همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    سلام ممنونم .
    راستش آکواریومم کوچیکه (طولش 60 عرض 25 و ارتفاع 40 ) فعلا میخوام با همینا شروع کنم و یه مدتی همینا رو نگه دارم . برای بستر هم راستش تا جایی که میدونم اینه که یا باید بستر مخصوص گیاه بریزم و کود زیرش بریزم یا اینکه سویل بخرم که هم کوده و بستر و گفتن با وجود سویل تا چندماه نیاز به کود نیست ولی خب شنیدم یکم اولش دردسر داره این سویل(کدر شدن آب و جلبک زدن زیاد) . الان تو مغازه های اکواریومی مشهد از این بسترای ADA دارن که کیلویی میفروشن . الان اینا لازمه که زیرش کود بریزم بعد این خاک آدا رو بریزم یا خودش مواد مغذی رو داره ؟
    برای نور هم دو تا مهتابی fpl خریدم .
    سلام
    اگر قرار گذاشتي كه چند سال بستر رو عوض نكني بهتره امازونيا نخري چون در عرض يكسال نصفش خرد ميشه . اين بستر براي كساني خوبه كه هر سال كل تانك رو خالي ميكنن و سويل تازه و ديزاين جديد در تانكشون اجرا ميكنن
    اين بستر مقدار كمي مواد مغذي داره و بعد از يكماه بايد كود مايع اضافه كنيد تا جذب كنه و به گياه بده

موفق باشي

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام
    اگر قرار گذاشتي كه چند سال بستر رو عوض نكني بهتره امازونيا نخري چون در عرض يكسال نصفش خرد ميشه . اين بستر براي كساني خوبه كه هر سال كل تانك رو خالي ميكنن و سويل تازه و ديزاين جديد در تانكشون اجرا ميكنن
    اين بستر مقدار كمي مواد مغذي داره و بعد از يكماه بايد كود مايع اضافه كنيد تا جذب كنه و به گياه بده

موفق باشي
    سلام .
    ممنونم .
    حالا از یکسال دیگه خبر ندارم . به هرحال برای اون گیاهانی که گفتم چه بستری مناسبه ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    حالا این گیاهانی که نام بردم از نظر CO2 در چه سطحی قرار دارن ؟ زیاد میخوان یا کم ؟
    ممنون

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    درود جناب رازقی و ممنون از راهنمایی شما. من می خوام بدونم باید از کجا شروع کنم ؟ این شن ها یی که الان دارم می تونم استفاده کنم ؟ اصلا بستر چیه و چه فرقی با شن می کنه ؟ اول شن باید ریخته شه و بعد بستر ؟اون لایو راک های مرده به درد می خوره ؟ فیلترم ، بخاری و ... چی بدرد بخور هستش؟ ممنون می شم راهنمایی کامل کنید که بتونم قدم به قدم پیش برم .
    سلام

خواهش می کنم . ببخشید دیر جواب می دم.

در مورد شن هاتون باید عکسش رو بزارید و با سرکه تست کنید که ببینید آهکی هست یا نه. دانه بندی ( سایز دانه ها ) رو هم مشخص کنید.

بستر به اصطلاح به محل مناسب قرارگیری گیاه ها گفته می شه. این بستر می تونه همون شن یا سنگ ریزه با لبه های غیر تیز و دانه بندی 2-4 میل باشه یا از محصولات معتبر شرکتی مثل اوشن فری ، ADA یا ....
    در مورد محصولات شرکتی 2 نوع متریال مورد استفاده قرار می گیره: 1- بستر های کامل مثل اوشن فری که نیاز به هیچ مکمل جامد یا زیر بستر نداره. 2- بسترهایی که بیشتر نقش جمع آوری و نگهداری مواد غذایی رو ایفا م یکنند و در نتیجه نیاز یه زیر بستر های مخصوص خودشون رو دارند مثل زیر بستر جی بی ال و مانادو یا ....

لایو راک مرده بدرد تانک گیاهی نمی خوره چون باعث آهک یشدن و بالا رفتن سختی آب می شه.

