صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 40
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون از اقای اژیده بابت پست خوبشون و میانجیگریشون.گاهی اوقات عقاید شخصی یا پا فشاری روی یک مبحث و نقض همه چیز باعث دلخوریهایی میشه به نظر من باید در مباحث علمی و به طور کلی تمام زمینه ها با کمی انعطاف و پذیرش نسبی و رعایت لحن مناسب از سوء تفاهم جلوگیری کرد .امید رشد نقد فرهیخته در جامعه سبب اعتلا روز افزون ایران و ایرانیان باشه

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.h.moradi نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از شما
    در مورد مطالب بالا باید عرض کنم :
    1- همونطور که خودتون فرمودید نوع led های مورد استفاده از اینهایی نیست که تو ایران وجود داره
    2- من هم معتقدم نور led مخصوص آکواریوم بهتر از متال هستش و کارایی بیشتری داره
    3- در مورد این مطلب که 12 وات نور led در حد 175 وات نور متال کارایی داره به نظرم اغراق کرده و نمی تونه صحیح باشه به هر حال قرار نیست هر مطلبی که به زبان انگلیسی باشه درست باشه!
    4- شرکت های سازنده ی لامپ led برای آکواریوم مثل گیسمان، cree تراپیکال مارین و غیره هم وات مصرفی led هاشون رو تقریباً نصف متال در نظر می گیرن یعنی برای یه آکواریوم 300 لیتری در حدود 150 وات نور led در نظر می گیرن که همین موضوع نقض کننده ی مطلب بالا هستش چون این شرکتها به شدت به دنبال عرضه کالایی با مصرف بسیار پایین هستند تا با تبلیغات بازاریابی خود بتونن تعداد زیادی از اونها رو به فروش برسونند و من هم هیچ کجا همچین مطلبی رو ندیدم که چنین نسبتی رو اعلام کنه بنابراین نمی تونه موثق و قابل اعتماد باشه
    5- در این مقاله فقط گفته شده: آزمایش شده و نتیجه گرفته شده و هیچ مطلبی در مورد نحوه ی آزمایش، فرایند آزمایش و مدت زمان اون و سایر مشخصات اعلام نشده و به همین دلیل به نظرم بیس علمی نمی تونه داشته باشه و قابل قبول نیست
    موفق باشید
    با عرض ادب و احترام:
    ضمن پذیرش نسبی و تایید برخی مطالبتون اما همچنان عقیده من بر اساس مستندات و مشاهدات اندکم این هست که led بیش از اینها جای کار و تمرکز داره و هدف عمده ی من هم تشویق دوستان به تحقیق و کار علمی بیشتر در زمینه هست تا led باهمان کیفیت واقعی در بازار ایران هم پیدا بشه.به هر حال اینطور که نیست که ایران جزیره ای جدا باشه هر چه در دنیای خارج امکانش هست بهتر از اون رو ایرانیان هم میتونن داشته باشن پس با دید مثبتتری به همه چیز نگاه کنیم .من به شخصه از شما استاد مسلم اب شور انتظار دارم در این زمینه بیشتر کار و ازمایش کنید و نتایج تحقیقات شما رو ما ازش بهره ببریم تا اینکه کل مبحث رو انکار و کنار بذارید.
    یا علی .پیروز باشید

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    با عرض ادب و احترام:
    ضمن پذیرش نسبی و تایید برخی مطالبتون اما همچنان عقیده من بر اساس مستندات و مشاهدات اندکم این هست که led بیش از اینها جای کار و تمرکز داره و هدف عمده ی من هم تشویق دوستان به تحقیق و کار علمی بیشتر در زمینه هست تا led باهمان کیفیت واقعی در بازار ایران هم پیدا بشه.به هر حال اینطور که نیست که ایران جزیره ای جدا باشه هر چه در دنیای خارج امکانش هست بهتر از اون رو ایرانیان هم میتونن داشته باشن پس با دید مثبتتری به همه چیز نگاه کنیم .من به شخصه از شما استاد مسلم اب شور انتظار دارم در این زمینه بیشتر کار و ازمایش کنید و نتایج تحقیقات شما رو ما ازش بهره ببریم تا اینکه کل مبحث رو انکار و کنار بذارید.
    یا علی .پیروز باشید

