی انتخاب کرده ایم. در تمامی صفحات این سایت، این چشمان زیبا حضور خواهند داشت.

  - این پایگاه، ***** نبوده و متعلق به هیچ ارگان یا سازمانی نیست.

  - دیده بان حقوق حیوانات، یک پایگاه خبری است که به ثبت وزارت ارشاد رسیده و بر اساس ضوابط و قوانین موجود فعالیت می کند. این پایگاه توسط جمعی از با سابقه ترین فعالان حقوق حیوانات مدیریت می شود.

  - دیده بان حقوق حیوانات، بر خود فرض میداند تمامی نظرات عزیزان را منتشر کند بجز نظراتی که موضوع مصادیق محتوای مجرمانه موضوع ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه*ای باشد. (مصادیق محتوای مجرمانه موضوع ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه*ای: الف- محتوای علیه عفت و اخلاق عمومی. ب- محتوای علیه مقدسات اسلامی. ج- محتوای علیه امنیت وآسایش عمومی. ه- محتوایی که برای ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود. ز- محتوای مجرمانه مربوط به امور سمعی و بصری و مالکیت معنوی. و- محتوایی که تحریک،ترغیب ،یا دعوت به ارتکاب جرم می کند.) 3. #3
  کاربر عالی

  تخصص
  IT
  محل سکونت
  اراک
  نوع حیوان خانگی
  سامی
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  4409
  میانگین پست در روز
  0.24
  تعداد ارسال ها
  577
  سلام. اقا میخواستم بدونم توی اراک پناهگاهی هست یا نه؟؟؟
  ممنون

 4. #4
  کاربر موثر

  تخصص
  طراح گرافیک
  محل سکونت
  ایران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  ...
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  شماره عضویت
  9615
  میانگین پست در روز
  0.10
  تعداد ارسال ها
  194
  حامیان حیوانات مهر


  می توان صدایی بود برای سخن گفتن از زبان موجوداتی که توان گفتن حرفها و عشقشان را برای ما ندارند ... و یا فریادی از گلوی خسته شان که چه بسیار دردها را آواز می کند، که ما مردمان را گوشی برای شنیدن نیست .

  می توان دست نوازشگری بود، مرحمی بر زخم های تن نحیفشان و روح عاصی از رنجشان .... رنج هایی که به ناحق بر آنان روا داشته اند .

  و آغوشمان سرپناهی باشد برای حتّی لحظه ای آسودن در مأمنی بی واهمه از آزار و درد ...

  سفره ای گسترده از مهر ... قطره آبی برای گلوی خشک و تکه نانی برای گرسنگیشان .  روزانه در کشتارگاه ها، لابراتورها، باغ وحش، سیرک های حیوانات، مزارع، سطح شهر و ......

  ظلم های بسیاری به ناحق بر حیوانات تحمیل می شود . به منظور حمایت از این موجودات مهربان و دوست داشتنی و ریشه یابی معضلاتی که برایشان ایجاد می شود و نیز ایجاد راهکارهای مناسب برای رسیدگی به مشکلات آنها ، دست در دست یکدیگر گذاشته و مجمعی بنیان نهاده ایم تا زندگی را آنگونه که شایسته ایشان است، تقدیمشان کنیم .  معرفی گروه مهر

  گروه مهر با نام ثبت شده ی "موسسه ی مانا حامی راستین " طی اخذ مجوزهای مربوطه در سال 1389 تأسیس شده و فعالیت خود را در راستای حمایت از حیوانات آغاز نموده است .

  این گروه متشکل از افرادی امین، متعهد و با تجربه در امور رسیدگی به مسائل حیوانات است .

  اعضای گروه با در نظر داشتن یک هدف مشترک، چندین سال به صورت جدّی این راه را دنبال کرده، حامی حیوانات بوده اند و در امور نجات و تهیه ی امکانات مناسب برای آنها و فرهنگسازی به جهت بهبود روابط میان انسان و حیوان، نقش بسزایی ایفا کرده اند .  اهداف

  اهداف اصلی گروه مهر برای حمایت از حیوانات عبارت است از :

  ریشه کن کردن معضلاتی که در جامعه ی شهری گریبان گیرشان است چون گرسنگی، تشنگی، درد و رنج از سرما، گرما و آزار انسانها، ترس و اندوه و هرآنچه تن نحیف و روح مهربانشان را می آزارد.

