صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 64
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssabzi نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتيد محترم
    من بعداز سالها نگهداري آرواناي آسيايي همزمانهم به جمع ديسكس داران پيوستم
    من تمام پستها رابادقت مطالعه كردم .وبا پراكندگي نظرها مواجه شدم
    من درحال حاضر تعداد3عدد ديسكس 2.2اينچي خريداري كردهام كه به دليل اينكه هرسه ماهي به هم خريداري شده واز يك فروشنده تهيه كردم ازتانك اصلي به عنوان دوره قرنطينه استفاده مي كنم سوال
    1-آيا دردوره قرنطينه درصورتي كه هيچ علامت بيماري ديده نشد بازهم بايستي به توصيه دوستانانگل كشيكنم(استفاده ازمترونيتازول انساني وكاستاپور)؟
    2-ديسكسهاي من بسيارترسو ومرتب بين كنده (باحضورمن)پنهان مي شوند آيااين بيماري محسوب مي شود؟
    3-ديسكسهاي من درروز سوم انتقال ميلي به خوردن غذاي خوشك ندارند.آيا اين طبيعي مي باشد؟
    باتشكراز همه دوستان گرامي
    سلام:
    دوست عزیز تبریک میگم در خصوص اینکه به جرگه دیسکس داران پیوستید.
    با احترام کاملی که در خصوص اطلاعات حضرتعالی و دوستان دارم ازتون می خوام یه چند مدتی به دیسکس داری مشغول شوید سپس متوجه خواهید شد که اختلافات نظرها بسیار کمه(حداقل بین مدیران)-گرچه بنده خودمو کوچکترین عضو این بخش می دونم،البته کاملاً بهتون حق میدم چونکه خودم هم در ابتدای دیسکس داری حتی با خواندن نظرات دوستان در فرومهای دیگه گیج شده بودم،البته جسارتاً عرض می کنم،کمی که صبر کنید و تجربه بیشتری کسب کنید خودتان کاملاً متوجه منظورم خواهید شد
    1-شما که تانک را تازه با دیسکس راه اندازی کردید اصلاً قرنطینه معنی نخواهد داد و تا زمانیکه دیسکس ها مشکلی ندارند نیاز به هیچ دارویی وجود ندارد
    2-تعداد دیسکس هایتان بسیار کم هستند بقول بابک عزیز و خودم هم تجربه اش رو داشتم،اول حجم تانکتون را باید افزایش دهید و بعد تعداد دیسکس ها را به 10 الی 12 تا افزایش بدهید و اگ شرایطش را دارید(فیلتراسیون قوی و افزایش حجم تانک)حتی تعداد را می توانید بیشتر کنید و این یعنی استرس فوق العاده کمتر بین دیسکس ها-برای هر دیسکس با فیلتراسیون خوب باید حداقل 30 الی 40 لیتر آب داشته باشید به عبارتی برای 10 دیسکس حداقل 300 تا 400 لیتر
    3-ناشی از استرس شون در تانکه،افزایش تعداد دیسکس ها

ممنون میشم اطلاعات در خصوص ابعاد تانک،شرایط دکور تانک و نوع فیلتراسیون ،میزان نور و .....بفرمائید،عکس خیلی کمک می کنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    سلام جناب آقا آرش گرامي
    باتشكرازراهنمايي شما
    درارتباط با ابعاد تانك:70*30*45كه حدودا90ليتر ميشه.كه درحال حاضربه دليل آپارتمان نشيني وداشتن تانك400ليتري مربوط به آرواناامكان اضافه كردن حجم تانك روندارم(درغيراين صورت حتما كارتن خواب ميشم).دكور هم تنها دوعددكنده آبنوس كوچك دارم ويك فيلتر اسفنجي متصل به هوا.فيلتراسيون هم يك تاپ فيلتر باسراميك كم واسفنج.نورهم نورغيرمستقيم آفتاب.ph=8وkh=8
    اينم عكس از تانك http://upload.tehran98.com/img1/4gtd...386salzsxf.jpg
    http://upload.tehran98.com/img1/6iap...bx5c8fsy8p.jpg
    تشكرازراهنمايي شمادوست گرامي

