صفحه 245 از 246 نخستنخست ... 145195226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,441 به 2,450 از 2454
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    28962
    [IMG]E;20200409_205432.jpg[/IMG]
    با سباس از یاسخ شما
    در گزینه ارسال عکس نوشته " آدرس عکس را بنویسید " و در کادر نوشته URL که من هم ادرس عکس را نوشتم اما چیزی نیاورد چرا Browser نداره که بشه عکس را مستقیم فرستاد ؟
    به هر روی تانک من 170 لیتر - حدودا بیش از یکماهه راه اندازی شده - کود Tropica دارم می دم - اوضاع سایر گیاهان هر روز بهتر میشه - چمن ها رشد خوبی داشتند تا ناگهان به این اتفاق مبتلا شدند و در حال از بین رفتن هستند - نور تانک هم لامب های فتوسنتز T5 هست به میزان 78 وات - CO2 ندارم که البته ظاهرا این چمن نمی خواد - دما 27 - بستر زیر کود رو شن عربی - سیکل طی شده - ماهی نئون - زبرا

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Bitaaaaaab نمایش پست ها
    [IMG]E;20200409_205432.jpg[/IMG]
    با سباس از یاسخ شما
    در گزینه ارسال عکس نوشته " آدرس عکس را بنویسید " و در کادر نوشته URL که من هم ادرس عکس را نوشتم اما چیزی نیاورد چرا Browser نداره که بشه عکس را مستقیم فرستاد ؟
    به هر روی تانک من 170 لیتر - حدودا بیش از یکماهه راه اندازی شده - کود Tropica دارم می دم - اوضاع سایر گیاهان هر روز بهتر میشه - چمن ها رشد خوبی داشتند تا ناگهان به این اتفاق مبتلا شدند و در حال از بین رفتن هستند - نور تانک هم لامب های فتوسنتز T5 هست به میزان 78 وات - CO2 ندارم که البته ظاهرا این چمن نمی خواد - دما 27 - بستر زیر کود رو شن عربی - سیکل طی شده - ماهی نئون - زبرا
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG01715-20141226-2303.jpg
مشاهده: 0
حجم: 191.3 کیلو بایت
    سلام
    در همون قسمت که نوشته «از آدرس» کنارش نوشته شده «از کامپیوتر» و از اون پنجره این قسمت با کلیک روی choose file میتونید عکس رو از کامپیوتر خود انتخاب کنید و بعد «فایل آپلود» کنید
    تمام گیاهان آکواریومی نیاز به co2 دارند و تعداد انگشت شماری هم که کمتر نیاز دارند باید از نظر نور دهی و کود مایع تامین باشند در غیر اینصورت بعد از مدتی با مشکل مواجه خواهند شد اگر در حال حاضر قصد خرید کپسول برای تامین دی اکسید کربن تانک رو ندارید میتونید با مخمر جو بصورت دستساز درست کنید که به شخصه استفاده کردم و از دی اکسید کربن خالص تری از کپسول ها و گاز های شرکتی داده است .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29012
    سلام میخاستم بدونم دارو زد سفیدک برای گیاهان و سیکل اب ضرر داره

