معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    ممنونم .
    راستش جدا از بحث هزینه توانایی نگهداری آک گیاهی رو با دردسراش ندارم ولی خب گیاه طبیعی حالا هرچند هم ساده باشه یه چیز دیگس تو سایتها هم هزینه مهتابی ها رو بالای 200 تومن دیدم .
    آکواریوم من 50*50*50(100لیتر مفید) و ماهیایی که قصد خرید دارم یک جفت پولی کوچیک ، دو تا لجن خوار کوچیک به همراه چندتا گورامی و دو سه تا کریدوراسه .
    لامپ های زیرکابینتی چیزهای عجیبی و دردسر سازی نیست . من برای تانک گوشتخوارهای خودم هم از این لامپ ها استفاده می کردم.
    هزینه لامپ های حرفه ای شرکتی بالاست ولی با توجه به طرح مورد نظر همین لامپ ها به خوبی جوابگو هست.
    با توجه با آبزیان پیشنهاد می کنم از چوب با شاخه های تو هم و در میان شاخه ها از گیاه آنوبیاس استفاده کنید .
    بالای محل قرارگیری کنده هم لامپ رو قرار بدید.
    خانواده آنوبیاس نباید کاشته بشن و روی چوب یا سنگ بسته می شن. به نور کم نیاز دارند و با حداقل مواد مغذی سالم خواهند بود.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    لامپ های زیرکابینتی چیزهای عجیبی و دردسر سازی نیست . من برای تانک گوشتخوارهای خودم هم از این لامپ ها استفاده می کردم.
    هزینه لامپ های حرفه ای شرکتی بالاست ولی با توجه به طرح مورد نظر همین لامپ ها به خوبی جوابگو هست.
    با توجه با آبزیان پیشنهاد می کنم از چوب با شاخه های تو هم و در میان شاخه ها از گیاه آنوبیاس استفاده کنید .
    بالای محل قرارگیری کنده هم لامپ رو قرار بدید.
    خانواده آنوبیاس نباید کاشته بشن و روی چوب یا سنگ بسته می شن. به نور کم نیاز دارند و با حداقل مواد مغذی سالم خواهند بود.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    ممنونم .
    این گیاهانی که به صورت چمنی رشد میکنند و کف رو پر میکنن اینا نیاز به نور و نگهداری بیشتری هستند ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    ممنونم .
    این گیاهانی که به صورت چمنی رشد میکنند و کف رو پر میکنن اینا نیاز به نور و نگهداری بیشتری هستند ؟
    بله نیاز به نور بیشتر دارن چون در عمق تانک هستند و نور کمتری به کف تانک میرسه................نور با عمق مستهلک میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ???????? ?????
    شماره عضویت
    17397
    سلام
    میخواستم بدونم میشه چمن Lila pesis رو هرس کنم چون یه دو هفته میشه کاشتم و جونه هاش کوتاهترند و گیاه مادر بلند شده، میخوام یک دست بشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام چندتا سوال
    اول اینکه برای تانکم چندتا حلزون کیلر باید بگیرم 80 لیتره . سه تا سیامی دارم چهارتا برنز سه تا آمانو .
    دوم برگای اون گیاه قرمزه خیلی کنده میشه به صورت کامل عکسشو توی تاپیک معرفیم گذاشتم مشکل چیه ؟
    حلزون هایی ک خودشون توی تانکم بزرگ شدن یکیشونو دیدم اینا عموما مفید هستن یا مضر ؟مشکلی برای گیاها بوجود نمیارن ؟
    چهارم برای تغذیه سیامی و کت میتونم از دونه های پلت مخصوص فایتر ماهیران استفاده کنم یا غذای پولکی گیاه خوار ها ؟
    ویرایش توسط vestlaif : 16th May 2015 در ساعت 01:49 PM

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام چندتا سوال
    اول اینکه برای تانکم چندتا حلزون کیلر باید بگیرم 80 لیتره . سه تا سیامی دارم چهارتا برنز سه تا آمانو .
    دوم برگای اون گیاه قرمزه خیلی کنده میشه به صورت کامل عکسشو توی تاپیک معرفیم گذاشتم مشکل چیه ؟
    حلزون هایی ک خودشون توی تانکم بزرگ شدن یکیشونو دیدم اینا عموما مفید هستن یا مضر ؟مشکلی برای گیاها بوجود نمیارن ؟
    چهارم برای تغذیه سیامی و کت میتونم از دونه های پلت مخصوص فایتر ماهیران استفاده کنم یا غذای پولکی گیاه خوار ها ؟
    سلام

