کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فایتر و ایشالله در آینده سنگال
    شماره عضویت
    17269
    سلام.
    چه گیاهایی مناسب کاشت در جاهایی با جریان زیاد آب هستن ؟ مثل کنار پاور هد و کنار خروجی تاپ فیلتر. گیاه با برگای بزرگ سمت چپ عکس زیر چیه ؟ یه تعداد برگ سیوین که کنار هم کاشته شدن یا یه جور سرخسه ؟ اگه گیاهی با شکل مشابه هم میشناسید بگید لطفا. واسه گوشه های آکم میخوام .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16389
    سلام به همه دوستان واساتید محترم میخاستم پیشهاده دوستان رو برای تهیه سیستم نوری اماده( ال ای دی یا فلورسنت فرقی نمیکنه) یک تانک40لیتری بهترین گزینه چیه؟اگر کسی استفاده کرده کرده و راضیه و میدونه کجا میشه تهیه کرد بندرو راهنمایی کنه.ارادتمند امیر رحیمی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18949
    سلام.
    به تازگی یک آکواریوم گیاهی کوچیک 25*25*40 خریدم و هیچ تجربه ای هم توی آکواریوم نداشتم. چند تا سوال واسم پیش اومده خواستم نظر شما رو بپرسم.
    1. فروشنده بهم گفت چون اکواریوم گیاهیه و اکسیژن مورد نیاز ماهیا رو گیاهان تامین میکنن نیازی به پمپ هوا نداری. خواستم نظر شما رو بدونم.

2. با توجه به اینکه میگن گیاهان نیاز به دمای پایین دارن و توی دمای پایین تر بهتر رشد میکنن نیاز به بخاری هست یا نه؟
    3.در بستر آکواریوم کود کار شده. آیا نیاز به استفاده از کود مایع هست؟ توصیه فروشنده

4. قرص co2 نیاز هست یا نه؟ توصیه فروشنده

پیشاپیش ممنون از راهنماییاتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اروانا اسیایی/خروس لاری
    شماره عضویت
    18920
    درودی فراوان خدمت شما دوسته عزیزم
    اولا خیلی مبارکه ایشالا باعثه خوشی تو زندگیت باشه.
    برای افزایشه عمل فتوسنتز تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن باید کپسول co2 داشته باشی و اکواریومت بیشتر در معرض نوره افتاب باشه
    اگر تو اکواریومت ماهی نگه داری میکنی استفاده از کوده مایع اصلا جالب نیست.
    دمای مناسب اکثر گیاهان 18 درجه میباشد. میتونی از بخاری استفاده نکنی.
    اگه تو اکواریومت ماهی هست بهتره یک پمپه کوچیک برا هوادهی تهیه کنی اگه نباشه هم مشکلی نیست در صورتی که نوره افتاب زیاد باشه /تعداد ماهی ها کم وتعداد گیاهان زیاد باشه.
    و به هیچ عنوان ار نمک استفاده نکن
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط AROWANA DRAGON نمایش پست ها
    درودی فراوان خدمت شما دوسته عزیزم
    اولا خیلی مبارکه ایشالا باعثه خوشی تو زندگیت باشه.
    برای افزایشه عمل فتوسنتز تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن باید کپسول co2 داشته باشی و اکواریومت بیشتر در معرض نوره افتاب باشه
    اگر تو اکواریومت ماهی نگه داری میکنی استفاده از کوده مایع اصلا جالب نیست.
    دمای مناسب اکثر گیاهان 18 درجه میباشد. میتونی از بخاری استفاده نکنی.
    اگه تو اکواریومت ماهی هست بهتره یک پمپه کوچیک برا هوادهی تهیه کنی اگه نباشه هم مشکلی نیست در صورتی که نوره افتاب زیاد باشه /تعداد ماهی ها کم وتعداد گیاهان زیاد باشه.
    و به هیچ عنوان ار نمک استفاده نکن
    موفق باشید

