صفحه 25 از 246 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434475125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 2454
    کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    گفتین که این گیاهان تراریمی هستند و خراب میشند منم به بست برگهاشو اوردم بیرون از اب 12 ساعت شد خشک شد عکسشم میگذارم ببینید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    همونطور که آقا فرهاد گفتند این میگو شیشه ای هست و خیلی هم بازیگوش و تهاجمی 10 تا با هم میگرفتی میدیدی چطور

دست و پاهای همدیگرو میکنند .. از اینها بیشتر به عنوان خوراک برای آرواناهای نژاد دار استفاده میکنند .. قیمت اصلیش هم دونه ای

300 تومان هست که به ما 1000 یا 1500 میدند ... میگو آمانو فوق العاده خجالتی و ترسو هستش .. قیمتش رو هم که آقا فرهاد گفتند ..

هر چه زودتر هم یه فکری به حال کدر بودن آب تانکتون بکنید .. من فکر کنم هنوز هم شن هاتون رنگ میدن ...

با سلام ایندفعه امانو گرفتم 4 تادامانو بچه گرفتم 5000 در مورد رنگ دادن شنها شنهای من شن عربی هستن خوب بودن خبری از زردی اب نبود اگه اشتباه نکنم برای چوب هستش که در اورم جالب اینجاست که من چوب رو قبلا استفاده کرده بودم ولی از رنگ خبری نبود ولی الان ؟ با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    [QUOTE=ali67;63545]سلام دوستان
    گفتین که این گیاهان تراریمی هستند و خراب میشند منم به بست برگهاشو اوردم بیرون از اب 12 ساعت شد خشک شد عکسشم میگذارم ببینید

درود علی جان ای بابا چرا آنابیاس رو از آب آوردی بیرون دوست من خوب معلومه که خشک میشه !!!

آنابیاس گیاهیست آبزی و جزء گیاهان زیبا تانک های گیاهی محسوب میشه دوست من

برش گردون به آب و روی چوب یا سنگ ببندش طوری که دیگه نخوای مرتب جابجاش کنی

موفق باشی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود علی جان ای بابا چرا آنابیاس رو از آب آوردی بیرون دوست من خوب معلومه که خشک میشه !!! آنابیاس گیاهیست آبزی و جزء گیاهان زیبا تانک های گیاهی محسوب میشه دوست من برش گردون به آب و روی چوب یا
    سنگ ببندش طوری که دیگه نخوای مرتب جابجاش کنی موفق باشی

سلام علی آقا خودتون میگید تراریومی پس چرا گذاشتیش بیرون تو هوای خشک ... این گیاه میتونه زیر اب و توی محیط های مرطوب

مثل هوای بارونی که چند قطره روی برگهاش بریزه و ریشه هاش مرطوب بمونه دووم میاره ... داوود جان عکس هارو تو پاسخ با نقل قول حذف کنید که

صفحه موقع لود شدن به مشکل نخوره دوست گلم ... تشکر فراوان ..

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    با سلام ایندفعه امانو گرفتم 4 تادامانو بچه گرفتم 5000 در مورد رنگ دادن شنها شنهای من شن عربی هستن خوب بودن خبری از زردی اب نبود اگه اشتباه نکنم برای چوب هستش که در اورم جالب اینجاست که من چوب رو قبلا استفاده کرده بودم ولی از رنگ خبری نبود ولی الان ؟ با تشکر

درود آقای حیدری عزیز ... تبریک بالاخره آمانو رو پیدا کردید ... میگوها آب نرم و شفاف رو می پسندن ... ولی باز هم من فکر نمیکنم شن عربی باشه ...

این همه که شما هزینه کردی کاش خاک رو زیر و رو از یه برند مناسب تهیه میکردید .. یا حداقل از شنهایی که آقا مهدی تو اکواریومشون استفاده کردند ..

میتونی بری آلبوم آکواریومش رو ببینید ..

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshinra نمایش پست ها
    یکی از روش های تسریع در رفع گل آلود شدن تانک در زمان آبگیری اینه که وقتی تانک از نیمه گذشت همزمان با دو شیلنگ از یک طرف آب تمیز وارد تانک میشه و از طرف دیگه با یک شیلنگ دیگه آب رو تخلیه می کنن اینطوری خیلی سریع آب شفاف می شه ، استفاده از فیلتر هم در تسریع این امر خیلی کمک می کنه ولی کلا بهد از یک روز آب باید شفاف بشه

سلام افشین جان .. البته این روش در اکواریومهای آب شیرین جواب میده اما روش مناسبی برای اکواریومهای گیاهی نیست ...

اکثر کودها روشون ذکر شده غیر قابل شستشو ... چون تمام مواد مغذی و کود موجود در اون محصول از بین میره ... تازه اگه تو بهترین

حالت شما تانک رو با اب تصفیه شده پر کنید نه آب کلر دار ...

بهترین روش برای رفع این مشکل اینه که شما تانک رو آب کنید .. فیلتر سطلیتون رو به جای مدیا پر از ابر و اسفنجهایی با منفذ های ریز و درشت و

کمی ذغال اکتیو اون هم نه زیاد بکنید .. بعد بزارید 24 یا 48 ساعت کار کنه .. بعد ابر ها و اسفنجها و ذغال رو خارج کنید مدیا ها رو بزارید ..

