صفحه 72 از 246 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091122172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 711 به 720 از 2454
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    lمرسی امیر جان. امیر جان اون ساقه هاش رو به طرف زیر بکارم یا رو باشه و یکم از خاک بیرون؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریوم
    شماره عضویت
    8428
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    lمرسی امیر جان. امیر جان اون ساقه هاش رو به طرف زیر بکارم یا رو باشه و یکم از خاک بیرون؟
    درود مهدی جان

می تونی اون جوونه ها رو از خاک بیرون بزاری اگه هم زیر شن باشه بزودی خودش راهشو پیدا می کنه و میاد بیرون

موفق باشی

ارادتمند

امیر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12287
    سلام

برگای کریپتون میپوسه و از گیاه جدا میشه .برگای باقی مونده هم سوراخ میشن.رشد کریپتونا کم شده بود(initial sticks و کود کریستالون سبز استفاده کردم که دارن برگ میدن) ولی هنوز پویدنها ادامه داره. شمیر امازون رشدش خیلی کم شده.نور از مهتابی مخصوص گیاه استفاده می کنم.co2 ندارم.زیربستر تترا کملیت هستش. کود هم هفتگی کریستالون پای ریشه ها تزریق میشه .نور 10ساعت .دما 28-ماهی تعداد اندکی رنگین کمان و برنزه و سیامی و گوپی.
    گیاها:
    چن بوته کریپتون _شرو به رشد کردن ولی برگا پلاسیده میشه_
    چمن -رشد مناب و همه چی خوب-
    هیگروفیلا -همه چی خوب-
    انابیاس -مناسب-
    یکی که اسمشو نمی دونم -خییییییلی کن رشد میکنه "بزودی عکشو میزارم"-
    جاوا - خوبه-
    شمشیری -جونش بالا میاد برگ بده برگاشم زود خراب میشه و ضعیفه-

لطفا راهنمایی کنین

اونیکه غریبس شبیه اینه Anubias gigantea

اصلا خودشه.مثل همین سه تا برگ داره چارمی که میاد یکی از برگا خراب میشه .رشدشم افتضاحه.

اونیکه گفتم yvdf ، اینه(internet pic)
    Anubias gigantea

دقیقا مثل همین سه تا برگ داره چارمی که میاد یکی از برگاش خراب میشه د. ساله دارمش رشدش افتضاحه کسی تجربه نگهداریشو نداره؟ برگاشم زود سوراخ میشه

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط beehzadd نمایش پست ها
    سلام
    برگای کریپتون میپوسه و از گیاه جدا میشه .برگای باقی مونده هم سوراخ میشن.رشد کریپتونا کم شده بود(initial sticks و کود کریستالون سبز استفاده کردم که دارن برگ میدن) ولی هنوز پویدنها ادامه داره. شمیر امازون رشدش خیلی کم شده.نور از مهتابی مخصوص گیاه استفاده می کنم.co2 ندارم.زیربستر تترا کملیت هستش. کود هم هفتگی کریستالون پای ریشه ها تزریق میشه .نور 10ساعت .دما 28-ماهی تعداد اندکی رنگین کمان و برنزه و سیامی و گوپی.
    گیاها:
    چن بوته کریپتون _شرو به رشد کردن ولی برگا پلاسیده میشه_
    چمن -رشد مناب و همه چی خوب-
    هیگروفیلا -همه چی خوب-
    انابیاس -مناسب-
    یکی که اسمشو نمی دونم -خییییییلی کن رشد میکنه "بزودی عکشو میزارم"-
    جاوا - خوبه-
    شمشیری -جونش بالا میاد برگ بده برگاشم زود خراب میشه و ضعیفه-

لطفا راهنمایی کنین

اونیکه غریبس شبیه اینه Anubias gigantea

اصلا خودشه.مثل همین سه تا برگ داره چارمی که میاد یکی از برگا خراب میشه .رشدشم افتضاحه.