سلام دوست گرامی
    کود مایع اگر برای برند معتبر مثل سیچم یا برایت ول باشه و مقدار دوز مصرفی هم رعایت بشه مشکلی برای ماهیان آکواریوم گیاهی ایجاد نمیکنه
    دمای مناسب برای آکواریوم گیاهی 26 درجه سانتی گراد هستش
    در صورتی که حجم گیاهان تانک زیاد باشه فقط در شب استفاده از پمپ بعلت تولید دی اکسیدکربن توسط گیاه پیشنهاد میشه ، هر چند از نظر تجربه شخصی هیچوقت با حجم بالای گیاه هم از پمپ استفاده نکردم فقط کافیه یک جریان نسبی در سطح آب بوسیله فیلتر سطلی داشته باشید همون هم کفایت میکنه.

با احترام

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اروانا اسیایی/خروس لاری
    شماره عضویت
    18920
    درودی فراوان
    ممنون از توضیحات
    من به شخص خودم کود مایع از هیچ برندی توصیه نمیکنم چون تا جایی که استفاده کردم تلفات نداشتم ولی زیاد هم راضی نبودم نظر شخصی خودمه.
    من هم عرض کردم در صورت وجود افتاب از پمپ استفاده نکنید.خوب هرکسی که باشه میدونه که گیاه در شب عمل فتوسنتز انجام نمیده بلکه دی اکسید کربن تولید میکنه و نیاز به پمپ هست{پس کلا اگه استفاده بشه بهتره}
    من خودم تو 18 الی 22 درجه نگه داری کردم و مشکلی هم پیش نیومده بلکه سرحال ترم بودن هرکسی تجربه ای داره
    موفق باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    سلام خدمت دوستان و اساتید...........من یه آکواریوم 100 لیتری پلنت دارم که تازه راه اندازی کردم (هم کود و هم خاک مخصوص تانک پلنت کفش ریختم و تقریبا تمامی موارد مورد نیاز رو انجام دادم) گیاه هم از چمن مونت کارلو و کریپتون استفاده کردم .....سوال اینه که چمن مونت کارلو چند روز پس از معرفی به تانک باید شروع به رشد بکنه ؟ و اینکه در بسته بندی گیاه ریشه ها توی ژله بود من موقع کاشت ژله رو پاک کردم کار اشتباهی کردم ؟ در باره سیستم روشنایی هم از سه تا لامپ ال ای دی 12 وات (معروف به پنل شیشه ای سقفی تو کار) استفاده کردم دمای رنگشون هم 6500 درجه کلوین انتخاب کردم میزان نور کافیه برای رشد مونت کارلو؟ چند ساعت باید عمل فتو سنتز و نور دهی انجام بشه برای گرفتن بهترین نتیجه(در ضمن من سیستم co2 معمولی کپسول 3 لیتری و رگلاتور و دفیوژر بویو هم نصب کردم)؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    16084
    سلام خدمت اساتید
    من یه تانک 60*30*40 ماهیران دارم که اینو میخوام پلنتش کنم میخواستم لطفا راهنمایی کنید از صفر تا صد باید چیکار کنم؟
    و اینکه آیا مهتابی که روی خود تانک بوده مناسب هست یا باید تعویض شه و اینکه آیا برای همچین آکواریومی امکانش هست که لامپشو تعویض کنم؟
    باتشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18970
    سلام دوستان گرامی یه کمک ازتون میخام

یه تانک 160*40*70 دارم با یه
    سامپ
    که زغال بیوبال و سرامیک توش ریختم و الان یه هفته هست که 25 شاخه
    گیاه
    برگ سیب گاشتم توش با دو تا مهتابی سفید و زرد و دمای 28 درجه گیاهای برگ سیب به خوبی رشد کردن ولی یه مشکل دارم روی برگ گیاهان انگار یه پودر سفید پاشیدن و بعضی برگ های کهنه خراب مبشن میشه راهنماییم بکنین اشکال کارم کجاست ؟ یه نکته که هنوز
    ماهی
    تو تانک ندارم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    19274

سلامو خسته نباشید دوستانمن سه روز هست اکواریوم گیاهی درستکردم ولی روی کنده درختم جلبک قهوه ای زده و اب کدره چرا ممنون

صفحه 234 از 246 نخستنخست ... 134184215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)