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12442
    با سلام خدمت تمام اساتید محترم پارسی پت.اساتید من تازه میخوام یک اک دیسکس راه اندازی کنم و هنوزم در مرحله تحقیق به سر میبرم.میخواستم بدونم که ایا تانک قرنطینه باید جدا از اک اصلی قرار بدم و اینکه سیکل ازت در تانک قرنطینه ام باید رعایت بشه؟ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_4988 نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمام اساتید محترم پارسی پت.اساتید من تازه میخوام یک اک دیسکس راه اندازی کنم و هنوزم در مرحله تحقیق به سر میبرم.میخواستم بدونم که ایا تانک قرنطینه باید جدا از اک اصلی قرار بدم و اینکه سیکل ازت در تانک قرنطینه ام باید رعایت بشه؟ممنون
    سلام به شما پیشنهاد میشه چون در مرحله تحقیق هستید این تاپیک و سایر تاپیکهای مهم دیسکس را به دقت مطالعه بفرمایید ولی بطور خلاصه تانک قرنطینه دیسکس جدا باید قرار بگیره واگر در تانک قرنطینه از دارو استفاده بشه سیکل معنی نداره مگر اینکه در زمان قرنطینه دارو مورد استفاده قرار نگیره ولی خب شما سیفونهای منظم خواهید داشت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_4988 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان من فکر می کنم که شما دوس عزیز قبل از هر چیز باید از بیماریهای شایع و شرایط نگهداری از قبیل سختی و ph و غیره اطلاعات کسب کنید ضمنا اول اول از تعداد کمی شروع کنید چون من 5 سال پیش ضرر تلفات زیلدی دادم که بیشتر به خاطر نا آگاهی من از بیماریها و تشخیصشون بود و راههای درمان که باید به این نکات توجه کردو...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15494
    با سلام
    4دیسکس جدید سایز 3 از یک آکواریوم خونگی خریدم همه چیز تانکش رو هم خوب بررسی کردم سالم بود غذاشونم دل مرغ و تترا بوده الان 4روزه داخل تانکمن ظاهرشونم خیلی سالم و خوبن .خودم میکس دل گوسفنددارم بهشون میدم نمیخورن فقط تترا میخورن دیشب متوجه شدم مدفوع یکیشون سفید و یه کمی هم دنباله دار بود که تو آب معلق بود به نظر شما چکار کنم
    البته داروی سرا فلاجلول دارم بریزم تو تانکشون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahbod نمایش پست ها
    با سلام
    4دیسکس جدید سایز 3 از یک آکواریوم خونگی خریدم همه چیز تانکش رو هم خوب بررسی کردم سالم بود غذاشونم دل مرغ و تترا بوده الان 4روزه داخل تانکمن ظاهرشونم خیلی سالم و خوبن .خودم میکس دل گوسفنددارم بهشون میدم نمیخورن فقط تترا میخورن دیشب متوجه شدم مدفوع یکیشون سفید و یه کمی هم دنباله دار بود که تو آب معلق بود به نظر شما چکار کنم
    البته داروی سرا فلاجلول دارم بریزم تو تانکشون
    سلام

