نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523

اصول سفر با طوطی ها و پرندگان خانگی ( ترجمه )

اصول سفر با طوطی ها و پرندگان خانگی ( ترجمه )

» اگر تنها یک بار با پرنده تان سفر کنید دیگر با خیالی راحت میتوانید به هر کجا که میروید او را نیز با خودتان ببرید.

اغلب طوطی ها و پرندگان خانگی با علاقه بسیار زیاد در سفرها شما را همراهی میکنند اما اگر برای اولین بار است که میخواهید با پرنده تان سفر کنید از سفرهای درون شهری کوتاه مدت استفاده کنید تا پرنده تان به محیط بیرون ، سر و صدای ماشین ها ، حرکت های ناگهانی ماشین و ... عادت کند.

چنانچه طوطی تان را با اصول و شرایطی که گفته شد کم کم اماده کنید بزودی پرنده ای خواهید داشت که زودتر از شما اماده و مشتاق سفر میشود.

» قبل از اینکه اماده سفر با پرنده تان شود این سوالات را از خود بپرسید :

1. آیا پرنده شما سالم است ؟
    2. ایا قفس مناسبی برای حمل طولانی طوطی اماده کرده اید ؟
    3. ایا طوطی شما امادگی روبرو شدن با سر و صدا و هیاهوی بیرون را دارد ؟
    4. ایا طوطی تان اماده روبرو شدن با دنیای جدید است ( طوطی اجتماعی است ) ؟
    5. چه مدت طوطی را درون قفس نگاه خواهید داشت ؟
    6. ایا میتوانید توجه کافی به طوطی تان داشته باشید و در سفر نیز با او همانند گذشته مهربان و بدون خستگی رفتار کنید؟
    7. ایا پرنده تان مانند بعضی انسان ها دچار بیماری مسافرت میشود ( تهوع و سرگیجه ) ؟

» میتوانید پرنده تان را اگر تربیت شده است در بیرون از قفس و بر روی شانه تان قرار دهید ، اقدامات احتیاطی را انجام دهید ، بال های پرنده را کوتاه کنید تا از صدمه دیدن پرها ، پریدن ناگهانی ، فرار و ... جلوگیری کرده باشید.

قبل از هر سفر طولانی بهتر است پرنده خود را به نزد دامپزشک برای چک آپ
    سلامت ببرید.

مراقب باشید که این عمل را در صورتی انجام دهید که ماشین شخصی خودتان است و دارای پنجره های باز و یا افتاب گیر زیادی نمیباشد ، مهمترین نکته این است که پرنده تان از تابش مستقیم افتاب و وزش باد دور باشد.

طوطی ها و پرندگان نیز همانند انسان ها میتوانند دچار بیماری مسافرت شوند ، بیماری مسافرت توسط مغز و با دریافت پیام های متناقض چشم ها و بقیه اندام های بدن ایجاد می شود و شایع ترین علامت ان حالت تهوع است.

میتوانید قبل از مسافرت طوطی خود را نزد دامپزشک ببرید تا با تجویز دارویی متشکل از فرمول ملایم ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه به کاهش استرس پرنده کمک کند.

طوطی ها و پرندگان نیز مانند انسان ها به تغییرات ناگهانی اب و هوا ، مواد غذایی و اب حساس هستند ، بهتر است همراه تان مقداری غذای همیشگی پرنده و یک بطری اب تصفیه شده داشته باشید.

قبل از سفر نیز از میزان فعالیت های پرنده کم کنید و اجازه دهید خوب استراحت کند و در ارامش باشد.

پرندگان خانگی مخصوصا طوطی ها به تغغیرات ناگهانی دما و بخصوص سرما حساس میباشند ، چون اغلب در محیط هایی گرم رشد یافته اند و زیستگاه اصلی شان مناطق گرم و نیمه سرد میباشد ، به همین دلیل از نظر وضعیت دمای محیط در زمان سفر تدبیر لازم را ببینید.

در سفر خوب دقت کنید تا پرنده تان با افراد غریبه تماس زیادی نداشته باشد ، احتمال سرقت ناگهانی پرنده را نیز در نظر داشته باشید.

با برنامه ریزی صحیح و فراهم بودن امکانات لازم ، مسافرت با طوطی ها می تواند سرگرم کننده بوده و برای هر دو شما تجربه ارزشمندی باشد.

» ترجمه : (Nilufar) نیلوفر

» کپی رایت انحصاری :
    سایت های پارسی پت

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    دوستان اگه خاطره ای در زمینه سفر با پرندگان دارید خوشحال میشم در این قسمت بگید تا بقیه هم از تجربیات تون استفاده کنن ... امتیاز ویژه و جایزه اش هم با من :smile (254): :smile (126):