سلام
    کسی منکر برتری led بر سایر لامپ ها نیست
    در مورد جدا بودن ایران هم دقیقاً ایران جزیره ی جدا هستش و امکانی که در خارج هستش فعلاً تو ایران نیستش. وارد کردن led های درجه ی یک به داخل ایران فعلاً جزو آرزوها شده! تولید اونها که بماند به عمر ما قد نمیده!!!
    تازه وارد کننده ها هم فقط به دنبال جنس های آشغال هستند و کسی به کیفیت و اینجور حرف ها ارزش ی قائل نیست و تولید هم که خودتون بهتر می دونید
    در مورد تحقیق و آزمایش هم که چندین ساله دارم این کارو می کنم ولی دوستان دو خط انگلیسی که معلوم نیست از کدوم سایت دانلود شده و نویسندش کی بوده رو به تمام حرف های بنده ترجیح میدن و تازه برای حرف هام مرجع هم میخوان !!!! تمام این 8 سالی که تو این زمینه دارم تحقیق می کنم مرجع حرف هام هستش! شاید به انگلیسی می نوشتم مقبول میوفتاد چون از مطالبی که از سایت های انگلیسی دانلود میشه درخواست مرجع و منبع نمیشه!! هر چی به انگلیسی باشه باید کور کورانه قبول کرد!!!!!
    تمام لینک هایی که تو بخش نور گذاشته شده چه تو این سایت و چه سایت نیک صالحی کلاً 3 یا 4 تا بیشتر نیست در حالیکه من بیشتر از 30 تا مقاله و 10 تا کتاب در مورد نور خوندم و نزدیک به 10 ساله که آکواریوم ریف نگهداری می کنم یعنی از زمانی که از آب دریا استفاده میشد. تازه با چند تا از اساتید شیلات و فیزیک دانشگاه هم در مورد نور صحبت کردم بماند(3 الی 4 سال پیش). همه ی این لینک هایی هم که شما و دوستان در پست هاتون قرار دادید رو قبلاً بارها خوندم . همون موقع ها که اصلاً کسی در مورد نور چیزی نمی دونست(سالهای 1382 و 1383) من از لامپ های متال اسرام و مهتابی های سرا sera استفاده می کردم و انواع ریف ها رو داشتم...... بیشتر از این سرتون رو درد نیارم نتایج تحقیقاتم رو هم تو همه ی پستهام گفتم ولی کی به این حرف ها گوش میده! تازه اگر هیچ مطلبی رو هم از جایی نخونده باشم و تحقیق هم نکرده باشم تو این چند سال اینقدر تجربه ی شرایط مختلف نگهداری از ماهی ها و ریف ها رو داشتم که بدونم چی درسته و چی غلطه! بیشتر دوستان میدونند که حرفه ی من تو این چند سال فقط همین آکواریوم هستش یعنی شب و روزم فقط با آب و ماهی و مرجان میگذره و شاید بیشتر از 100 تا آکواریوم ریف برای مشتری ها راه اندازی کردم و یا مشاوره برای راه اندازی داشتم و اینقدر تجربه دارم که نیازی نباشه برای اثبات حرف هام منبع یا مرجعی رو اعلام کنم!
    در مورد انکار کل قضیه هم باید بگم من هیچ وقت کل قضیه رو انکار نکردم و کنار نزاشتم بلکه میگم این راه که دوستان میرن به ترکستان است !! حالا هر کی دوست داره بره به من ربطی نداره ! ولی سعی نکنه افراد تازه وارد رو گمراه کنه !
    همیشه گفتن سیگار کشیدن موجب بروز سرطان میشه حالا چند نفر پیدا شدن که سرطان نگرفتن دلیل نمیشه مطلب اول غلط باشه!! ما باید سعی کنیم کارهامون رو اصولی انجام بدیم تا خسارتی توی آکواریوممون ایجاد نشه و کمترین هزینه رو داشته باشیم! هر وقت این نکته رو دقیق متوجه شدید مطمئن باشید موفق خواهید شد!
    موفق باشید
    ویرایش توسط s.h.moradi : 15th February 2012 در ساعت 09:04 AM

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    حسین جان میتونی یک عکس از سیستم نورت بزاری(از هیت سینک ، نحوه چیدمان ، درایور اگه فن داره از اون و...)ممنونت میشم

