صفحه 8 از 246 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262758108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 2454
    کاربر ساده

شماره عضویت
    170

گياهان مناسب براي آكواريوم ماهي هاي گياهخوار

براي آكواريوم ماهي هاي گياه خوار از چه گياهاني بايد استفاده كرد؟من قبلا كريپتون كاشته بودم ولي رشدش متوقف شده بود و آخرش هم از بين رفت.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5241
    برگ سیبی(شاخه ای500 تومنه)
    شویدی
    کرپیتون
    ازشرایط نوردهی وتانکتون بگین

کاربر ساده

شماره عضویت
    170
    شرايط نوردهي خوب هست چون آب زود زود سبز ميشه و جلبكها خوب رشد مي كنند.تانك هم يك متري هست و فضاي خوبي داره.تنها مشكل فكر مي كنم ماهي هاي لوچ باشند كه چون كف خوار هستند تمام شن هاي كف رو زير و رو مي كنند و گياه رو درميارند در هر صورت رشد كريپتون توي تانكم خوب نبود چون موفق نشدم نگهش دارم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    درود به شما..
    کاش نورتون و ماهیهای ساکن تانکتون رو میگفتید ولی گیاهانی مثل شویدی و دم گربه ای و آنوبیاس و خانواده جاواو..... گیاهان مقومی هستند ولی بازهم به یه سری شریط نیازمندن..
    مثلا همون کریپتون که فرمودید چون از ریشه تغذیه میکنه احتیاج به پلت هایی برای رشد بیشتر و سرحال بودن احتیاج داره و یا اگه از کوی تو تانکتون نگهداری میکنید شویدی براحتی مثل علف هرز میمونه براش و همشو پرپر میکنه و الی آخر..
    بهر حال شخصا بهتون آنوبیاس و سرخس جاوا (مخصوصا جاوافرن) و والیزنریا بهمراه همون کریپتون و سیوی رو پیشنهاد میکنم..

موفق باشید

کاربر ساده

شماره عضویت
    170
    نور تانكم علاوه بر نور خورشيد كه بهش مي خوره(البته غيرمستقيم چون پذيرايي خونه ام بزرگ و نوگيره) يك لامپ فلورسنت مخصوص آكواريوم هم براش گذاشته ام كه بعضي وقتها روشن ميكنم.ماهي ها سه تا از اين ماهي هاي نوروزي - دو جفت سيلور دالر بزرگ - سه عدد لوچ فكر مي كنم پاكستاني - يك جفت آنجل - يك عدد مولي - لجن خوار خيلي بزرگ - كت وارونه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    درودی دوباره..
    کیانای عزیز گیاهانی که گفتم رو میتونید کنار این ماهیان نگهدارید البته ممکنه که گاها یه نوکی بهشون بزنن ولی آسیب جدی وارد نمیکنن..
    فقط باید چنتاشون که باعث اسیبهای جدی و از بین رفتن گیاه به مرور زمان میشه رو حذف کنید. ( لجن خوار - لوچها - کت وارونه )..
    فلورسنت مخصوص آکواریوم هم اگه منظورتون کلوین بالاست (5600 به بالا تا 10000 ) که کافیه..فقط متوجه نشدم چرا بعضی وقتها!!!! حداقل به 7 ساعت نوردهی نیازمندید. البته بازم در اینجا حجم و سایز تانکتون مهمه که همین یدونه لامپ کفایت میکنه یا خیر؟!
    فقط این نکته رو مد نظر داشته باشید که با بالا رفتن تعداد گیاهان حتما به نور بیشتر + کود مایع و همینطور رسیدگی بیشتر و باقی ماجرا نیازمند میشید و رشد گیاهاتون متوقف میشه..
    پیروز باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ( عشق من دیسکس 0 رد کپ)
    شماره عضویت
    7791
    آقا کیوان سلام
    ممنون از راهنمائیتون
    میشه بفرمائید بهترین گیاه برای آکواریوم از لحاظ دوام والبته زیبایی و رشدچیه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط homaye_rahmat نمایش پست ها
    آقا کیوان سلام
    ممنون از راهنمائیتون
    میشه بفرمائید بهترین گیاه برای آکواریوم از لحاظ دوام والبته زیبایی و رشدچیه؟
    سلام دوست گرامی
    گیاهان آکواریومی زیبا نگهداری مشکلی دارند شما باید ببینید شرایط نگهداری گیاهان آکواریومی از لحاظ نور و دی اکسید کربن و کوددهی بستر رو دارید یا نه؟ در غیر این صورت این گیاهان زیبا فقط چند روز دوام میارن اگر امکان فراهم کردن همه شرایط رو ندارید از خانواده کریپتوکورین و آنوبیاس و جاوافرن میتونید انتخابی داشته باشید.

موفق باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    با سلام دوستان من میخوام یه تانک 70 لیتری رو گیاه کنم میخواستم از کمک های شما استفاده
    1 چه نوع شنی باید بریزم
    2 چه گیاهائی رو بکارم ( میخوام کنارشون گوپی مولی بریزم)
    3 چه نوع کودی بریزم
    4 لامپ معمولی میشه استفاده میشه کرد
    5 و در مورد CO2 چطور از چی استفاده کنم
    6 از چوب میشه استفاده کرد یا نه
    ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر
    aheidari24

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    با سلام دوستان من میخوام یه تانک 70 لیتری رو گیاه کنم میخواستم از کمک های شما استفاده
    1 چه نوع شنی باید بریزم
    2 چه گیاهائی رو بکارم ( میخوام کنارشون گوپی مولی بریزم)
    3 چه نوع کودی بریزم
    4 لامپ معمولی میشه استفاده میشه کرد
    5 و در مورد CO2 چطور از چی استفاده کنم
    6 از چوب میشه استفاده کرد یا نه
    ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر
    aheidari24
    سلام دوست گرامی
    این سئوالهایی که پرسیدید خیلی کلی هستش دوست گرامی شما چقدر میخواهید هزینه کنید؟ هر چقدر بیشتر هزینه کنید تنوع بیشتری از گیاه رو میتونید داشته باشید شما میتونید از شن معمولی با دانه های ریز تا متوسط استفاده کنید با گیاهانی مثل جاوافرن و خانواده کریپتوکورین و آنوبیاس. در این حالت کافیه زیر گیاهان ریشوی از قرص کریپتو تترا یا کود توپی جی بی ال استفاده کنید و هفته یکبار هم از کود مایع مثل تترا پوند استفاده کنید . و میتونید برای تکمیل تانک از کپسولهای یکبار مصرف دی اکسیدکربن موجود بازار هم بهره ببرید.
    اما اگر بخواهید از گیاهان متنوع استفاده کنید باید هزینه کنید برای مثال برای بستر از مانادو و آکوابیسیس استفاده کنید برای نور هم از آرکادیا یا جی بی ال استفاده کنید و سیستم Co2 هم می بایست از فروشگاههای لوازم آتش نشانی تهیه کنید.
    ماهیهایی که گفتید مشکلی با گیاه ندارن با هر گیاهی سازگار هستن بعلاوه چوب هم برای تانک گیاهی مفید هستش و اگر از تمیز بودن اون اطمینان دارید مانعی نداره یکسری از گیاهان مثل جاوافرن و آنوبیاس و خزه ها و ریکسیا روی چوب نصب میشن
    به هر حال در کل ساخت تانک گیاهی در مرتبه اول بسته به هزینه شماست دوست خوبم

موفق باشید.

صفحه 8 از 246 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262758108 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)