کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط faridala نمایش پست ها
    سلام، بنظرم co2 کمه برای امتحان co2رو بیشتر کن بزار سبز کم رنگ بشه نشانگرت بعد یک ساعت تا دو ساعت تزریق فتوسنتز شروع میشه
    اتفاقا در تمام حالت زیر نظر گرفتم گیاه هارو حای وقتی نشانگر سبز روشن با همون کمرنگ بودش ولی باز هم فتوسنتزی توی تانک ندیدم

کاربر ساده

شماره عضویت
    237
    سلام.
    سیستم co2یکبارمصرف جوابگوی این حجم تانک نیست .حتی برای تانکهای زیر100لیترهم تاحدودی مشکل co2رورفع میکنه ونمیشه انتظارفتوسنتزروداشت.

کاربر ساده

شماره عضویت
    237
    ازدوستان یه سوال دارم.
    استفاده همزمان ازکودADAبازیربسترآکوبیسیس جی بی ال برای گیاهان کف پوش وحساس گزینه مناسبی هست یابهتره آکوبیسیس روباخودمحصولات جی بی ال استفاده کنم.اندازه تانکی که میخوام راه اندازی کنم 50*45*50هست .میخوام بهترین ترکیب رواستفاده کنم.نظرتون رواگه لطف کنید ممنون میشم.

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    اتفاقا در تمام حالت زیر نظر گرفتم گیاه هارو حای وقتی نشانگر سبز روشن با همون کمرنگ بودش ولی باز هم فتوسنتزی توی تانک ندیدم
    براي ٨٠ ليتر بهتره ٦٠ وات نور داشته باشي با فاصله ١٠ سانت از سطح تانك . البته اگر ارتفاع تانكتون ٤٠ هست

در ضمن روكش پلاستيكي لامپهارو بردار ببين فتوسنتز گياها ديده ميشه يا نه

ديگه اينكه يكساعت قبل از روشن كردن لامپها تزريق دي اكسيد رو راه بنداز

لامپ سبز رو هم با سفيد عوض كن

هر هفته هم ١٥ ليتر آبو تعويض كن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    سلام دوستان
    دیروز یه گیاه دیدم که رو چوب بسته شده بود اسمش درست یادم نمونه به چیزی تو مایه های هومو نمیدونم چی بود برگاش تغریبا پهن بودن و سه شاخه، بوته ای بیست و پنج میگفت دوستان میشه راهنمایی کنید چه گیاهی بوده و قیمتش مناسب هست؟
    ممنون

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام نور آک 70 وات بود برای 50 لیتر فاصله نور تا به اب 30 داشت . بعد الان 35 وات نور کردمش و فاصله رو به 15 رسودندم برگ گیاه سیبی یهو شروع کرد به زرد شدن . حالا چکار کنم مثل اولش کنم یا اینکه فاصله رو بیشتر کنم اینکارو برای اینکه بیشتر نشه انجام دادم . باز مثل اولشون میشن ولی دم شمشیری و نیلوفر قرمز سرحالتر شدن .متشکرم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    دوستان بعد از جابجا کردن محل قرار گیری ردیف نور ها الان حباب های ریز زیر برگ های روتالا و اینکه حباب از کف تانکو روی خزه ها بلند میشه به صورت مختصر قابل مشاهده هست .
    الان باید چیکار کنم ؟ حس میکنم مشکل اصلی تور بوده ولی بازم نگرانم
    به نظرتون ردیف led هارو زیک زاکی قرمز بزارم ؟ یعنی 14 تا سفید 10 تا قرمز ؟
    به این صورت :
    WRWRWRWRWRWW
    WWRWRWRWRWRW
    اینطوری نور قرمز یک دست پخش نمیشه ؟
    یا یه مهتابی 14 وات T5 قرمز بزارم ؟
    یا اینکه صبر کنم ببینم گیاهای زیر LED قرمز فتوسنتز جدی دارن به مدت و بعد از اینکه CO2 کپسول رو وصل کردم اگر فقط گیاهان زیر LED فتوسنتز داشتن نور رو دست کاری کنم ؟
    نظرتون چیه ؟
    اینم چیدمان جدید نور

اینم محدوده ای که LED به تنهایب روشن میکنه . تقریبا فتوسنتز های انجام شده توی همین محدوده نوری قابل مشاهده هستند مثل اون دوتا شاخه دوتالا که مشخصه