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    احمد جان چشم اما الان دارم تغییراتی رو میدم تا یک هفته دیگه در بخش اکواریوم خودم عکسش رو میذارم.موفق باشید.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.h.moradi نمایش پست ها

سلام
    کسی منکر برتری led بر سایر لامپ ها نیست
    در مورد جدا بودن ایران هم دقیقاً ایران جزیره ی جدا هستش و امکانی که در خارج هستش فعلاً تو ایران نیستش. وارد کردن led های درجه ی یک به داخل ایران فعلاً جزو آرزوها شده! تولید اونها که بماند به عمر ما قد نمیده!!!
    تازه وارد کننده ها هم فقط به دنبال جنس های آشغال هستند و کسی به کیفیت و اینجور حرف ها ارزش ی قائل نیست و تولید هم که خودتون بهتر می دونید
    در مورد تحقیق و آزمایش هم که چندین ساله دارم این کارو می کنم ولی دوستان دو خط انگلیسی که معلوم نیست از کدوم سایت دانلود شده و نویسندش کی بوده رو به تمام حرف های بنده ترجیح میدن و تازه برای حرف هام مرجع هم میخوان !!!! تمام این 8 سالی که تو این زمینه دارم تحقیق می کنم مرجع حرف هام هستش! شاید به انگلیسی می نوشتم مقبول میوفتاد چون از مطالبی که از سایت های انگلیسی دانلود میشه درخواست مرجع و منبع نمیشه!! هر چی به انگلیسی باشه باید کور کورانه قبول کرد!!!!!
    تمام لینک هایی که تو بخش نور گذاشته شده چه تو این سایت و چه سایت نیک صالحی کلاً 3 یا 4 تا بیشتر نیست در حالیکه من بیشتر از 30 تا مقاله و 10 تا کتاب در مورد نور خوندم و نزدیک به 10 ساله که آکواریوم ریف نگهداری می کنم یعنی از زمانی که از آب دریا استفاده میشد. تازه با چند تا از اساتید شیلات و فیزیک دانشگاه هم در مورد نور صحبت کردم بماند(3 الی 4 سال پیش). همه ی این لینک هایی هم که شما و دوستان در پست هاتون قرار دادید رو قبلاً بارها خوندم . همون موقع ها که اصلاً کسی در مورد نور چیزی نمی دونست(سالهای 1382 و 1383) من از لامپ های متال اسرام و مهتابی های سرا sera استفاده می کردم و انواع ریف ها رو داشتم...... بیشتر از این سرتون رو درد نیارم نتایج تحقیقاتم رو هم تو همه ی پستهام گفتم ولی کی به این حرف ها گوش میده! تازه اگر هیچ مطلبی رو هم از جایی نخونده باشم و تحقیق هم نکرده باشم تو این چند سال اینقدر تجربه ی شرایط مختلف نگهداری از ماهی ها و ریف ها رو داشتم که بدونم چی درسته و چی غلطه! بیشتر دوستان میدونند که حرفه ی من تو این چند سال فقط همین آکواریوم هستش یعنی شب و روزم فقط با آب و ماهی و مرجان میگذره و شاید بیشتر از 100 تا آکواریوم ریف برای مشتری ها راه اندازی کردم و یا مشاوره برای راه اندازی داشتم و اینقدر تجربه دارم که نیازی نباشه برای اثبات حرف هام منبع یا مرجعی رو اعلام کنم!
    در مورد انکار کل قضیه هم باید بگم من هیچ وقت کل قضیه رو انکار نکردم و کنار نزاشتم بلکه میگم این راه که دوستان میرن به ترکستان است !! حالا هر کی دوست داره بره به من ربطی نداره ! ولی سعی نکنه افراد تازه وارد رو گمراه کنه !
    همیشه گفتن سیگار کشیدن موجب بروز سرطان میشه حالا چند نفر پیدا شدن که سرطان نگرفتن دلیل نمیشه مطلب اول غلط باشه!! ما باید سعی کنیم کارهامون رو اصولی انجام بدیم تا خسارتی توی آکواریوممون ایجاد نشه و کمترین هزینه رو داشته باشیم! هر وقت این نکته رو دقیق متوجه شدید مطمئن باشید موفق خواهید شد!
    موفق باشید
    بسیار ممنون از اینکه اینقدر دلسوز و پیگیر هستید.حقیقتش رو بخواهید طبیعی هست من که از این نوع نور استفاده کردم به دنبال اثبات و تاییدش باشم وگرنه باید هزینه ها رو مجدد روی متال داشته باشم که برای 4 تا ریف معمولی که من دارم اصلا و اصلا به صرفه نیست.من منظور شما رو کامل درک میکنم شما میفرمایید برای اکواریوم ریف حرفه ای که دوستان دارند و حداقل 20 تا 30 ریف داره از انواع حساس طبیعتا عاقلانه نیست که از نور led استفاده کنند ولی من اگر این نور جوابگو نباشه به فیش اونلی قناعت میکنم و باز هم سراغ متال نمیرم چون معایب هزینه هاش بسیار زیاده.اما برای راحتی خیال شما همین جا به همه ی تازه واردان توصیه میکنم برای اکواریوم ریف ترجیحا سراغ متال و مهتابی بروند و نه led.هر چند خودتون هم میدونید برای اکواریوم غیر حرفه و با عمق کم حتی با مهتابی هم میشه ریف داشت .