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shayan0263 نمایش پست ها
    سلام میخاستم بدونم دارو زد سفیدک برای گیاهان و سیکل اب ضرر داره
    سلام
    بله صد در صد
    بهتره ماهی رو به قرنطینه انتقال بدید و درمان کنید.
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29064
    سلام
    دوستان من ازشماراهنمایی کامل میخوام(لطفا)کسی که اطلاعات کاملی داره راهنمایی کنه ممنون.
    من یک اکواریوم۵۵لیتری دارم که توش شن عربی هست وتوش گیاه اکواریوم وماهی هست co2دست سازدارم وبعضی وقتی کنارش ازقرصco2هم استفاده میکنم.ازکودمایع به نام میکرولایف استفاده میکنم ویک پودرکه درظرف نوشابه بااب مخلوطش کردم که اهن هست(برای گیاهام).فیلترم هم تاپ فیلترهست.نورم هم یکی ازاین ال ای دی هاکه معمولا درتزعین مغازه میزارن هست که رنگش سفیدهست که دراینده رنگ های ابی وصورتی هم اضافه خواهم کرد.
    ایناروگفتم که برم سراصل مطلب:
    گیاهای من باوجودمحلول هایی که دربالا گفتم جوانه های جدیدمیزنه ولی برگ های قدیمیش اول سیاه میشن بعدپوسیده میشن وبعدکنده میشن!!!!چرااخه؟دیگه چیکاربایدبگنم؟دلیلش چیه؟
    وبعضی ازگیاهام هم مثل گیاه اگه اشتباه نکنم(ژینتریا)و...برگ های جدیدمیده ولی بعضی ازبرگ هاش زرد میشه.وهمین طورگیاه گندمیم.البته گیاهای دیگه ای هم این مشکلات رودارن ولی فعلااسم اینارومیدونم فقط.
    خواهش میکنم کمکم کنید.که چیکاربایدبکنم؟.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.i نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من ازشماراهنمایی کامل میخوام(لطفا)کسی که اطلاعات کاملی داره راهنمایی کنه ممنون.
    من یک اکواریوم۵۵لیتری دارم که توش شن عربی هست وتوش گیاه اکواریوم وماهی هست co2دست سازدارم وبعضی وقتی کنارش ازقرصco2هم استفاده میکنم.ازکودمایع به نام میکرولایف استفاده میکنم ویک پودرکه درظرف نوشابه بااب مخلوطش کردم که اهن هست(برای گیاهام).فیلترم هم تاپ فیلترهست.نورم هم یکی ازاین ال ای دی هاکه معمولا درتزعین مغازه میزارن هست که رنگش سفیدهست که دراینده رنگ های ابی وصورتی هم اضافه خواهم کرد.
    ایناروگفتم که برم سراصل مطلب:
    گیاهای من باوجودمحلول هایی که دربالا گفتم جوانه های جدیدمیزنه ولی برگ های قدیمیش اول سیاه میشن بعدپوسیده میشن وبعدکنده میشن!!!!چرااخه؟دیگه چیکاربایدبگنم؟دلیلش چیه؟
    وبعضی ازگیاهام هم مثل گیاه اگه اشتباه نکنم(ژینتریا)و...برگ های جدیدمیده ولی بعضی ازبرگ هاش زرد میشه.وهمین طورگیاه گندمیم.البته گیاهای دیگه ای هم این مشکلات رودارن ولی فعلااسم اینارومیدونم فقط.
    خواهش میکنم کمکم کنید.که چیکاربایدبکنم؟.

اگر دفیوزر داخل آب دارید و سیستمتون منظم و درست کار میکنه نیازی به قرص co2 ندارید. همینجوری بالا پایین کنید پی اچ هم تحت تاثیر قرار میگیره که اصلا خوب نیست.
    از بین رفتن برگ های قدیمی در حالی که برگ های جدید دارن رشد میکنند در اغلب موارد (نه همیشه!) نشونه اینه که گیاه دچار کمبود یکی از مواد غذایی mobile یا سیار هست که به دلیل اینکه بهشون از طریق ریشه و یا سطوح روی برگ دسترسی نداره، از برگ های قدیمی برداشت میکنه و در واقع منتقلش میکنه به جایی که بهش نیاز داره. لطفا عکسی از وضعیت فعلی بزارید تا دقیق تر بشه نظر داد.

مواد غذایی سیار یا Mobile :

nitrogen in the form of nitrate, phosphorus (P) in the form of phosphate, potassium (K), magnesium (Mg), chlorine (Cl), zinc (Zn) and molybdene (Mo). Calcium (Ca), sulfur (S), iron (Fe), boron (B) and copper (Cu) are immobile.

در ضمن گاهی مواد غذایی لازم در دسترس گیاه هست اما به دلایل ثانویه از جمله co2 , پی اچ، دما و .... قابل استفاده نیست! بنا بر این گاهی پیدا کرن مشکل اصلی میتونه یه کم پیچیده باشه!

این رو هم در نظر بگیرید که over fertilization یا استفاده بیش از حد از کود های مایع هم اصطلاحا گیاه رو میسوزونه. این هم احتمال دیگریست که باید بررسی کنید. به طور خاص نیتروژن عامل شماره ۱ در بشتر اصطلاحا Nutrient burn هاست.

