دیده بان حقوق حیوانات: بزرگترین سازمان حمایت از حیوانات در ایتالیا (اویپا)، جایزه عکس برتر تقویم سال ۲۰۱۲ خود را به یک دانشجوی ایرانی اختصاص داد.
به گزارش واحد مرکزی خبر «محمد حسن زاده» ، عکاس ایرانی مقیم ایتالیا، موفق شد جایزه عکس برگزیده ماه ژوئن (خرداد ماه) تقویم این سازمان بین المللی را به نام خود ثبت کند.
سازمان بین المللی حمایت ازحیوانات ایتالیا هرسال در چارچوب حمایت از حیوانات ۱۲ اثر هنری را برای چاپ تقویم دیواری انتخاب و با نام هنرمندان ان چاپ می کند.
درتقویم ۲۰۱۲ سازمان بین المللی حمایت از حیوانات ایتالیا که از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده، از بین صدها عکس ارسالی، تصاویر برگزیده ۱۲ عکاس از جمله محمد حسن زاده عکاس جوان ایرانی انتخاب و منتشر شده است.
خانم «پائولا پاپی»، یکی از مسئولان این سازمان با بیان این که این تقویم در ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی توزیع می شود، گفت: این برای نخستین بار است که یک عکاس ایرانی موفق به دریافت جایزه عکس برتر تقویم سازمان ما می شود.
وی افزود: اثرهنرمند جوان ایرانی بسیار زیبا است و بیننده را تحت تاثیر قرار می دهد.
موضوع عکس برگزیده این دانشجوی ایرانی درباره نگاه های متحیر دو میمون باغ وحش رم است که یکی از آنها با خیره شدن به دوربین، نوعی ژست عکاسی را تداعی می کند.