  رساندن آنها به حقوق اولیه و طبیعیشان ... و طبیعتی که در آن امنیت و آرامش است .
  با کمک بانیان خیّر موُسسه، زمینی به مساحت حدود 1.5 هکتار در منطقه ی صفا دشت استان تهران خریداری و در اختیار حیوانات قرار داده شده .
  در حال حاضر ساخت مراحل اولیه که شامل دیوار کشی جهت محصور ساختن محوطه است شروع شده و اعضای گروه در صدد ساخت پناهگاهی مجهز و استاندارد برای اسکان، رسیدگی و خدمات درمانی حیوانات شهری، حیات وحش و آسیب دیده، به صورت موقت یا دائم می باشند که شامل این بخش هاست :
  بخش اداری
  کلینیک
  سرایداری
  پارکینگ
  محوطه ی نگهداری در گروه های مختلف ( پرندگان، جوندگان، سگ ها و گربه ها )
  بخش نوزادان
  بیماران
  معلولین
  قرنطینه
  حمام
  محوطه ی آموزشی

  برگرفته از سایتحامیان حیوانات مهر 5. #5
  کاربر عالی

  تخصص
  IT
  محل سکونت
  اراک
  نوع حیوان خانگی
  سامی
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  4409
  میانگین پست در روز
  0.24
  تعداد ارسال ها
  577
  دوستان توی اراک‌هم‌تقریبا یک سالی هست پناهگاه راه اندازی شده. به اسم پناهگاه حیات.

 6. #6
  کاربر تازه وارد

  تخصص
  حمایت از حیوانات بی سرپرست
  محل سکونت
  اراک
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2017
  شماره عضویت
  21570
  میانگین پست در روز
  0.00
  تعداد ارسال ها
  1

