سرشماری پاییزه وحوش در استان قزوین آغاز شد
ایرن:مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین از سر شماری پاییزه وحوش در استان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری محیط زیست ایران،علی آقا فرهادی با اعلام این خبر افزود: سرشماری پاییزه وحوش در استان از روز سه شنبه 22 آذر با سرشماری در منطقه الموت به وسیله ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست و با نظارت کارشناسان محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین آغاز شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین خاطر نشان کرد: این طرح به منظور برآورد جمعیت حیات وحش استان اعم از پرندگان و پستانداران، اطلاع از جابجایی وعلل آن، میزان زاد و ولد، مرگ و میر، بررسی نقاط تهدید و نقاط قوت مناطق مستعد برای ارتقاع سطح حفاظتی و شناسایی زیستگاههای مناسب برای احیای جمعیت گونه های متنوع وحوش اجرا می شود.
مهندس فرهادی اظهار داشت: استان قزوین به خاطر تنوع اقلیمی زیستگاه پستاندارانی چون گوسفند وحشی،کل و بز، آهو، پلنگ،گراز، خرس، روباه، گرگ و خرگوش و پرندگانی مانند عقاب طلایی، دال، هما، تیهو، کبک دری، کبک چیل، سارگپه، انواع چرخ ریسک ها و غیره است.
گفتنی است سرشماری وحوش در استان دو بار در سال و به صورت تابستانه و پاییزه یا زمستانه انجام می گیرد که مرحله دوم آن از منطقه الموت آغاز شده و در طی چند روز آینده سایر مناطق استان نیز سرشماری خواهد شد.