همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza236 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من میخوام داخل اکواریوم از چمن مونت کارلو استفاده کنم نور خوبی دارم واز بستر اما زونADAاستفاده میکنم ولی سیستم CO2ندارم از قرص ایستا استفاده میکنم ایا ای چمن تو اکواریوم من میگیره ؟ با تشکر فراوان

Sent from my GT-I9500 using Parsipet mobile app
    سلام
    چمن مونته كارلو به آب سبك و دي اكسيد خوبي و نور مناسب نياز داره . قرص CO2 در آب سبك حل ميشه و عملا در غير اون كارايي نداره

من شك دارم بتونه واسه مونته كارلو جواب بده

موفق باشي

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    سلام. من یه تانک 120*40 با ارتفاع 50 دارم و میخوام گیاهیش کنم و از خزه و علف مویی و چنتا گیاه دیگه با نگهداری آسون استفاده کنم و میگو. میخواستم راهنمایی کنید برای کفش از چه بستر و کودی استفاده کنم (تو گیاهی هیچ تجزبه ای ندارم) و هزینش حدودا چقدر میشه؟ دوتا مهتابی هم دارم که فقط روش نوشته 30 وات باید نور آکواریوم بیشتر بشه برای این گیاهایی که گفتم؟توی پست چهارم این تاپیک http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=20044 عکس اول و دوم اون درخت هارو با چوب و خره درست کردن؟ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    سلام. من یه تانک 120*40 با ارتفاع 50 دارم و میخوام گیاهیش کنم و از خزه و علف مویی و چنتا گیاه دیگه با نگهداری آسون استفاده کنم و میگو. میخواستم راهنمایی کنید برای کفش از چه بستر و کودی استفاده کنم (تو گیاهی هیچ تجزبه ای ندارم) و هزینش حدودا چقدر میشه؟ دوتا مهتابی هم دارم که فقط روش نوشته 30 وات باید نور آکواریوم بیشتر بشه برای این گیاهایی که گفتم؟توی پست چهارم این تاپیک http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=20044 عکس اول و دوم اون درخت هارو با چوب و خره درست کردن؟ممنون
    سلام
    فعلا ارزونترين بستر كه خوب هم جواب بده آمازونيا ADA هستش و قيمتش هم احتمالا ٨٥ تومن باشه . مهتابي هم بهتره T5 سفيد باشه . كود مايع هم فلوريش مولتي سيچم استفاده كن . قيمت ٢٥٠ ميلش احتمالا ٤٠ تومنه . از مغازه هاي نواب قيمت بگيريد ببينيد جديدا چند شده

موفق باشي

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

بنده چند وقته یه آکواریوم نانو گیاهی راه اندازی کردم یکی از گیاهانی که تهیه کردم با اینکه رشدش خوبه اما چند وقته برگاش شروع کرده به شیشه ای شدن (رنگ خودشو از دست داده و بیشر میشه) از دوستانی که تجربه دارن تقاضا دارم بنده رو راهنمایی کنن.

سیستم حرفه ای Co2 ندارم اما قرص دارم هرچند وقت یه نصفه میندازم
    لیتراژ 15 لیتر
    کود و بستر
    کود محلول ندارم
    یه لامپ کم مصرف 10 وات قرمز

درضمن آکواریوم پر حلزون شده با اینکه کودها رو چند وقته به صورت خشک نگهداری میکنم و گیاها قلمه بودن نمیدونم از کجا پیداشون شد .یکی از دوستان میگه از تخمهایی که رو ساقه و برگ گیاها دارن به آکواریوم من راه پیدا کردن ، خواستم ببینم برای گیاهان ضرری نداره (نمیخورنشون) چون کناره بعضی از برگا خوردگی داره.

؟!

ممنون از راهنماییتون

حلزونهایی که میگم . توی عکس هم معلومه که کناره های برگ ها بیرنگ شدن

اینم خورده شدن قسمتهایی از برگها

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها

بنده چند وقته یه آکواریوم نانو گیاهی راه اندازی کردم یکی از گیاهانی که تهیه کردم با اینکه رشدش خوبه اما چند وقته برگاش شروع کرده به شیشه ای شدن (رنگ خودشو از دست داده و بیشر میشه) از دوستانی که تجربه دارن تقاضا دارم بنده رو راهنمایی کنن.

لیتراژ 15 لیتر
    کود و بستر
    کود محلول ندارم

درضمن آکواریوم پر حلزون شده با اینکه کودها رو چند وقته به صورت خشک نگهداری میکنم و گیاها قلمه بودن نمیدونم از کجا پیداشون شد .یکی از دوستان میگه از تخمهایی که رو ساقه و برگ گیاها دارن به آکواریوم من راه پیدا کردن ، خواستم ببینم برای گیاهان ضرری نداره (نمیخورنشون) چون کناره بعضی از برگا خوردگی داره.

؟!

ممنون از راهنماییتون

سلام مجدد خدمت دوستان . ببخشید مجدد در مورد مشکلم پست میزارم . اما خب گیاهام داره بدتر میشه .