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    در مورد سایتهای انگلیسی خودتون بهتر میدونید که به زبان فارسی متن چندانی که قابل قبول افراد باشه نیست.در شرایط ایده ال هم به سر نمیبریم و اصلا طرز تفکری که به ناتوانی افراد منجر بشه رو نمیپذیرم .من خودم دانشجوی رشته ی برق هستم و معتقدم انقدر توان در ما هست که فقط کافی باورش کنیم حداقل در همین رشنه.برای اینکه موضوع س ی ا س ی نشه ادامه نمیدم اما دستاوردهای بینظیرمون رو در عرصه های مختلف و دانشمندان بزرگمون رو به دست خودمون نابود نکنیم.مبحث led هم مستثنی نیست اونطور هم دور از دسترس و فوق پیچیده نیست .اگر بشه من خودم با چند تا از اساتید در دانشگاه در این زمینه صحبت و مشورت میکنم .من به هیچ وجه منکر تجربه ی شما در اب شور نیستم بلکه بر عکس شما رو یکی از برجسته ترین اساتید این بخش میدونم که اصرار فراوان کردم حضور شما در این سایت موجب پر بار شدن اون بشه.تکنولوژی در تمام عرصه ها با سرعت رو به پیشرفت هست led هم به نسبت فناوری نوینی هست در عرصه روشنایی که جای بررسی داره .
    با تشکر فراون از اقای مرادی برای در میان گذاشتن تجارب ارزشمندشون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آک شور
    شماره عضویت
    14682
    کسی میتونه فرمول استفاده ال ای دی در آک شور رو بده
    لطفا برام پیام خصوصی بدید چون بعد پیدا نمیکنمش
    ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ و خروس
    شماره عضویت
    17027
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    طبق اطلاعات جمع آوری کرده من برای محاسبه دقیق نور تانکتون و بالانس نمودنش با میزان مصرف میتونید از اطلاعات زیر استفاده کنید:
    1- جهت شبیه سازی طبیعی نیاز به 11000 لومن به ازای هر متر مربع سطح آب آکواریوم (برای تانک های تا ارتفاع 50 سانتی متراین عدد در 1.3 ضرب شود) دارید و هر 10 سانت اضافی 20درصد میزان لومن مورد نیاز افزایش می یابد)
    2- لامپ های T 5 که 18 وات باشند 1500 لومن و لامپ های T5 که 32 وات باشند هر کدام 2900 لومن تولید میکنند.
    3- لامپ های متال هالید 150 وات 10500 لومن تولید میکنند
    4- طول عمر لامپ های T5 مرغوب 10000 ساعت و طول عمر یک متال هالید 150 وات 15000 ساعت می باشد.
    5- ضریب بازدهی لومن به وات در T5 مرغوب 93 و در متال هالید 70 تا 80 هستش
    6-ضریب بازدهی لومن به وات در led مرغوب 60 هستش
    7- طول عمر led تقریبا 40000 ساعت می باشد.

