صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 40
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    من از دوستان با تمام احترامی که برای همه دارم خواهش میکنم که گفتگو رو به بحث تبدیل نکنید و سعی کنید نظرات رو تنها با سند و مدرک نقد کنید .از اینکه مبحث نور رو مجدد مطرح کردم واقعا عذر میخوام ولی فقط سعی کردم رفرنس و منبعی رو اعلام کنم. در مورد لومن تولیدی توسط led هم با توجه به اطلاعاتی که دارم فکر کنم برای 3 وات بین 90 تا 300 لومن میتونه باشه البته نورهای اکتینک و ابی حدود 50 تا 90 و نورهای سفید با 6500 تا 9000 کلوین در حدود 200 لومن نور تولید میکنند که باز بنابه اطلاعاتی که من خوندم یک معیار (البته با انحراف و دقت کم) چیزی حدود 20 لومن برای هر لیتر اب میتونه جواب گو باشه(خدا کمکم کنه) که برای 300 لیتر اکواریوم من حدود 6000 لومن نور کفایت میکنه .البته در متنی که ادرسش رو دادم کامل و دقیق در مورد تمام موارد توضیح داده (البته با اقای مرادی موافقم که led مورد نظر اون سایت مخصوص اب شور و معمولی هر دو بوده که جداگانه توضیح داده)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.h.moradi نمایش پست ها
    سلام
    بین متال و led از نظر وات مصرفی تفاوت وجود داره اما به چند تا نکته توجه کنید بد نیست :
    1- اون led هایی که شما در موردش مطلب خوندید led هایی نیست که تو بازار هستند و یا احتمالاً دارید!
    2- بین متال و led ها از نظر وات مصرفی تفاوت وجود داره ولی اینقدر نیست که دوستان در موردش هیاهو به راه انداختن شاید 30 الی 40 درصد تفاوت مصرف برق باشه که زیاد به چشم نمیاد
    3- در مورد باز شدن ریفهایی که فرمودید هم توصیه می کنم دو روز لامپ های آکواریومتون رو خاموش کنید و یا یه لامپ کم مصرف 20 وات روش روشن کنید می بینید که باز شدن پس اینکه اونها باز شدن دلیل مناسب بودن نورتون نیست!
    عکس ماشروم هاتون رو در این بخش قرار بدید من هم از توی آکواریومم از ماشروم هام عکس میزارم تفاوت رو ببینید!
    موفق باشید
    پایدار باشید .سپاس از حسن توجهتون !
    کاملا صحیح میفرمایید نبود led های مخصوص اب شور (شاید به علت گرانی و یا کم توجهی وارد کنندگان) رو وارد کنندگان عزیز ! باید علتش رو بگن و اینکه توضیحی دقیق در مورد تفاوت بین مخصوص و معمولی و تفاوتها ارائه بشود.
    البته 40 درصد که خودش بسیار رقم بالایی است مثلا اگر در 300 وات 40 درصد صرفه جویی بشه میشه 180 وات (به گفته ی شما) البته 180 وات led به قدری شدتش بالا میشه که جلبک تمام اکواریوم رو پر میکنه! ولی به هر حال در مورد نور 20 وات باید بگم من در رفیجیوم 40 وات کم مصرف قرار دادم ولی به اندازه ی 50 وات بالا اون فضای کوچک رو روشن نکرده و منظور شما رو میفهمم میخواهید بفرمایید که باز شدن ریف در کوتاه مدت ملاک عمل نیست اما من حدود5 ماه هست که قارچ رو اضافه کردم و تا الان همراه پلیپ استار سالم هست (شاید در اینده اثراتش معلوم بشه و led جواب گو نباشه!) شما حق دارید اکواریوم و شرایط نور و ... شما کجا و من که تازه کار هستم کجا .لطفا من رو ببخشید .سعی کردم در تمام پستهام با شک مطلب رو بیان کنم که سوء تعبیر نشه.
    پیروز و سربلند باشید در پناه حق تعالی