فیلتر سطلی 2213 خیلی عالیه.

بخاری نیازی نیست مگر اینکه تانکتون د رجریان هوا قرار داره و ممکنه تو زمستان دچار نوسانات شدید دمایی بشه.

سیستم نور هم مناسب نیست. کلوین منبع نوری مناسب تانک گیاهی 6500 و رنگ منبع سفید و قرمز ( نسبت 2 سفید به 1 قرمز) .

باز هم پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی در مورد تانک گیاهی بیشتر مطالعه کنید و مقالات مربوطه رو بخونید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام .

پشت قرمزی : نور متوسط
    دم گربه ای – آلودئا
    سرخس جاوا _ جاوا فرن
    آنوبیاس ها(نانا)
    شبح آب
    والیسنریا (نواری)
    کریپتون

حالا این گیاهانی که نام بردم از نظر CO2 در چه سطحی قرار دارن ؟ زیاد میخوان یا کم ؟
    ممنون
    سلام

با اجازه اقا مهدی

همونطور که آقا مهدی توضیح دادند برا یاین گیاه ها نیازی به بستر حرفه ای و دی اکسید نیست چون جزو گیاهان کم توقع از لحاظ مواد غذایی و دی اکسید و نور قرار دارند.

البته به جز پشت قرمزی که نیاز به نور بیشتر و بستر مغذی تر و آهن داره.

ولی اگه بخواید گیاهاتون شادابی زیادی داشته باشند و به سرعت تکثیر رشد کنند و تکثیر بشن باید بستر و دی اکسید و مکمل ها رو براشون فراهم کنید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    سلام . من آکم رو که دارم کم کم تبدیل به گیاهیش میکنم اندازه اینه : طولش 60 عرض 23 و ارتفاع هم 40 و حدودا 50 لیتر مفید آب میگیره . برای مهتابی هم دو تا اف پی ال سفید گرفتم یه صورتی هم میخوام بگیرم . این مهتابیا 36 واتن و ولتاژ هم فکر کنم 220 ولت و بعضا میگن با وجود اینا آک جلبک میزنه . میخواستم بدونم درسته یا نه ؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام . من آکم رو که دارم کم کم تبدیل به گیاهیش میکنم اندازه اینه : طولش 60 عرض 23 و ارتفاع هم 40 و حدودا 50 لیتر مفید آب میگیره . برای مهتابی هم دو تا اف پی ال سفید گرفتم یه صورتی هم میخوام بگیرم . این مهتابیا 36 واتن و ولتاژ هم فکر کنم 220 ولت و بعضا میگن با وجود اینا آک جلبک میزنه . میخواستم بدونم درسته یا نه ؟
    ممنون
    سلام

برای حجم 50 لیتر آب با توجه به نیاز گیاهایی که میخواید توش نگه داری کنید به 25 تا 100 وات بر لیتر نور نیاز دارید.
    پیشنهاد می کنم لامپ های 36 وات رو با 18 وات تعویض کنید.

به این نکته هم توجه داشته باشید که وقتی نور بیشتر می شه باید همراه با اون میزان دی اکسید و در نتیجه مواد غذایی هم بیشتر بشه ( با تعادل )

لامپ های FPL ، منابع نور حرفه ای تانک گیاهی نیستند. مشخصات نور مورد نیاز گیاهان رو تعمین می کنند ولی وقتی از تجهیزات و مواد مخصوص استفاده نکنی باید میزان رسیدگی و نظارتت رو بیشتر کنی.

نکته آخر اینکه لامپ های FPL نیاز به ترانس ( بالاست ) دارند مگر اینکه از مجموعه کامل و به همراه قاب اون تهیه کرده باشید. اگر فقط لامپ ها رو تهیه می کنید نیاز به ترانس و یک سیستم رفلکتور ( باز تابنده و متمرکز کننده نور ) هم دارید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

برای حجم 50 لیتر آب با توجه به نیاز گیاهایی که میخواید توش نگه داری کنید به 25 تا 100 وات بر لیتر نور نیاز دارید.
    پیشنهاد می کنم لامپ های 36 وات رو با 18 وات تعویض کنید.