شما خواهید دید که آبی به شفافیت اشک چشم خواهید داشت .. بدون اینکه ذره ای از خاصیت کودتون به هدر رفته باشه ... مخصوصا محصولات

الوس و برایت ول که اصلا قابل شست و شو نیستند ..

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshinra نمایش پست ها
    یکی از روش های تسریع در رفع گل آلود شدن تانک در زمان آبگیری اینه که وقتی تانک از نیمه گذشت همزمان با دو شیلنگ از یک طرف آب تمیز وارد تانک میشه و از طرف دیگه با یک شیلنگ دیگه آب رو تخلیه می کنن اینطوری خیلی سریع آب شفاف می شه ، استفاده از فیلتر هم در تسریع این امر خیلی کمک می کنه ولی کلا بهد از یک روز آب باید شفاف بشه

سلام افشین جان .. البته این روش در اکواریومهای آب شیرین جواب میده اما روش مناسبی برای اکواریومهای گیاهی نیست ...

اکثر کودها روشون ذکر شده غیر قابل شستشو ... چون تمام مواد مغذی و کود موجود در اون محصول از بین میره ... تازه اگه تو بهترین

حالت شما تانک رو با اب تصفیه شده پر کنید نه آب کلر دار ...

بهترین روش برای رفع این مشکل اینه که شما تانک رو آب کنید .. فیلتر سطلیتون رو به جای مدیا پر از ابر و اسفنجهایی با منفذ های ریز و درشت و

کمی ذغال اکتیو اون هم نه زیاد بکنید .. بعد بزارید 24 یا 48 ساعت کار کنه .. بعد ابر ها و اسفنجها و ذغال رو خارج کنید مدیا ها رو بزارید ..

شما خواهید دید که آبی به شفافیت اشک چشم خواهید داشت .. بدون اینکه ذره ای از خاصیت کودتون به هدر رفته باشه ... مخصوصا محصولات

الوس و برایت ول که اصلا قابل شست و شو نیستند ..

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود دوستای خوبم تو سایت

یه سوال داشتم و لطفا اگه کسی اطلاع دقیقی از این مشکل داره من رو راهنمایی کنه

عکس زیر از خزه کریسمس من هستش که گاهاٌ میبینم که در بعضی از نقاط این خزه زرد یا به رنگ قهوه ایی در میاد و چنر روزی هم هست که رشد کمی داشته و با تراوط نیست

نور کافی co2 منظم و کود دهی روزانه به تانک میدم

با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود دوستای خوبم تو سایت

یه سوال داشتم و لطفا اگه کسی اطلاع دقیقی از این مشکل داره من رو راهنمایی کنه

عکس زیر از خزه کریسمس من هستش که گاهاٌ میبینم که در بعضی از نقاط این خزه زرد یا به رنگ قهوه ایی در میاد و چنر روزی هم هست که رشد کمی داشته و با تراوط نیست

نور کافی co2 منظم و کود دهی روزانه به تانک میدم

با تشکر

سلام داود جان

عوامل زیادی تو این قضیه نقش دارن و نمیشه دلیل قطعی برای سیاه شدن خزه ها بیان کرد اما؛
    خزه به نور زیاد نیازی نداره و نور بیش از اندازه میتونه بهش آسیب برسونه
    خزه به Co2 اضافی نیازی نداره
    تغییر جا میتونه خزه رو برای یک دوره (حتی تا یک ماه) به کما ببره و از 2هفته تا یکماه طول میکشه تا گیاه بتونه خودش رو با شرایط جدید تطبیق بده (حتی جابجایی در یک تانک)
    ورود خزه به تانک جدید میتونه گیاه رو تا مدتی غیر فعال کنه و حتی بسوزونه
    شوک دمایی هم به خزه آسیب جدی وارد میکنه

موفق باشی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    سلام داود جان

عوامل زیادی تو این قضیه نقش دارن و نمیشه دلیل قطعی برای سیاه شدن خزه ها بیان کرد اما؛
    خزه به نور زیاد نیازی نداره و نور بیش از اندازه میتونه بهش آسیب برسونه
    خزه به Co2 اضافی نیازی نداره
    تغییر جا میتونه خزه رو برای یک دوره (حتی تا یک ماه) به کما ببره و از 2هفته تا یکماه طول میکشه تا گیاه بتونه خودش رو با شرایط جدید تطبیق بده (حتی جابجایی در یک تانک)
    ورود خزه به تانک جدید میتونه گیاه رو تا مدتی غیر فعال کنه و حتی بسوزونه
    شوک دمایی هم به خزه آسیب جدی وارد میکنه

موفق باشی
    ممنون علی جان یه مشکل دیگه هم دارم و اون اینه که برگ های گیاه نیلوفرم یکی یکی از اطراف شرع به پوسیدن میکنه قبلا خوب بود ولی نمیدونم چرا چند روزی این مشکل براش بوجود اومده

لطفا راهنمایی کنید

نمیدونم مشکلش چیه حتی به زیر ریشش محلول
    آهن و سولفات پتاسیم تزریق کردم ( راهنمایی یکی از دوستان ) ولی باز هم مشکلش حل نشده

حتی گفتم شاید مشکل از ریشش شاسد باشه که با بقیه گیاها هستش و شاید جابه جاش کنم بهتر میشه

کلا گیج شدم...............

صفحه 25 از 246 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434475125 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)