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان عزیز من خوندم مطالب رو چند تا سوال برام پیش اومد
    1- من یه عروس هلندی دارم که 70 روز داره خیلی هم با نمک و شیطون و بال هاش رو هم چیندم و نمیتونه کنجکاوی کنه و فرار کنه
    ایام عید رو میریم مسافرت تو خونه هم نمیتونم تنها بزارم این عروسی که هر روز ساعت 7-8 بلند میشه و سر و صدا میده تا از قفس بیاریش بیرون معلومه نمیتونه تو خونه این ایام عید رو بمونه
    ایا مسافرت میبرمش بزارم تو ماشینم یا خیر ؟ ماشین 206 هست قفسش امتحان کردم هم تو صندوق هم رو صندلی جا میشه
    پسر خاله ام تو خونشون یه سری قناری داره شاید 30-40 تا ایا عروس هلندی با قناری میسازه یا خیر ؟ نه به این شکل که بزارمش کنار اونا تو یه قفس به این شکل که قفسش رو بزارم پیششون و احساس تنهایی نکنه ؟
    ممنون میشم کمک کنید با تشکر.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز من خوندم مطالب رو چند تا سوال برام پیش اومد
    1- من یه عروس هلندی دارم که 70 روز داره خیلی هم با نمک و شیطون و بال هاش رو هم چیندم و نمیتونه کنجکاوی کنه و فرار کنه
    ایام عید رو میریم مسافرت تو خونه هم نمیتونم تنها بزارم این عروسی که هر روز ساعت 7-8 بلند میشه و سر و صدا میده تا از قفس بیاریش بیرون معلومه نمیتونه تو خونه این ایام عید رو بمونه
    ایا مسافرت میبرمش بزارم تو ماشینم یا خیر ؟ ماشین 206 هست قفسش امتحان کردم هم تو صندوق هم رو صندلی جا میشه
    پسر خاله ام تو خونشون یه سری قناری داره شاید 30-40 تا ایا عروس هلندی با قناری میسازه یا خیر ؟ نه به این شکل که بزارمش کنار اونا تو یه قفس به این شکل که قفسش رو بزارم پیششون و احساس تنهایی نکنه ؟
    ممنون میشم کمک کنید با تشکر.

سلام
    داخل صندوق بسیار سرد هست . طوطی را با قفس و روکش در داخل ماشین قرار دهید . مواظب قناریهای بنده خدا باشید اگر عروس نوکش به قناری برسه پاهای قناری را3 سوت میکنه!

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها

سلام
    داخل صندوق بسیار سرد هست . طوطی را با قفس و روکش در داخل ماشین قرار دهید . مواظب قناریهای بنده خدا باشید اگر عروس نوکش به قناری برسه پاهای قناری را3 سوت میکنه!

اگر بخوام بزارم صندوق که یعنی دور از قناری های پسر خالم هست اما بخوام بزارم تو خونه پسر خالم ایا قناری با عروس میسازه این مدت 10-15 روز عید نوروز رو ؟ میخوام از هم دور باشن عروسم تو قفس خودش باشه اما میترسم عصبی بشه ایا هیچ مشکلی براش پیش نمیاد ؟ بعدا بخوام از همه جداشون کنم چی ؟ بعدا عروسم ناراحت نمیشه لطفا بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    دوست خوبم اگه امکانش هست که پرنده تون رو با خودتون ببرید خیلی بهتره ، طوطی ها ( چه کوچیک چه بزرگ ) به صاحب شون خیلی وابسته میشن ...

شما که 14 روز میخواید ازش دور باشید به پرنده تو از نظر روحی استرس زیادی وارد میشه ، درست مثل یه بچه که بذاریدش خونه خاله یا عمه اش !

هیچی جای شما رو براش پر نمیکنه ...با تجربه ای که من خودم داشتم اتفاقا سفر خیلی هم بهش خوش میگذره ...

بذاریدش رو صندلی عقب ماشین ... غذا و اب هم هر وقت خودتون خواستید نگهدارید و چیزی بخورید خوب به اونم میدید ... من اخرین گزینه رو بردن خونه اشناها میدونم ...

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    مرسی از اینکه جواب دادی نیلوفر عزیز
    مثلا شاید من 1 روز از این طرف و از اون طرف تو راه باشم بقیش دیگه این امکان رو دارم که ببرم خونه پسر خالم .... اونم قناری داره نمیدونم باهم میسازن یا نه لطفا اگر در این زمینه تجربه دارید کمک کنید

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    مرسی از اینکه جواب دادی نیلوفر عزیز
    مثلا شاید من 1 روز از این طرف و از اون طرف تو راه باشم بقیش دیگه این امکان رو دارم که ببرم خونه پسر خالم .... اونم قناری داره نمیدونم باهم میسازن یا نه لطفا اگر در این زمینه تجربه دارید کمک کنید
    خواهش میکنم ...

قناری اصولا پرنده فعالیه و با تحرکی که داره عروس نمیتونه اسیبی بهش برسونه ... اغلب عروس ها هم طبیعت ارومی دارن

اینکه عروس در قفس جداگانه ای نگهداری بشه هم مشکلی نیست ... فوقش یه مدت کنار قناری ها میمونه و ازشون کلی سوت و اواز یاد میگیره ...

من یه مدت عروس رو با فنچ و مرغ عشق تو یه قفس بزرگ نگه میداشتم و مشکلی نبود ، فقط گاهی از روی حسادت تخم های همو میشکوندن ! :smile (244):

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)