اونیکه گفتم yvdf ، اینه(internet pic)
    Anubias gigantea

دقیقا مثل همین سه تا برگ داره چارمی که میاد یکی از برگاش خراب میشه د. ساله دارمش رشدش افتضاحه کسی تجربه نگهداریشو نداره؟ برگاشم زود سوراخ میشه
    سلام

ریشه های کریپتون رو کمی از بستر در بیار در حدود 2 سانت . یک نوع بیماری هم وجود داره بنام بیماری کریپتوکورین . برگهای بلندتر خراب مشن ولی گیاه جوونه های جدید میزنه . تعویض آب رو بیشتر کن . به پای ریشه کریپتون کریستالون تزریق نکن
    شمشیری به مقداری دی اکسید نیاز داره و کود آهن تا سرحال بیاد
    آنابیاسها باید روی سنگ و یا چوب بسته بشن

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام بر همه دوستان و عزیزان بخش گیاهی:
    دوستان من تو تانکم لودویگیا روبین و یه مدل از گیاهان خانواده آلترنانترا قرمز دارم -مشکل اینه که برگهای قسمت پائین گیاه رنگ قرمزشون آجری و رنگ پریده هست و بعضیاشون هم روش خالهای مشکی زده این در حالیکه برگهای نزدیک نور بسیار خوشرنگ و شاداب هستند.ضمن اینکه بنظر کمبود نور نیست چون زیر همین گیاهان ساژتریا پاکوتاه دارم و کاملاً رشد کرده و تو تانک اصطلاحاً خیلی خوب دویده،سایر گیاهان هم عالی هستند بدون هیچ مشکلی-یه نکته اینکه لامپ قرمز هم مستقیماً روی همین گیاهان قرار داره
    ابعاد تانک 80*45*40 (40 ارتفاع)-زیر بستر هم تترا سابستریت و روی اون شن خاویاریه
    کود دهی روزانه مولتی برایت ول_هر هفته دو تا سه بار 8 قطره کود فلورین برایت ول
    نور هم 1 لامپ اف پی ال 36 وات و یه لامپ قرمز هالی استار 55- سانت و دو عدد هالی استار سفید 90 سانت -لامپ اف پی ال قرمز دقیقاً متمرکز بر گیاهان قرمز رنگ هست جالبه که این مشکل با نور صورتی آرکادیا هم بوده
    دوستان بنظرتون منگنز و منیزیم کمه یا چیز دیگه.......؟؟
    الان دو روزه که فیروپول هم میزنم اما مشکل پابرجاست
    ؟؟؟؟؟؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان و عزیزان بخش گیاهی:
    دوستان من تو تانکم لودویگیا روبین و یه مدل از گیاهان خانواده آلترنانترا قرمز دارم -مشکل اینه که برگهای قسمت پائین گیاه رنگ قرمزشون آجری و رنگ پریده هست و بعضیاشون هم روش خالهای مشکی زده این در حالیکه برگهای نزدیک نور بسیار خوشرنگ و شاداب هستند.ضمن اینکه بنظر کمبود نور نیست چون زیر همین گیاهان ساژتریا پاکوتاه دارم و کاملاً رشد کرده و تو تانک اصطلاحاً خیلی خوب دویده،سایر گیاهان هم عالی هستند بدون هیچ مشکلی-یه نکته اینکه لامپ قرمز هم مستقیماً روی همین گیاهان قرار داره
    ابعاد تانک 80*45*40 (40 ارتفاع)-زیر بستر هم تترا سابستریت و روی اون شن خاویاریه
    کود دهی روزانه مولتی برایت ول_هر هفته دو تا سه بار 8 قطره کود فلورین برایت ول
    نور هم 1 لامپ اف پی ال 36 وات و یه لامپ قرمز هالی استار 55- سانت و دو عدد هالی استار سفید 90 سانت -لامپ اف پی ال قرمز دقیقاً متمرکز بر گیاهان قرمز رنگ هست جالبه که این مشکل با نور صورتی آرکادیا هم بوده
    دوستان بنظرتون منگنز و منیزیم کمه یا چیز دیگه.......؟؟
    الان دو روزه که فیروپول هم میزنم اما مشکل پابرجاست
    ؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام آرش جان .. خوبی برادر؟

1- امکان اینکه بستر مقوی نیست و قسمت انتهای ساقه نمیتونه تغذیه مناسبی داشته باشه هست .. در قسمت بالا چون بین ساقه ریشه میزنه میتونه تغذیه مناسبی داشته باشه ..

2- همونطور هم که خودت فرمودی کمبود منگنز و منیزیم هم میتونه باشه ( سعی کن از کودهای سیچم استفاده کنی خیلی کیفیتش عالی و شگفت انگیزه )

3- سعی کن کود آهن هم بدی ...

