توسط مامورین محیط زیست ایرانشهر انجام شد زنده گیری و رها سازی یک قطعه جغد انبار یک قطعه جغد انبار در شهرستان ایرانشهر زنده گیری و در دامان طبیعت رها سازی شدبه گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلو چستان، محمد انور هاشم زهی رئیس اداره محیط زیست ایرانشهر افزود: این جغد توسط یکی از ساکنین ایرانشهری در منزل مسکونی اش در شهرستان ایرانشهر مشاهده گردیدکه توسط مامورین محیط زیست ایرانشهر زنده گیری و در دامان طبیعت رهاسازی شد.گفتنی است، جغد انبارجغدی است بومی ایران،درازپا، با رنگ روشن و صورت سفید . سطح پشتی آن به رنگ نخودی طلایی و دارای خالهای ریز است و سطح شکمی سفید نسبتا یکدست دارد. چشمهایش سیاه است و گوشپر ندارد . با بالهای گسترده، رنگ روشن ودم تقریبا مربعی. بسته به زیر گونه، طول آن ۲۵ تا ۴۵ سانتیمتر و پهنای بال آن ۷۵ تا ۱۰۰ سانتیمتر است. به هنگام پروازش می توان آنها را از روی حرکات موجی و پاهای پوشیده از پر آویزان، از جغدهای عادی تمیز داد.
معمولا شب گرد است ولی گاهی ضمن روز هم شکار می کند . به حالت قائم می نشیند بهطوری که پاهای دراز و سر بزرگش جلب توجه می کند . مسیر پروازش موجدار و هنگام غروب شبح مانند بهنظر می آید .بهطور عمده از جوندگان کوچک تغذیه می کند .
این پرنده در مناطق باز با درختان پراکنده در مناطق بیابانی و حاشیه جنگل ها به سر برده و اغلب نزدیک سکونت گاههای انسانی دیده می شود.در ایران به تعداد اندک،در مناطق غربی یا جنوب غربی دیده می شود. زندگی در مناطق مسکونی را ترجیح می دهد . معمولا در ساختمان های روستائی ، برجها و خرابهها زادوولد می کند . همچنین در پارکهائی که درختهای کهنسال دارند ، و گاهی روی صخرهها دیده می شود.
رییس اداره محیط زیست شهرستان ایرانشهر خاطر نشان کرد: این پرنده نیازی به حفاظت ویژه ندارد،اگر چه باید محل های تولید مثلش تحت کنترل باشد.این گونه پیش از این در حاشیه رودخانه بمپور،منطقه شکار ممنوع بزمان و جنگل گز شهرستان دلگان توسط مامورین اجرایی محیط زیست ایرانشهر نیز مشاهده شده است.علاوه بر آن از این راسته و از تیره جغدیان،جغد کوچک و از راسته شبگردسانان شبگرد بلوچی نیز در این مناطق زیست می کند.