به این نکته هم توجه داشته باشید که وقتی نور بیشتر می شه باید همراه با اون میزان دی اکسید و در نتیجه مواد غذایی هم بیشتر بشه ( با تعادل )

لامپ های FPL ، منابع نور حرفه ای تانک گیاهی نیستند. مشخصات نور مورد نیاز گیاهان رو تعمین می کنند ولی وقتی از تجهیزات و مواد مخصوص استفاده نکنی باید میزان رسیدگی و نظارتت رو بیشتر کنی.

نکته آخر اینکه لامپ های FPL نیاز به ترانس ( بالاست ) دارند مگر اینکه از مجموعه کامل و به همراه قاب اون تهیه کرده باشید. اگر فقط لامپ ها رو تهیه می کنید نیاز به ترانس و یک سیستم رفلکتور ( باز تابنده و متمرکز کننده نور ) هم دارید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    ممنونم ازتون جناب رازقی
    راستش من اف پی ال 18 وات ندیدم اما اگه پیدا کردم میگیرم . فقط اینکه اگه 18 وات بگیرم دو تا سفید و یک صورتی مناسبه برای این حجم و اندازه ؟ اگه گیرنیاوردم و همین 36 وات رو استفاده کردم اونوقت چندتا باید بزارم ؟ همین دو سفید و یه صورتی یا یک سفید و یک صورتی ؟
    گیاهانی هم که میخوام نگهداری کنم که خودتون میدونید اینا بودن : دم گربه ای ، پشت قرمزی ، خره ، آنوبیاس نانا و احتمالا شبح آب .
    اگه ممکنه برای نور بگین که آخرش چکار کنم ؟ الان همین نوری اف پی ال برای این گیاها کافیه ؟
    مشکل جلبک ممکنه به خاطر این نور داشته باشم ؟ و اگر جلبک میزنه استفاده از ماهی مولی و جلبک خوار و میگو میتونه تقریبا ریشه کن کنه جلبکها رو ؟
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ????????
    شماره عضویت
    18057
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hayden نمایش پست ها
    سلام و درود

یک سوال داشتم . شاید خیلی مسخره باشه سوالم ولی من بازم میپرسم

واسه اینکه بخوام یه همچین آکواریومی رو درست کنم چقدر هزینه بر میداره ؟
    دقیقا چه چیزایی میخواد ؟
    خیلی به دلم نشسته . بیشتر از این گیاه نمیخوام فقط در همین حد .

با تشکر
    سلام کجاس مسخرس اتفاقا سوال خیلی خوبی هم است آک همچینی 250 الی 700 هزار تومان میشه ساخت و هر دو اکواریوم عین هم میشن ولی اون اکواریوم 250 هزار تومانی 4 ماه طول میکشه تا چمنش اینجوری پر پشت بشه

Sent from my GT-I9515 using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ????????
    شماره عضویت
    18057
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    درود جناب رازقی و ممنون از راهنمایی شما. من می خوام بدونم باید از کجا شروع کنم ؟ این شن ها یی که الان دارم می تونم استفاده کنم ؟ اصلا بستر چیه و چه فرقی با شن می کنه ؟ اول شن باید ریخته شه و بعد بستر ؟اون لایو راک های مرده به درد می خوره ؟ فیلترم ، بخاری و ... چی بدرد بخور هستش؟ ممنون می شم راهنمایی کامل کنید که بتونم قدم به قدم پیش برم .
    تو اک گیاهی از لایو راک نمیتونی استفاده کنی بخاری هم لازم نداری فیلترت رو باید استفاده کنی و اون سنگریزه ها رو هم باید از اک خارج کنی بستر مخصوص گیاه حاوی مواد معدنی مورد نیاز گیاه میباشه که تدریجا تو آب حل میشه بهتره به اک شن نریزی در ضمن ماهی هات هم باید مناسب اک گیاهی باشن موفق باشی

Sent from my GT-I9515 using Tapatalk

صفحه 225 از 246 نخستنخست ... 125175206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)