عنکبوتظاهر (ریخت شناسی):


*کاملا بی ثبات، رنگ ها از حاکستری تیره، قهوه ای ،مشکی تا قرمز روشن ،زرد و سبز است .


*دو ناحیه بدنی :

سر و سینه ، ناحیه شکمی


*تحمل سر و سینه به اندازه نگهداری 8 جفت چشم ،و 4 دست و پا است و ناحیه شکمی از قطعه های مهم و نازکی تشکیل شده است که میتواند یک تا 4 غده ریسنده تار را شامل باشد .


*دو تا نیش کوچک نزدیک به دهان عنکبوت وجود دارد که پایچه نامیده میشود که شکلش بسته به جنسیت عنکبوت دارد .

عنکبوت های بالغ نر و ماده :

پایچه های عنکبوت نر معمولا بزرگتر است و تقریبا شبیه به دستکش های بازی مشت زنی می باشد .


نارس :


عنکبوت های نارس از عنکبوت های بالغ بزرگتر هستند اما قیافه ای شبیه به انها دارند ،حالت های عنکبوت های نارس ممکن است متفاوت از عنکبوت های بالغ باشد.


تاریخچه طبیعی:


غذا:


عنکبوت های جاندارانی شکارچی هستند که معمولا موجودات کوچکتر از خودشان را میخورند.شکار های معمولی انها شامل جیرجیرک،مگس،زنبود،ملخ،بید و پروانه است .عادت ها :معمولا عنکبوت ها اشینه و تار خود را در نزدیکی محلی مثل نزدیکی گل ها و جاهای نمناک که حشرات پرواز میکنند میسازند.برخی از عنکبوت ها تار خود را نزدیک به زمین میسازند تا حشرات زمینی و شکار های که روی زمین راه میروند صید کنند .خلوت عنکبوت ها معمولا درزها،برگ های لوله شده ، شاخه های کوچک است .گونه هایی از عنکبوت که در واقع درون خاک زندگی میکنند معمولا خانه خود را در نزدیکی درختها، صخره ها یا درزهای کوچک میسازند . عنکبوت های جهنده معمولا تار مشخصی برای خود نمیتنند اما انها برای شکار در مکان ها مختلف تار میتنند .


شکارچی ها :


برخی از زنبور ها،دیگر عنکبوت ها،پرنده ها و مارمولک ها


رفتار های جالب:


عنکبوت ها ابریشمی تولید میکنند که برای ساخت خانه خود، شکار غذا، حرکت در هوا، قرار دادن تخم ها و پنهان کردن در زمین استفاده میکنند .این ماده یکتا یکی از توانایی ها قابل توجه عنکبوت برای به دام انداختن طعمه است .


تاثیرات عنکبوت به روی اکو سیستم:


مثبت:


عنکبوت ها با خوردن تعداد زیادی از حشرات به منترل جمعیت حشرات کمک میکنند . تحقیقات پزشکی نشان داده است با استفاده از زهر عنکبوت که دارای مواد شیمیایی بسیاری است میتوان برای ککنترل و درمان بسیاری از بیماری ها در انسان ها استفاده کرد .


منفی:


گاز عنکبوت در بیشتر موارد موجب درد میشود و همچنین زهر عنکبوت زیان اور است .از استفاده عنکبوت بیوه سیاه و عنکبوت قهوه ای منزوی در کلاس و ازمایشگاه خود داری نمایید.سم این عنکبوت ها میتواند نسبت به سم عنکبوت های دیگر زیان بیشتری به بدن انسان برساند .


جمع اوری حشرات زنده :


کجا پیدا کنید :


اشیانه عنکبوت در میان ،گلها ،درختان ، دیوارهای بلند صخره ای ، انبار های ذخیره سازی یافت میشود . بسیاری از عنکبوت ها پشت اشیانه خود زندگی میکنند .عنکبوت های زیر زمینی معمولا زیر صخره ها،کنده ها و درون اشغال ها پیدا میشوند. مراقب عنکبوت بیوه سیاه که دارای تاری قوی و چسبناک است باشید .اگر این عنکبوت در محل شما وجود دارد میتوانید انها را در انبار های ذخیره ای ،زیر صفحات چوب و گیاهان و مقواهای نازک بیابید .


چگونه جمع کنیم :

برای جمع اوری عنکبوت هایی که تار دارند :


دستکش های صخیم بپوشید و با ملایمت عنکبوت را از اشیانه خود بیرون بیاورید یا میتوانید از چوب استفاده کنید یعنی چوب را به تار بزنید و بچرخانید تا عنکبوت و تارش دوره چوب پیچیده شوند حالا به ارامی با انبر عنکبوت را از میان تار خودش بیرون بیاوریدیا جایگاهی که عنکبوت معمولا بیرون از تار خود است شناسایی کنید و سپس در نیمه های شب که عنکبوت ها از مخفیگاه خود بیرون میایند بروید و با انبر عنکبوت را بردارید یا زمانی که چشمان عنکبوت نور را منعکس میکند شما میتوانید به اسانی این جانور را با تاباندن نور به چشمهایش با انبر بردارید .

شما برای جمع اوری عنکبوت های زیر زمینی میتوانید از شب که انها بیرون می ایند استفاده کنید.این عنکبوت ها ممکن است دونده های سریعی باشند.پس اماده باشید تا انها را سریعا بردارید .اگر شما میتوانید سوراخ عنکبوت زیر زمینی را مشاهده کنید ،انرا با صخره های ببندید ،پس دیگر عنکبوت نمیتواند به مخفیگاه خود باز گردد. عنکبوت هایی که جمع اوری میکنید در ظرف قهوه یا شیشه ای که امکان خارج شدنش را نداشته باشند بگذارید .


مترجم:پارنیا.خ