4- اگه تونستی و برات این تانک مهمه از کودهای جامد زیر شنیه کلوژن شرکت جی بی ال رو استفاده کن ..

به نظر من ایراد از بستر و کمبود یه سری مواد مغذیه ..

از نور نیست..

ارادت

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    ممنونم ازت حامد جان:
    راستش همونطوری که تو پستم گفتم فلورین برایت ول هفته ای سه باز به تانک اضافه می کنم.
    برای داشتن منگنز و منیزیم پس اکسل فلوریش و آهن فلوریش خوبه؟؟؟؟؟؟با زدن مولتی برایت وول روزانه و استفاده از این دو کود مشکل کود رسانی حل میشه؟؟؟؟؟
    دقیقاً همینه که شما میگید از وسط ساقه های روبین ریشه میزنه بیرون.االبته این مطلب رو میدونستم که اگه بستر ضعیف باشه گیاه برای بدست آوردن و استفاده از کود مایع ریشه از ساقه میزنه اما حالا ایراد از ضعیف بودن بستره یا این گیاها طبیعتشون اینجوری؟؟؟؟یعنی کود بستر تغییر کنه این ریشه ها دیگه از ساقه نمیان بیرون!!!!!
    ممنونم حامد عزیزم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    ممنونم ازت حامد جان:
    راستش همونطوری که تو پستم گفتم فلورین برایت ول هفته ای سه باز به تانک اضافه می کنم.
    برای داشتن منگنز و منیزیم پس اکسل فلوریش و آهن فلوریش خوبه؟؟؟؟؟؟با زدن مولتی برایت وول روزانه و استفاده از این دو کود مشکل کود رسانی حل میشه؟؟؟؟؟
    دقیقاً همینه که شما میگید از وسط ساقه های روبین ریشه میزنه بیرون.االبته این مطلب رو میدونستم که اگه بستر ضعیف باشه گیاه برای بدست آوردن و استفاده از کود مایع ریشه از ساقه میزنه اما حالا ایراد از ضعیف بودن بستره یا این گیاها طبیعتشون اینجوری؟؟؟؟یعنی کود بستر تغییر کنه این ریشه ها دیگه از ساقه نمیان بیرون!!!!!
    ممنونم حامد عزیزم
    مخلصم آرش جان .. نه اون ریشه زدن گیاه وسط ساقه به خاطر بلندی ساقه ها هست که برای رسوندن بیشتر مواد غذایی به بالای ساقه صورت میگیره و کاملا طبیعیه ..

برای همین بالای ساقه سر حال تر از انتهای ساقه هست .. چون توسط ریشه های شناور کود مایعی که شما میریزی رو جذب میکنه ..

اما چون بستر ضعیفه انتهای ساقه به این صورت در میاد ..

اما معمولا گیاهانی که ساقه های بلندی دارند مثل شویدی و الودئا و همین گیاه شما قسمت زیرین گیاه ضعیف هست ..

مگر در شرایط خاص که شرایط اکواریوم از همه لحاظ ایده ال باشه .. اکسل فلوریش کربن مایع هست بیشتر در مواردی که جلبک میزنه استفاده میشه ..

کود اکسل بیشتر در مواقع جلبک خیلی کمک میکنه .. شما که دی اکسید تزریق میکنی نیازی نیست .. اما نمیتونم از تاثیر فوق العادش توی تانک خودم بگذرم حتی در مواردی

که جلبک نیست ..

شما آهن فلوریش بگیر .. در مورد بستر هم دارم یه سری آزمون و خطا میکنم بزار به نتیجه رسیدم بهت خبر میدم ..

فلوریش خالی هم که تقریبا همون مولتیه برایت ول هست .. اما تاثیر شرکتشون خیلی فرق داره ..

معرفی کودهای آکواریومهای گیاهی شرکت سیچم

جریان آب چه جوریه؟
    ویرایش توسط Hamedbm : 10th May 2013 در ساعت 08:11 AM

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام

-استفاده از رزین و زئولیت در فیلتر تانک گیاهی مناسب هست ؟ (توکارکرد زئولیت گرفتن co2 آب هم عنوان شده .)

شاد و پیروز باشید

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    گیاه جاوا فرن برای تانک دیسکس مناسبه ؟
    من توی تانک بستر ندارم و میخام گیاه روی کنده نصب کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنید

صفحه 72 از 246 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091122172 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)