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    من از دوستان با تمام احترامی که برای همه دارم خواهش میکنم که گفتگو رو به بحث تبدیل نکنید و سعی کنید نظرات رو تنها با سند و مدرک نقد کنید .از اینکه مبحث نور رو مجدد مطرح کردم واقعا عذر میخوام ولی فقط سعی کردم رفرنس و منبعی رو اعلام کنم. در مورد لومن تولیدی توسط led هم با توجه به اطلاعاتی که دارم فکر کنم برای 3 وات بین 90 تا 300 لومن میتونه باشه البته نورهای اکتینک و ابی حدود 50 تا 90 و نورهای سفید با 6500 تا 9000 کلوین در حدود 200 لومن نور تولید میکنند که باز بنابه اطلاعاتی که من خوندم یک معیار (البته با انحراف و دقت کم) چیزی حدود 20 لومن برای هر لیتر اب میتونه جواب گو باشه(خدا کمکم کنه) که برای 300 لیتر اکواریوم من حدود 6000 لومن نور کفایت میکنه .البته در متنی که ادرسش رو دادم کامل و دقیق در مورد تمام موارد توضیح داده (البته با اقای مرادی موافقم که led مورد نظر اون سایت مخصوص اب شور و معمولی هر دو بوده که جداگانه توضیح داده)

سلام
    با تشکر از شما
    من تو مرجعی که لینکش رو قرار داده بودید چیزی در مورد میزان لومن مورد نیاز ندیدم و نمی دونم این عدد 20 لومن به ازای هر لیتر رو در کدوم بخش نوشته بود اگر ممکنه مشخص کنید ممنون میشم
    از طرف دیگه نوع مرجان هایی که تصمیم به نگهداری از اونها دارید هم خیلی مهمه برای آکواریوم های تلفیقی که از تمام گونه ها در اونها نگهداری میشه 1 وات نور به ازای هر لیتر از حجم تانک اصلی (در صورت استفاده از متال و مهتابی) و 50 الی 60 لومن به ازای هر لیتر از آب (در صورت استفاده از led ) مورد نیاز هستش
    اینهایی که گفتم اصول کار هستش شما می تونید اصلاً لامپ استفاده نکنید و یا یه لامپ کم مصرف معمولی استفاده کنید انتخاب نوع و میزان نور مورد نیازتون با خودتون هستش و کسی نمی تونه باهاش مخالفتی داشته باشه اما نسخه پیچیدن برای سایرین و ارائه آمار غلط تو یه سایت عمومی درست نبوده و باهاش مخالفت میشه(ببخشید منظورم به شما نبود به صورت کلی عرض کردم)
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون از اقای مرادی.
    . LED are future of aquarium lighting
    Otherwise the light output appears the same, although this is still important when you consider that this is achieved with only 12 watts of LED vs. 30 watts of Compact Fluorescent lights.
    a 12 Watt Aqua Ray Natural Daylight can easily replace a 36 Watt power compact (also daylight) when you compare ALL aspects of lighting as presented in this article.
    When compared to even older T8/T12 aquarium lights, a third generation TMC Aqua Ray requires only 17% (or less) of the wattage for the required light energy of a planted or reef aquarium.

به مطالب بالا که از همون سایت هست دقت کنید

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596

Although not a new technology per say, it is new in regards to commercial availability as until recently, new developments have broken down the barriers of costs and technological setbacks, such as EMC interference, lumen depreciation, ability to dim and a useful range of available wattages.
    This type of lighting last up to 100,000 hours (often over 20 plus years under normal usage) and is another good candidate to replace Metal Halide Lights. Induction lights do not have the warm up times of MH or similar (20 second warm up vs. 10 minute warm up), use no mercury, have no filaments to burn out, and they produce half the heat (160 F vs. 300 F for a 200 watt Induction Fixture vs. a comparable in output 400 watt MH fixture).
    Induction Lights generally have a high CRI of 82 with a high lumen per watt output (surpassing most MH).
    Currently the main negative as per Aquarium use is that Induction lighting is only available in 5000 K Daylight vs. a better 5500-6700 K Daylight, although this is still a viable Kelvin temperature as per PAR especially when one considers the high output delivered with half the heat output.
    Hopefully the companies that are making these lights will see a market in the Aquarium industry and make them in models that provide the correct PAR needed by corals and plants as these can be a nice rival to the Metal Halide, LED, and SHO
    !

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    t is still easy to make assumptions from the raw data based on this study with plants that a 12 Watt LED can at least replace a 100 watt MH of equal Kelvin ratings in reef or planted aquarium applications (the TMC AquaBeam Ultra 1000; 30 Watt LED should easily replace one 175 Watt Metal Halide (if not a 250 MH) of similar rating for marine applications).