اگر دیسکستون هنوز غذای خشک میخوره ، فعلا از زدن دارو به آب آکواریوم خود داری کنید و از غذای خشک اسپکتروم آمریکا یا هیکاری ژاپن برایدرمان استفاده کنید . این ۲ کمپانی غذا های ضد انگل روده ای تولید میکنند .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15494
    با سلام
    آقا بابک عزیز
    من تازگی دوسری دیسکس خریدم که در دو قرنطینه به صورت مجزا نگهداریشون کردم یک سریشون دچار انگل رودهای بودن که با سرا فلاجلول دوره درمانشون رو طی کردم و سری دوم دچار پلیک شدن که اوناروهم با فلاجلول و مایکاپور و تتراسایکلین درمان کردم البته ابتدا دوره فلاجلول رو طی کردم بعد مایکاپور+تتراسایکلین که به درمان هم جواب دادن حالا مشکلم اینه که خیلی استرس دارن و غذا خیلی کم میخورن و اینجا ویتامین مخصوص ماهی جهت تقویتشون گیر نیوردم لطفا اگه میشه از طریق ویتامین های انسانس این مشکل رو برطرف کرد توضییح بدید
    مهم مهم
    آیا میشه این دو سرس ماهی رو الان باهم داخل تانک اصلیم ببرم
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15494
    سلام
    آقای آژیده
    آقا آرش
    آقافرشاد
    آقا b@b@k
    لطفا راهنمای کنید این زبون بسته ها هنوز تو قرنطینن چکار کنم
    البته الان داخل تانک اصلیم هیچ ماهی نیست .خالیه
    ممنون میشم راهنمای کنی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با سلام
    آقا بابک عزیز
    من تازگی دوسری دیسکس خریدم که در دو قرنطینه به صورت مجزا نگهداریشون کردم یک سریشون دچار انگل رودهای بودن که با سرا فلاجلول دوره درمانشون رو طی کردم و سری دوم دچار پلیک شدن که اوناروهم با فلاجلول و مایکاپور و تتراسایکلین درمان کردم البته ابتدا دوره فلاجلول رو طی کردم بعد مایکاپور+تتراسایکلین که به درمان هم جواب دادن حالا مشکلم اینه که خیلی استرس دارن و غذا خیلی کم میخورن و اینجا ویتامین مخصوص ماهی جهت تقویتشون گیر نیوردم لطفا اگه میشه از طریق ویتامین های انسانس این مشکل رو برطرف کرد توضییح بدید
    مهم مهم
    آیا میشه این دو سرس ماهی رو الان باهم داخل تانک اصلیم ببرم
    ممنون
    سلام
    آقای آژیده
    آقا آرش
    آقافرشاد
    آقا b@b@k
    لطفا راهنمای کنید این زبون بسته ها هنوز تو قرنطینن چکار کنم
    البته الان داخل تانک اصلیم هیچ ماهی نیست .خالیه
    ممنون میشم راهنمای کنی

سلام

قبل از هر چیز باید بگم که استفاده از سرا فلاجلول برای دیسکسی که به ویروس پلیگ مبتلا شده بسیار اشتباهه

در ضمن اگر بیماری دیسکس ها درمان شده و فقط استرس دارن راهکار های زیر برای از بین بردن استرسشون موثره :

۱.هر تانک قرنطینه رو یکی کنید . البته این کار خیلی هم اصولی و درست نیست ولی به عقیده بنده اگر قرار به گرفتن ویروس پلیگ باشه ، اون یکی تانکی که هنوز نگرفته قطعا خواهد گرفت . چه با ترکیب ماهی ها و چه بدون آن . اگر نخوان بگیرن هم حتی اگر تانک ها رو یکی کنید باز هم اتفاقی نمیفته . با ترکیبت کردن ماهی های ۲ تانک استرسشون به میزان قابل ملاحظه ای کم میشه

۲.طول و کمتر و ارتفاع بیشتر آکواریوم . عرض ۵۰ ولی مثلا ارتفاع ۷۰ عالیست . عمق آب به دیسکس آرامش و احساس امنیت میده

۳.خاموش کردن نور مستقیم بالای آکواریوم (یا استفاده از نور های مرغوب JBL و Sera)

۴.یک قاشق غذا خوری نمک به ازای هر ۲۰ لیتر آب

۵.سیفون های پی در پی و روزانه

۶.دمای ۳۰ درجه سانتی گراد

موفق باشید

صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)