ممنون میشم دوستان زودتر راهنماییم کنن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20177
    سلام بر دوستان گرامی و اساتید

چندی پیش یه اکواریوم خریدم که توش سه تا بوته انوبیاس از نوع برگ پهن و سه تا هم گیاه دیگه است که مثل برگ شمشیری و یا انوبیاسی شبیه به شمشیری
    چون اب اکواریوم جلبک فراوان داشت و میخواستم توش ماهی گلد فیش و قرمز بریزم کلا تانک رو خالی کردم و کل سنگها و بستر رو با نمک شستم و اب کشی کردم و البته خاک بستر شاید نیم ساعتی تو اب نمک بود و بعدا با اب فراوان شستم انوبیاسهای برگ پهن رو تو اک با خاک بستر کاشتم و روش هم سنگ متوسط و البته یه لایه نازک پوشوندم
    چون گیاهها رو ماهی ها میخوردند در اوردم و تو خاک بستر تو یه سطل کاشتم تا جای مناسب تری براش پیدا کنم
    گیاه الان 5 روزی هست که تو اون ابه و برگهای تازه اش داره شیشه ای میشه و از بین میره

اون برگ شمشیری مانند ها رو هم تو یه اک کوچکتر گذاشتم و با مخلوط کم خاک بستر و سنگ ریز کاشتم

و اونها هم کم کم بعضی از برگهاشون دارند شیشه ای میشن

اب سطل جدید و اب اک کوچک اب قدیمی همون اک بزرگه هستش

دلیل این مشکل مشابه
    چی هستش
    تو اک کوچک یه تاپ فیلتر درست کردم با زغال اکتیو
    تو سطل فقط پمپ هوا گذاشتم

البته یه محلولی هم صاحب قبلی اک بهم داد که هر سه روز یه بار تو هر دوتا گیاه میریزم
    ویرایش توسط nima@mohsen323 : 28th October 2016 در ساعت 04:48 PM دلیل: تشکر از اساتید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    19527
    سلام دوتا سوال داشتم که تو تاپیک مخصوص خودش بهم جواب ندادن برای همین اینجا میپرسم . ایا میشه از مغا زه های پنوماتیک رگلاتو و مانومتر بافشار مناسب رو گرفت. وبا سیستم نور ال ای دی 6500 کلوین دیجی لایت که نسیم یاس داره میشه از چمن گلاسو استفاده کرد بی زحمت زود جوابم رو بدین عجله دارم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    لیتراژ 15 لیتر
    کود و بستر
    کود محلول ندارم

؟!

ممنون از راهنماییتون

سلام . لامپ سفيد مهتابي ٦٥٠٠ كلوين براي تانكتون بزارين و لامپ قرمز كم مصرف رو بردارين . لامپ ١٥ الي ٢٠ واتي با فصله ١٠ سانت بالا سر تانك نصب كنيد . همچنين كود NPK بايد در تانكتون بريزين تا گياها از بين نرن

نقل قول نوشته اصلی توسط nima@mohsen323 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان گرامی و اساتید

چندی پیش یه اکواریوم خریدم که توش سه تا بوته انوبیاس از نوع برگ پهن و سه تا هم گیاه دیگه است که مثل برگ شمشیری و یا انوبیاسی شبیه به شمشیری
    چون اب اکواریوم جلبک فراوان داشت و میخواستم توش ماهی گلد فیش و قرمز بریزم کلا تانک رو خالی کردم و کل سنگها و بستر رو با نمک شستم و اب کشی کردم و البته خاک بستر شاید نیم ساعتی تو اب نمک بود و بعدا با اب فراوان شستم انوبیاسهای برگ پهن رو تو اک با خاک بستر کاشتم و روش هم سنگ متوسط و البته یه لایه نازک پوشوندم
    چون گیاهها رو ماهی ها میخوردند در اوردم و تو خاک بستر تو یه سطل کاشتم تا جای مناسب تری براش پیدا کنم
    گیاه الان 5 روزی هست که تو اون ابه و برگهای تازه اش داره شیشه ای میشه و از بین میره

اون برگ شمشیری مانند ها رو هم تو یه اک کوچکتر گذاشتم و با مخلوط کم خاک بستر و سنگ ریز کاشتم

و اونها هم کم کم بعضی از برگهاشون دارند شیشه ای میشن

اب سطل جدید و اب اک کوچک اب قدیمی همون اک بزرگه هستش

دلیل این مشکل مشابه
    چی هستش
    تو اک کوچک یه تاپ فیلتر درست کردم با زغال اکتیو
    تو سطل فقط پمپ هوا گذاشتم

البته یه محلولی هم صاحب قبلی اک بهم داد که هر سه روز یه بار تو هر دوتا گیاه میریزم

سلام . انابياسها رو بايستي با نخ به سنگ و يا چوب ببنديد چون داخل خاك بكاريد ريشه هاشون پوسيده ميشن . درضمن بايد كوددهي كمي براشون در نظر بگيريد . شيشه ايي شدن برگها هم بخاطر نبودن مواد مغذي يا همون كود در آب هستش
    برگ كه شيشه ايي بشه ديگه قابل سالم شدن نيست و بايد صبر كنيد تا برگهاي تازه دربيا تا با كودي كه رخيتيد سالم باقي بمونن

موفق باشي

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    19527
    دوستان نگفتید این ال ای دی مناسب هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    19527
    دوستان خواهش میکنم جواب بدید چون عجله دارم وباید یک سیستم نور خوب بگیرم T5هم نمیخوام چون هر 6 ماه باید عوض بشه . لطفا نظر تون رو راجع به این ال ای دی بگید . ممنون

صفحه 236 از 246 نخستنخست ... 136186217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)