  وانیام / پناهگاه حیات اراک

  http://www.arakshelter.ir
  تو ماهی و من ماهی این برکۀ کاشی….
  روزبه کلانتریاولین بار در زمینۀ آبی حوض وسط پناهگاه دیدمش: توده‌ای سیاه و عظیم و در هم پیچیده. سگ‌های دیگر برای دریافت سهم ناچیز خود از غذای روزانه به سمت درب بزرگ هجوم آورند اما او از جایش تکان نخورد. سرش را بین دستهایش گذاشته بود و با نگاهی خسته پرواز مگس‌ها در اطراف دست و پاهای تَرَک‌خورده‌اش را می‌نگریست.
  -آقا کریمی این سگ چرا نمی‌ره برای غذا خوردن؟
  – مگه نمی‌دونی جریانش رو؟ این سگ فلج شده برادر، فلج…
  -فلج؟؟؟
  روزی که وانیام قدم به پناهگاه گذاشت، سلطانی بی‌رقیب بود؛ پسری مغرور و پهلوان که همگی برای داشتنش سر و دست می‌شکستند. قرعه به نام فردی ظاهرالصلاح افتاد و وانیام در میان شور و شادی پناهگاه را ترک کرد. اما آن روز که او رفت ابرهای تیره در افق می‌گریستند. روزهای سیاه و ساکت وانیا آغاز شده بود. هیچ کس نمی‌داند در آن شب‌های خیس و خاکستری بر او، پیکر عظیم و دل کوچکش چه گذشت. شاید در امتداد مُوَرّب نگاه پرسشگر و یا شیارهای حَک‌شده بر پاهای لَخت و سنگین‌اش بتوان روایت و حکایتی از آن روزها را خواند؛ شاید اتومبیلی با بی‌اعتنایی او را زیر گرفت، شاید در حالی که گرسنه بود و رَدِّ زباله‌ای را بو می‌کشید، جانداری دوپا بیل و کلنگی بر استخوان‌های بی‌حفاظش نشاند، شاید… شاید….. هر چه که بود و هر چه که شد، پهلوان را روزی در حالی یافتند که با آخرین قطرات توان و امیدش در اطراف زباله‌ها می‌خزید، کودکان در کوچه‌های روستا با صفیر سنگ بدرقه‌اش می‌کردند و فریادهای دلخراش درونش را کسی نمی‌شنید…وانیام به پناهگاه و جمع دوستانش برگشت. او دیگر پهلوان نبود اما گل و عطر و نور پناهگاه بود. کسی دیگر جست و خیز و شادی او را ندید اما پاهای بی توش و توان او به دو شاخه‌ای تبدیل شد که هر روز بر آن شکوفه مهر و حیوان‌دوستی می‌رویید. در مقابل صبر و مقاومتش توحش و حیوان‌ستیزی زانو زدند اما محبت و حمایت با پشتکار افرادی مانند محمد موچانی بر روی دو پای لاغر و بی‌جان وانیام استوار ایستاد. شنهای کف پناهگاه هر روز با نوازش خود خاطره‌ای تلخ و خونین را به او یادآوری ‌کردند اما دریای دل و دیدۀ او هر لحظه وسعت بیشتری یافت. تنها خواستۀ او از این جهان چند متر جای بدون شن، اندکی غذا، محیطی امن و ساکت است و در پاهایش هنوز اندک شرری می‌تپد. آیا شنونده‌ای هست؟حیوان زجر کشیده ای که از گذشته تلخش اطلاعی نداریم و با همین وضع به پناهگاه آورده شده. چندین بار بر آن شدیم تا حدودی زندگی معمولی رو به این نازنین مهربون برگردونیم از ساختن ویلچیر تا
  و نگارش متن در جهت جلب حمایت گرفته تا اقدامات دامپزشکی ….
  فیلم راه رفتن وانیام با ویلچیروانیام سگی بزرگ و قوی در پناهگاه بود؛ پسری شجاع و قدرتمند که بسیاری آرزوی تصاحبش را داشتند. از قضا مناسب ترین گزینه از حیث ظاهری، وحشتناک ترین آنها از کار درآمد. وانیام به روستا منتقل شد و چند ماه بعد توسط حامیانِ غذا رسان در حال خزیدن در اطراف سطلهای زباله روستا پیدا شد. یک تصادف، یک ضربه هولناک یا هر کابوس هولناک دیگری او را از کمر به پایین فلج کرده بود. وانیام دوباره به پناهگاه منتقل شد و روزهای تلخی را گذراند. بدن خسته و پاهای ناتوان او با خزیدن بر روی زمین ناهموار پناهگاه جراحتهای متعددی برداشت و سوزش ناشی از ادرار و عرق نیز نمک بر این زخمها پاشید. سر انجام وانیام به تهران منتقل شد و پس از سی تی اسکن و رادیوگرافی بعد از مدتها یک خبر خوش پیرامون او به گوش حامیان رسید: پاهای وانیام هنوز نبض و واکنش دارد و یک عمل جراحی سنگین ممکن است پاهایش را را و نیز شور و رهایی را به او باز گرداند. وانیام نماد تمام حیوانات رنج دیده و مظلوم ایران زمین است که از جور و بی توجهی انسان بر جسم و روح خود اثرها دارد. او را از یاد نبریم. یاریش کنیم. وانیام امروز مراحل آمادگی برای عمل را می گذراند و چشمهای خسته و ملتمسش به دستان ماست: یاریم کنید تا پاهایم را بازیابم و شور و شیرینی زندگی را. بیایید با پاهای او در جاده رافت و معنویت گام برداریم.با هر ملاکی “وانیام” نازنین ما از اولویتهای حمایت و کمک رسانی در کشور است. سگی سالم و قوی و مهربان که تنها به خاطر قصور و پلشتی برخی انسانها هر دقیقه زندگی را مانند عذابی دردناک تجربه می کند.اگر کمک به همنوع وظیفه ای انسانی است یاری به وانیام و امثال او محک وسعت و زلالی دل و احساس ماست. برای او که زبانی برای بیان درد ندارد چشمها و پاهای بی جان و ترک خورده اش بهترین پیام رسان است.پیامش را دریابیم دردش را بفهمیم و با هر چه در توان است یاریش کنیم. نبضهای رو به خاموشی پاهایش شاید اخرین بارقه های حیات و رهایی او باشد. خواهش خاموش پشت نگاه او را با هر امکان و وسیله ای پاسخ گوییمبا توجه به هزینه سنگین عمل جراحی وانیام , نیاز به کمک مالی شما حامیان محترم داریم :پرداخت اینترنتی : www.arakshelter.irشماره حسابهای پناهگاه
  ۶۰۳۷-۷۰۱۱-۰۰۶۲-۳۱۲۰ بانک کشاورزی,مهنازبراتی
  ۶۲۲۱-۰۶۱۱-۰۲۴۲-۱۵۰۲ بانک پارسیان,مهنازبراتی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 19th August 2012, 10:38 AM
 2. >> روز جهانی حیوانات مبارکٍ دوست داران حیوانات <<
  توسط sara_tokli در انجمن دوستداران حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 4th October 2011, 03:39 AM
 3. پاسخ: 20
  آخرين نوشته: 21st August 2011, 04:46 PM
 4. سگهای شهری، حقوق حیوانات و رفاه حیوانات
  توسط sara_tokli در انجمن حمایت از حقوق حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31st July 2011, 03:04 AM
 5. وقتی حیوانات یواشکی ازدواج کنند بچه هاشون چه شکلی میشن
  توسط peta در انجمن تصاویر دنیای حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 17th May 2011, 08:46 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