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29269
    سلام،سایتتون خیلی مفیده،ممنون‌از‌ کمک هاتون😊
    من یه اکواریوم اب شیرین دارم که زمانی که توش گیاه بود براش حلزون کیلر خریدم ولی الان حدوده ۳ ۴ ماهه که گیاه هارو برداشتم و خب طبیعتا جمعیت حلزون های مزاحمم تقریبا صفره،ولی حلزون های گیلر هنوز تو اکواریومن تو این ۳ ۴ ماه انقدر زیاد شدن که کله کفه اکواریوم پر شده از حلزون دیگه هرکاری میکنم کیفیت آب خوب نمیشه(حتی تصفیه رو هم عوض کردم)الان چند وقته ماهیام بدون علائمی که برای بیماری ها داخله سایت ها گفته شده بیحال میشوند و حتی با اینکه بلافاصله جداشون میکنم و داخله اکواریوم دومم که همیشه آبش با کیفیته و شرایط خوبی داره میذارمشون باز هم از دست میرن😔🙁حالا میخوام بدونم که ممکنه آب بخاطره جمعیت (خیلی خیلی خیلی) زیاده حلزون ها کیفیتشو از دست بده؟
    و اینکه برای کنترل جمعیت حلزون های کیلر کاری میشه کرد؟چون انقدر زیادن که حتی نمیتونم از اکواریوم بیارمشون بیرون،واقعا نمیدونم باید چیکارشون کنم
    و اینکه ممکنه ماهیا بخاطره جمعیت حلزون ها اینطوری بیحال بشند و در آخرم از دست برن؟(بی حال میشن و غذا نمیخورن،بعضاً بدون تحرک میشینن کفه اکواریوم و کاری نمیکنن،ماهی آنجل ام یکم سرش رو به بالا بود و غذا نمیخورد و بی تحرک شده
    بود)این علائم میتونه برای بیماری کیسه هوا باشه؟با اینکه تا حالا ماهی هایی که بیماری کیسه هوا میگرفتن و با جدا کردن و دارو درمان میکردم ولی اینا با داروهای ضد انگل خوب نشدند.الان ماهیا رو جدا کردم داخله اکواریوم دومم ولی اندازش برای ماهیام خیلی کوچیکه،از طرفی هم نمیدونم اکواریوم اول که پره حلزونرو چطوری خالی کنم
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید😕

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    29171
    سلام دوست عزیز کیفیت اب تانک یه طرف و طی شدن سیکل طرف دیگه ایه ایا سیکل تانکتون طی شده یا نه؟
    برای حلزونهاهم چندتا راه وجود داره اول اینکه چندتا لوچ دلقک بگیرید و به تانک اضافه کنید که خیلی کمکتون میکنه یه راه دیگه هم اینه که یه شیشه بردارید توش طعمه ای مانند خیار یا کاهو بذارید و داخل تانک قرار بدید بعد از چند ساعت تعداد زیادی حلزون جذبش میشن که میتونید خارجشون کنید
    مهیار طاهری.تکثیر کننده ماهی دیسکس
    تکثیر کننده نژاد روتوایلر
    مدیریت مجموعه آکوامارکت
    Mahyar Taheri
    0919-2143847

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    29171
    در مورد کیسه هواهم باید بگم که بیماری کیسه هوا علایم زیادی داره مثل بر هم خوردن تعادل ماهی تقلا برای شنا کردن و یا سرو ته شدن ماهی و ....... اگر از طی شدن سیکل تانک مظمین هستید و میدونید این علایم بخاطر سیکل نیست میتونید ماهی انجلتونو با استفاده از داروهایی مثل تتراسایکلین درمان کنید
    مقاله بیماری کیسه هواهم داخل سایت هست حتما مطالعه کنید
    مهیار طاهری.تکثیر کننده ماهی دیسکس
    تکثیر کننده نژاد روتوایلر
    مدیریت مجموعه آکوامارکت
    Mahyar Taheri
    0919-2143847

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29269
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahyar Taheri نمایش پست ها
    در مورد کیسه هواهم باید بگم که بیماری کیسه هوا علایم زیادی داره مثل بر هم خوردن تعادل ماهی تقلا برای شنا کردن و یا سرو ته شدن ماهی و ....... اگر از طی شدن سیکل تانک مظمین هستید و میدونید این علایم بخاطر سیکل نیست میتونید ماهی انجلتونو با استفاده از داروهایی مثل تتراسایکلین درمان کنید
    مقاله بیماری کیسه هواهم داخل سایت هست حتما مطالعه کنید
    _______
    خیلی ممنون بابت راهنماییتون
    راجع بیماریشون که علائمش رو گفتید:اصلا تقلایی برای شنا نمیکنن(قبلا ماهی داشتم‌که بیماری کیسه هوا گرفته باشه و با علائمش آشنام)اما این ها فقط میشینن کف اکواریوم و کم کم از تکون خوردن میوفتن و هیچ کاری نمیکنن،تو ظاهرشون هیچ علائم یا تغییری پیش نمیاد،و من بخاطره اینکه میرن کفه اکواریوم و دیگ نمیان بالای آب شک کردم که ممکنه از کیسه هوا باشه،و نمیدونم چه بیماریی گرفتن از ضد انگل داخلی استفاده کردم ولی جواب نداد و به روز سوم‌ نکشیده آنجل از دست رفت
    _
    در اکواریوم قبلی متاسفانه وقت نداشتم مجبور شدم سیکل آب و ناقص بذارم😬ایندفعه سیکل آب رو کامل طی میکنم ایشالله که درست بشه این مشکل
    _لوچ ها با ماهیان گیاه خوار و گیاهان مشکلی ندارند؟
    _دستور العمل دارویی برای پیشگیری از این بیماری وجود داره؟
    ممنون بابت پاسخگوییتون

صفحه 245 از 246 نخستنخست ... 145195226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)