از اونجایی که فاصله نور تا سطح آب 5 6 سانت هست و ارتفاع تانک 40 . لنز 120 فکر کنم روشون هست . خوبه باشه یا بردارم ؟
    ویرایش توسط vestlaif : 1st June 2015 در ساعت 04:40 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آنجل فیش
    شماره عضویت
    17621
    با سلام
    بنده یه تانک 250 لیتری (100x45x55) بزودی میگیرم ... میخوام آک گیاهی با تعدادی ماهی توش داشته باشم ... چندتا سوال داشتم در این مورد :
    1- میزان نور مناسب برای این تانک چقدره؟ (وات و رنگ و کارخانه سازنده) فاصله از سطح آب چقدر مناسبه؟ فلوروسنت یا LED؟
    2- بهترین نوع بستری که میشه بگیرم چیه؟ اگه میدونید هزینه هاشو هم بگید لطفا (میخوام یه شیب هم داشته باشه عقب آک 8 سانتی و جلوی آک 3 سانت)
    3- بهترین گیاه هایی که میشه برا همچین تانکی داشته باشم چیان؟ (میخوام تو تانک آنجل ، دارف گورامی ، کوهیل لوچ و بریستنوز پلکو و شاید رومینوز تترا داشته باشم)

لطفا در مورد Co2 هم راهنمایی بکنید.

ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak.ds نمایش پست ها
    با سلام
    بنده یه تانک 250 لیتری (100x45x55) بزودی میگیرم ... میخوام آک گیاهی با تعدادی ماهی توش داشته باشم ... چندتا سوال داشتم در این مورد :
    1- میزان نور مناسب برای این تانک چقدره؟ (وات و رنگ و کارخانه سازنده) فاصله از سطح آب چقدر مناسبه؟ فلوروسنت یا LED؟
    2- بهترین نوع بستری که میشه بگیرم چیه؟ اگه میدونید هزینه هاشو هم بگید لطفا (میخوام یه شیب هم داشته باشه عقب آک 8 سانتی و جلوی آک 3 سانت)
    3- بهترین گیاه هایی که میشه برا همچین تانکی داشته باشم چیان؟ (میخوام تو تانک آنجل ، دارف گورامی ، کوهیل لوچ و بریستنوز پلکو و شاید رومینوز تترا داشته باشم)

لطفا در مورد Co2 هم راهنمایی بکنید.

ممنون
    من تا اونجایی میتونم راهنمایی میکنم با اجازه اساتید تا بیان توضیح کامل بدن . سوالات شما کلی هست و برای هر سوال در بخش مربوطه توضیحات و حرفای زیادی زده شده و بهتره اونارو کامل مطالعه کنید

اول از همه شما باید بودجتون مشخص باشه . اگر از خرج هاش مشکلی نیست میتونی برای مهتابی هم از مهتابی های شرکتی هم از متال هم از مهتابی های زیر کابینتی استفاده کنید . برای تانک ایده آل شما میران یک وات بر یک لیتر لازم داریم .240 وات حدودا . برای مهتابی ها و led از تور مهتابی سفید 6400 یا 6500 کلوین استفاده کنید . قرمز هم مهتابی یک مدل داره و led قرمز 660 نانومتر .(بخش نور مخصوص آکواریوم گیاهی )
    بستر رو اساتید باید بگن چون جای بحث زیاده ولی برای هزینه کم از سویل بدون زیر بستر میتونید استفاده کنید مثل آمازونیا قیمت 9 لیتری حدود 70 تا 80 تومن هست . آکوابیسیس هم تعریفش رو شنیدم و بستر به همراه کود زیر بستر... . من خودم آمازونیا فقط استفاده کردم .نتیجه فعلا عالیه و راضی ام ( بخش بستر آکواریون گیاهی )
    در مورد گیاهان تخصصی باید اساتید بگن
    درمورد سیستم co2 ایده آل هم نیاز به کپسول و رگلاتور و شیر برقی هست تا به موقع بستگی یه شرایط به تانک تزریق کنه و قطع کنه (بخش co2 تانک گیاهی )

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    سلام
    من دو تانک دیسکس دارم که در یکی از تانک ها گیاهان ( مثل کریپتون ) سالم و سرحال می مانند و حتی رشد هم می کنند ولی در دیگری گیاه ها انگار که آب پز می شوند ، له و خراب میشند. در حالی که دما ، میزان سیفون و ساعت
    نور دهی و حتی گلدون و شن گیاه ها یکی می باشد. فقط مهتابی یکی از تانک ها سفید و دیگری صورتی هست. آیا ایراد از رنگ نور مهتابی ها ست ؟؟ یا دلیل دیگری دارد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. ( امیدوارم سوالمو جای درستی مطرح کرده باشم)
    با تشکر

صفحه 220 از 246 نخستنخست ... 120170201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)