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    Focused Lumens
    It is also noteworthy that even the lumen output can be deceiving when considering aquarium lights; LED are a good example of this as these newer technology lights have extremely focused light energy with little essential light energy lost (such as by Restrike), unlike almost every other type of aquarium light currently available. With this focused energy a LED often requires half the lumens (or often even less) to provide essential light energy (such as PAR) to plants, corals, etc. The newer generation LED lights have considerable less loss of lumens at 20 inches than a CFL light (as per tests that show 166% more lumens for the same wattage LED as compared to a common CFL of equal wattage). As another example, think lasers, although not nearly as focused as a laser, modern LED emitters (such as the Aqua Ray) are much more focused than other types of commonly used aquarium lights
    .

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    Metal Halide (MH); Metal Halide was generally considered the “Kings” of reef aquarium lighting due to depth penetration, output, spectrum, and over all beauty and amount of coral life they help support (however the newest LEDs are now over taking the MH). Aesthetically speaking the Metal Halide is also hard to beat, however the latest technology LED lights are now beginning to surpass MH for Reefs and LEDs have been proven to surpass MH with plant growth in nursery/hydroponics environments (one study/test shows a 12 Watt Full spectrum LED producing better growth than a 175 Watt MH of the same type
    با عرض پوزش به خاطر پستهای متعدد ولی باید تاکید کنم که led های مخصوص اب شور در بیشتر این داده ها مد نظر بود که البته led مخصوص اب شور بیشتر از نظر کلوین بالای 10000 مطرح ومتفاوت هست.
    نظرات همه ی افراد محترم هست و من صرفا اطلاعاتی مختصر را از سایتی مطرح کردم تا حقیقت چه باشد؟!

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    سلام
    با تشکر از شما
    در مورد مطالب بالا باید عرض کنم :
    1- همونطور که خودتون فرمودید نوع led های مورد استفاده از اینهایی نیست که تو ایران وجود داره
    2- من هم معتقدم نور led مخصوص آکواریوم بهتر از متال هستش و کارایی بیشتری داره
    3- در مورد این مطلب که 12 وات نور led در حد 175 وات نور متال کارایی داره به نظرم اغراق کرده و نمی تونه صحیح باشه به هر حال قرار نیست هر مطلبی که به زبان انگلیسی باشه درست باشه!
    4- شرکت های سازنده ی لامپ led برای آکواریوم مثل گیسمان، cree تراپیکال مارین و غیره هم وات مصرفی led هاشون رو تقریباً نصف متال در نظر می گیرن یعنی برای یه آکواریوم 300 لیتری در حدود 150 وات نور led در نظر می گیرن که همین موضوع نقض کننده ی مطلب بالا هستش چون این شرکتها به شدت به دنبال عرضه کالایی با مصرف بسیار پایین هستند تا با تبلیغات بازاریابی خود بتونن تعداد زیادی از اونها رو به فروش برسونند و من هم هیچ کجا همچین مطلبی رو ندیدم که چنین نسبتی رو اعلام کنه بنابراین نمی تونه موثق و قابل اعتماد باشه
    5- در این مقاله فقط گفته شده: آزمایش شده و نتیجه گرفته شده و هیچ مطلبی در مورد نحوه ی آزمایش، فرایند آزمایش و مدت زمان اون و سایر مشخصات اعلام نشده و به همین دلیل به نظرم بیس علمی نمی تونه داشته باشه و قابل قبول نیست
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

هم استاد مرادی از دوستان قدیمی و صمیمی بنده هستند و هم احمد آقا

این فضای مجازی هم باعث میشه به دلیل عدم شناخت از هم دیگه سوء تفاهم پیش بیاد وگرنه مطمئنا اگر هم رو از نزدیک ببینید نظرتون 2560 درجه نسبت به هم عوض میشه
    اختلاف نظر هم طبیعیه دیگه همین اختلاف نظر هاست که باعث پویایی یک انجمن میشه

انجمن آب شور پارسی پت به نظر من الان بهترین سایت مربوط به آب شور در ایرانه...چه به لحاظ علمی و چه از نظر دوستی بین مدیران و کاربران که امیدوارم این روند ادامه داشته باشه و شاهد رشد هر چه بیشتر این انجمن در پارسی پت باشیم

با تشکر از همه کاربران و مدیران زحمت کش بخش آب شور

ارادتمند
    بابک آژیده

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)