حالا یک مثال برای تانک با سطح مقطع 1 در 0.5 با ارتفاع 0.6 کل لومن مورد نیاز تقریبا 9000لومن هستش اگه بخوای از T5 می تونی 3 عدد 32 وات استفاده کنی یعنی در حدود 100 وات که قیمتش هم تغریبا میشه 75 هزار تومن پول خریدش، اگه بخواهی از متال استفاده کنی یک متال 100 وات هم بس هستش که میشه در حدود 40 هزار تومن و اگه بخوای از led استفاده کنی led مرغوب 3 وات هر ماژولش 7 هزار تومن هستش تقریبا 40 تا 50 عدد نیاز هستش که میشه 120 وات برق مصرفی و 280 هزار تومن خرید اولیه
    سلام علیکم
    به عنوان کسی که از اوایل ورود ال ای دی LED سفید به بازار ایران در این حرفه فعالیت داشته ، باید بگم منبع شما بسیار قدیمی تر از زمان پس شما بوده.
    منابع نوری ال ای دی LED خوب با کم ترین بازده در حال حاضر بیشتر از 100 لومن بر وات نور خروجی دارند.
    همین طور باید بگم که منابع نوری موجود در بازار تا 145 و 160 لومن بر وات هم خروجی دارند.همین طور باید عرض کنم منابع نوری با لومن بالاتر هم در سطح جهان ساخته شده و شرکت امریکایی Cree به بالاتر از مرز باور نکردنی 300 لومن بر وات هم رسیده.
    همین طور باید بگم خدمتتون ال ای دی ها به دو دلیل دیگه هم بازده خروجی بالایی دارند
    1. LOR بالای چراغ ها و منابع نوری ساخته شده با ال ای دی LED که لنز ها حدود 90 درصد بازده دارند ، در صورتی که چراغ های بر پایه منابع نوری فلورسنت معمول حدود 60 درصد نهایتا بازده دارند.
    2. ال ای دی LED ها منابع نوری یک طرفه هستند ، در صورتی دیگر منابع مذکور شما دو طرفه هستند و پرت زیادی دارند و اگر از لنز و رفلکتور بهره نبرید ال ای دی ها حدودا دو برابر نور رو به سطح مورد نظر منتقل می کنند

برای اطلاعات بیشتر این مقالات رو می تونید بخونید :
    Cree اولین شرکتی که مرز ۳۰۰ لومن بر وات را در نوردید
    LED چیست(ال ای دی)؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tavanaie نمایش پست ها
    سلام علیکم
    به عنوان کسی که از اوایل ورود ال ای دی LED سفید به بازار ایران در این حرفه فعالیت داشته ، باید بگم منبع شما بسیار قدیمی تر از زمان پس شما بوده.
    منابع نوری ال ای دی LED خوب با کم ترین بازده در حال حاضر بیشتر از 100 لومن بر وات نور خروجی دارند.
    همین طور باید بگم که منابع نوری موجود در بازار تا 145 و 160 لومن بر وات هم خروجی دارند.همین طور باید عرض کنم منابع نوری با لومن بالاتر هم در سطح جهان ساخته شده و شرکت امریکایی Cree به بالاتر از مرز باور نکردنی 300 لومن بر وات هم رسیده.
    همین طور باید بگم خدمتتون ال ای دی ها به دو دلیل دیگه هم بازده خروجی بالایی دارند
    1. LOR بالای چراغ ها و منابع نوری ساخته شده با ال ای دی LED که لنز ها حدود 90 درصد بازده دارند ، در صورتی که چراغ های بر پایه منابع نوری فلورسنت معمول حدود 60 درصد نهایتا بازده دارند.
    2. ال ای دی LED ها منابع نوری یک طرفه هستند ، در صورتی دیگر منابع مذکور شما دو طرفه هستند و پرت زیادی دارند و اگر از لنز و رفلکتور بهره نبرید ال ای دی ها حدودا دو برابر نور رو به سطح مورد نظر منتقل می کنند

برای اطلاعات بیشتر این مقالات رو می تونید بخونید :
    Cree اولین شرکتی که مرز ۳۰۰ لومن بر وات را در نوردید
    LED چیست(ال ای دی)؟
    دوست عزیز پست ایشون در نوامبر 2011 زده شده معلومه تا الان ال ای دی پیشرفت زیادی کرده

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)