شهردار منطقه 3 خبر داد:
احیای درختان کهنسال خیابان ولیعصر(عج)
ایرن: شهردار منطقه 3 شهرداری تهران گفت: با توجه به اینکه خیابان ولیعصر جزء سرمایههای ملی شهر محسوب میشود، احیای درختان کهنسال این خیابان اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری محیط زیست و به نقل از فارس، پژمان پشمچیزاده با بیان این مطلب، افزود: به منظور حفظ و نگهداری محیط زیست و جلب رضایت شهروندان با همکاری سازمان پارکها، احیای درختان خیابان ولیعصر(عج) به تعداد 560 اصله انجام شد.
وی با بیان اینکه در این عملیات از درخت چنار استفاده شده است، تصریح کرد: از آنجایی که درختان از گونه چنار از قدمت بالایی برخوردار هستند تصمیم گرفته شد تا از این گونه گیاه در خیابان ولیعصر (عج) و بین درختان استفاده شود تا به این ترتیب چهره شهرمان زیباتر شود.
شهردار منطقه 3 یادآور شد: درخت چنار گونه غالب درختان موجود در فضای سبز اکثر شهرها از جمله تهران را به خود اختصاص داده که حفظ این درختان ارزشمند و سایر درختان موجود در حاشیه معابر یکی از مهمترین دغدغههای مدیران و کارشناسان فضای سبز است.
پشمچی زاده از تعریف طرحی ویژه برای اجرای پروژه احیای درختان خیابان ولیعصر(عج) به ویژه درختان چنار کهنسال خبر داد و گفت: این پروژه شامل بررسی دقیق و ثبت وضعیت درختان موجود، مبارزه با بیماریها و آفات، ایجاد فضای لازم برای آبیاری در پای درخت با حذف موانع سخت مانند بتن، آسفالت و غیره، حذف سرشاخههای خشک، آبیاری منظم و به اندازه است.
وی اظهار داشت: در این زمینه برای حصول نتیجه مطلوب، پایشهای منظمی صورت میگیرد که امید میرود با اجرای دقیق و استمرار این پروژه، وضعیت مطلوبی در زمینه درختان حاشیه معابر خیابان ولیعصر(عج) به خصوص چنار به وجود آید.
شهردار منطقه 3 خاطرنشان کرد: این درختان نقش شکل دهی به مسیرها و محورهای اصلی دارند و علاوه بر این برای ایجاد سایه هم مورد استفاده قرار میگیرند و در برابر شرایط سخت جوی مقاومت خوبی دارند.