صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 40
    همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    بنظر من هم استفاده از ال اي دي هايه تو بازار ايران دارايه ريسك زياديه
    اينكه تجربه مهمه رو من هم قبول دارم ولي نور يه مبحث پيچيدس كه فقط نميشه
    به تجربيات تو يه مدت كوتاه يا تجربيات ديگران بسنده كرد.الانم تو اكثر مشخصات
    اكواريومهايه حرفه ايه اونوريارو نگاه كني ردپايه ال اي دي رو نميبيني تازه اونا
    به ال اي دي هايه مخصوص ابشور دسترسي دارن!!!
    يكي از مهمترين ضعفهايه ال اي دي هم همونطور كه دوست عزيزمون گفت پايين بودن لومن اين لامپهاس.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    من هدفم این بود که این تبلیغی که بعضی فروشگاهها روی مصرف کم میکنن بگم اشتباه.اگه ال ای دی های مخصوص آب شور با کلوین بالا هم پیدا بشه (صرف نظر از قیمت بسیار بسیار بالاشون)در صورت کنترلر داشتن و تنظیم رنگشون در ساعات مختلف یکی از مزیتاشون هست که برای همین شرکت های تولید روشنایی آکواریوم دارن روش کار میکنن

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    دوستان به این مطلب دقت کنید:
    LED Summary; The bottom line is when you compare a LED Aquarium light to the many popular CFLs and even T5s in terms of lumens per watt, focused lumens, lower wasted yellow/green light energy, low heat output, energy consumption, long life (50,000 hours vs. 8000 hours), the modern LED is generally a better light even in long term cost since (as an example) a 12 Watt Aqua Ray Natural Daylight can easily replace a 36 Watt power compact (also daylight) when you compare ALL aspects of lighting as presented in this article.
    When compared to even older T8/T12 aquarium lights, a third generation TMC Aqua Ray requires only 17% (or less) of the wattage for the required light energy of a planted or reef aquarium
    .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    متن بالا از منبع http://www.reeftank123.com/lighting/...r_article.html هست که نشان میدهصرفه جویی بسار بالایی در تولید لومن نسبت به وات مصرفی در led وجود داره و این موضوع کاملا منطقی هم هست چون مزیت ویژه ی led مصرف کم هست.و این حرف که از نظر وات مصرفی تفاوتی بین متال و led نیست به طور کل خنده دار و بی اساس هست.من که تجربه ی استفاده از led رو هم دارم با 45 وات نوری که تولید میکنه به قدری شدت داره که در پایین ترین نقاط هم ریف کاملا باز میشه(قارچ و پلیپ) و البته اصلا امکان افزایش شدت نور نیست چون بیش از حد روشن میشود.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    متن بالا از منبع http://www.reeftank123.com/lighting/...r_article.html هست که نشان میدهصرفه جویی بسار بالایی در تولید لومن نسبت به وات مصرفی در led وجود داره و این موضوع کاملا منطقی هم هست چون مزیت ویژه ی led مصرف کم هست.و این حرف که از نظر وات مصرفی تفاوتی بین متال و led نیست به طور کل خنده دار و بی اساس هست.من که تجربه ی استفاده از led رو هم دارم با 45 وات نوری که تولید میکنه به قدری شدت داره که در پایین ترین نقاط هم ریف کاملا باز میشه(قارچ و پلیپ) و البته اصلا امکان افزایش شدت نور نیست چون بیش از حد روشن میشود.
    با چشم یا یه ریفی مثل ماشروم نمیشه گفت که یه منبع نوری از شدت نور مناسبی برخورداره
    ال ای دی ها داره نورخوب و با کیفیتی هستن ولی لومنشو واقعن پایینه فقط کافیه شما به
    دیتاشیش یا مهمون مشخصات ال ای دی تون مراجعه کنید

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    هی میخواستم دیگه تو این فروم بعد اون تهدیدی که به پاک شدن نوشته هام شد چیزی در مورد نور ننویسم نشد:78:
    شما باید در شرایط مساوی نور ها رو مقایسته کنی برای مثال شما در یک متال 150 میتونید 6800 لومن شدت روشنایی بگیرید.اگه بخواهید همین نور رو از T5 بگیرید نیاز به دو تا مهتابی T5 با مجموع 80 تا 85 وات دارید و در مورد LED شما نیاز به 75 وات LED دارید
    (مراجع صحبتمون(دیتاشیت ها) رو قبلا گذاشتم که با مراجعه به اونها لومن بر وات متال 45 برای T5 در حدود 75 و در مورد LED بین 90 تا 110 هستش ، البته همه 14000کلوین لحاظ شدن)
    ولی یادمون باشه جهت shining یا همون تلالو در مرحله اول متال و در مرحله دوم LED و در مرحله آخر T5 هستش

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    هی میخواستم دیگه تو این فروم بعد اون تهدیدی که به پاک شدن نوشته هام شد چیزی در مورد نور ننویسم نشد:78:
    شما باید در شرایط مساوی نور ها رو مقایسته کنی برای مثال شما در یک متال 150 میتونید 6800 لومن شدت روشنایی بگیرید.اگه بخواهید همین نور رو از T5 بگیرید نیاز به دو تا مهتابی T5 با مجموع 80 تا 85 وات دارید و در مورد LED شما نیاز به 75 وات LED دارید
    (مراجع صحبتمون(دیتاشیت ها) رو قبلا گذاشتم که با مراجعه به اونها لومن بر وات متال 45 برای T5 در حدود 75 و در مورد LED بین 90 تا 110 هستش ، البته همه 14000کلوین لحاظ شدن)
    ولی یادمون باشه جهت shining یا همون تلالو در مرحله اول متال و در مرحله دوم LED و در مرحله آخر T5 هستش

سلام
    اگر مطالبتون حرف های غلط نباشه کسی با پست های شما کاری نداره اما اگر بخواهید وقت کاربرها رو با پست های تکراری و غلط بگیرید مطمئن باشید پست هاتون حذف میشه :smile (96):
    همه ی لامپ های متال به ازای هر وات 45 لومن تولید نمی کنند دیتا شیتی که شما قرار داده بودید فقط برای لامپ blv بوده!! و نه همه ی مارک ها!
    نور متال به خاطر متمرکز بودن و نوع منبع تولیدی که داره قابل مقایسه با مهتابی و led های قلابی موجود در بازار نیست!
    در ضمن عصبانی هم نیستم :smile (222): حسب تجربه قبلی شما به اینکه نشون بدی بنده عصبانی هستم خیلی علاقه داری!
    موفق باشید

شماره عضویت
    13

سلام
    بین متال و led از نظر وات مصرفی تفاوت وجود داره اما به چند تا نکته توجه کنید بد نیست :
    1- اون led هایی که شما در موردش مطلب خوندید led هایی نیست که تو بازار هستند و یا احتمالاً دارید!
    2- بین متال و led ها از نظر وات مصرفی تفاوت وجود داره ولی اینقدر نیست که دوستان در موردش هیاهو به راه انداختن شاید 30 الی 40 درصد تفاوت مصرف برق باشه که زیاد به چشم نمیاد
    3- در مورد باز شدن ریفهایی که فرمودید هم توصیه می کنم دو روز لامپ های آکواریومتون رو خاموش کنید و یا یه لامپ کم مصرف 20 وات روش روشن کنید می بینید که باز شدن پس اینکه اونها باز شدن دلیل مناسب بودن نورتون نیست!
    عکس ماشروم هاتون رو در این بخش قرار بدید من هم از توی آکواریومم از ماشروم هام عکس میزارم تفاوت رو ببینید!
    موفق باشید

شماره عضویت
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    طبق اطلاعات جمع آوری کرده من برای محاسبه دقیق نور تانکتون و بالانس نمودنش با میزان مصرف میتونید از اطلاعات زیر استفاده کنید:
    1- جهت شبیه سازی طبیعی نیاز به 11000 لومن به ازای هر متر مربع سطح آب آکواریوم (برای تانک های تا ارتفاع 50 سانتی متراین عدد در 1.3 ضرب شود) دارید و هر 10 سانت اضافی 20درصد میزان لومن مورد نیاز افزایش می یابد)
    2- لامپ های T 5 که 18 وات باشند 1500 لومن و لامپ های T5 که 32 وات باشند هر کدام 2900 لومن تولید میکنند.
    3- لامپ های متال هالید 150 وات 10500 لومن تولید میکنند
    4- طول عمر لامپ های T5 مرغوب 10000 ساعت و طول عمر یک متال هالید 150 وات 15000 ساعت می باشد.
    5- ضریب بازدهی لومن به وات در T5 مرغوب 93 و در متال هالید 70 تا 80 هستش
    6-ضریب بازدهی لومن به وات در led مرغوب 60 هستش
    7- طول عمر led تقریبا 40000 ساعت می باشد.

حالا یک مثال برای تانک با سطح مقطع 1 در 0.5 با ارتفاع 0.6 کل لومن مورد نیاز تقریبا 9000لومن هستش اگه بخوای از T5 می تونی 3 عدد 32 وات استفاده کنی یعنی در حدود 100 وات که قیمتش هم تغریبا میشه 75 هزار تومن پول خریدش، اگه بخواهی از متال استفاده کنی یک متال 100 وات هم بس هستش که میشه در حدود 40 هزار تومن و اگه بخوای از led استفاده کنی led مرغوب 3 وات هر ماژولش 7 هزار تومن هستش تقریبا 40 تا 50 عدد نیاز هستش که میشه 120 وات برق مصرفی و 280 هزار تومن خرید اولیه

سلام
    اگر فکر نمی کنید عصبانی هستم لطفاً به مطالب بالا که پست خودتون هست مراجعه کنید!! می بینید که حرف هاتون کاملاً مغایر با حرف های الانتون هستش و اطلاعات غلط در اختیار کاربرها قرار میدید!
    جالبه تو این پست شما لومن به وات متال رو 70 الی 80 اعلام کردید و led رو 60 اما الان یه چیز دیگه می فرمایید! هر چند جفت آمار ها غلطه! اصولاً اعلام لومن لامپ بدون در نظر گرفتن کلوین اون غلطه!
    نکته ی جالب تر اینکه فرمودید 11000 لومن به ازای هر متر مربع از سطح لازمه بعد به ازای هر 10 سانتی متر 20 درصد اضافه میشه و یه سری شرایط دیگه! این درصد ها و ضرایب از کجا اومده!
    اگر بفرمایید تجربه خودتون بوده که نمیشه چون فکر نمی کنم تجربه تون تو آکواریوم ریف هنوز به یه سال هم رسیده باشه! نکته ای که خیلی باعث تعجبه فرمودید اعتقادی به آمار و ارقام ندارید و فقط تجربه رو قبول دارید!!!!!!!!
    اصلاً به صورت کلی تو این پست من هیچ مطلب درستی نمی بینم
    لامپ های t5 با سایز 90 سانتی متر 39 وات هستند البته نوع HOT5 و نوع T5 معمولی هم 28 وات مصرف برق دارند پس توصیه شما تو مثالتون که لامپ 32 وات فرمودید اشتباهه
    لامپ متال 100 وات هم وجود نداره و هنوز تولید نشده لامپ های متال 75 - 150 - 250 - 400 و 1000 وات هستند
    نتیجه گیری با خودتون
    موفق باشید
    ویرایش توسط s.h.moradi : 14th February 2012 در ساعت 10:06 AM

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    حسین جان شما الان از نورت راضی هستی؟ اگه راضی هستی و خودت فکر نمیکنی که مشکلی تو تانکت هست که احتمال داره بخاطر نورت باشه پس این سیستم ایدال شماست. اما اگه ته دلت فکر میکنی مشکلی در این سیستم هستش مطرحش کن تا با هم بررسی کنیم ببینمی مشکل از کجاست و قابل حله یا نه(راستی از اینکه حرفهات رو با سند بیان میکنی و اطلاعاتت مرجع داره ازت جا داره تشکر کنم

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)