به خاطر این مهمون ناخونده یکم سرم شلوغ شد و الان داشتم تاپیکتون رو مرور می کردم که اینجا سوالاتتون رو مطرح کردید.
    اگه نمی خواید از حلزون دیگه ای در تانک نگهداری کنید ، محدودیت تعداد نخواهید داشت( نه دیگه خیلی زیاد ها ) . پیشنهاد من 5 عدد هستش که بعد از مدتی خودشون تکثیر هم می شند.

از دست دادن برگ های پایینی روتالا یا به خاطر کمبود نور هستش یا مواد غذایی و آهن.
    با توجه به اینکه شویدی هم همین مشکل رو داره پس کمبود مواد غذایی محتمل تره . یک هفته تا 10 روزی با همین دوز کود مولتی برایت ول رو مصرف کنید تا ببینیم نتیجه چی می شه.

در مورد حلزون های حاضر تو تانک هم ، فقط چند نوع خاص از حلزون ها هستند که به گیاه ها آسیب می زنند و بقیشون به خاطر تکثیر خارج از کنترل هست که آفت نامیده می شن.
    ای کاش یه عکس از بزرگه می ذاشتید.
    در هر صورت با خرید کیلر دیگه نگران اونها هم نمی خواد باشید.

برای تغذیه جلبک خواران بهتره از غذا های مخصوص خودشون استفاده بشه که پایه گیاهی داره . ولی در حالت کلی از تمامی غذاهای زیر آبی می شه براشون استفاده کرد.
    با توجه به داشتن میگو تو تانک پیشنهاد من استفاده از یک برگ کاهو بخار پز شده یا آب پز به صورت هفتگی هستش.

عیدتون هم مبارک
    شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام

به خاطر این مهمون ناخونده یکم سرم شلوغ شد و الان داشتم تاپیکتون رو مرور می کردم که اینجا سوالاتتون رو مطرح کردید.
    اگه نمی خواید از حلزون دیگه ای در تانک نگهداری کنید ، محدودیت تعداد نخواهید داشت( نه دیگه خیلی زیاد ها ) . پیشنهاد من 5 عدد هستش که بعد از مدتی خودشون تکثیر هم می شند.

از دست دادن برگ های پایینی روتالا یا به خاطر کمبود نور هستش یا مواد غذایی و آهن.
    با توجه به اینکه شویدی هم همین مشکل رو داره پس کمبود مواد غذایی محتمل تره . یک هفته تا 10 روزی با همین دوز کود مولتی برایت ول رو مصرف کنید تا ببینیم نتیجه چی می شه.

در مورد حلزون های حاضر تو تانک هم ، فقط چند نوع خاص از حلزون ها هستند که به گیاه ها آسیب می زنند و بقیشون به خاطر تکثیر خارج از کنترل هست که آفت نامیده می شن.

برای تغذیه جلبک خواران بهتره از غذا های مخصوص خودشون استفاده بشه که پایه گیاهی داره . ولی در حالت کلی از تمامی غذاهای زیر آبی می شه براشون استفاده کرد.
    با توجه به داشتن میگو تو تانک پیشنهاد من استفاده از یک برگ کاهو بخار پز شده یا آب پز به صورت هفتگی هستش.

عیدتون هم مبارک
    شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی
    ممنون آقا محمد . برگ کاهو برای سیامی و کت ها کافیه یا فقط برای میگو ؟
    حلزون کیلر حتی حلزون هایی ک یکم بزرگ شدن رو میخوره راحت ؟
    راستی برگای روتالا هم از قرمزی به تیره رنگی و کدری میزنن کلا توی برگاش شادابی نیست تیرگی و حالت رنگ سیاه سوختگی بیشتره مشکل پس هم کمبوده ک گفتین ؟ فکر میکردم نظافت چی ها برگ هارو از جا میکنن
    ویرایش توسط vestlaif : 16th May 2015 در ساعت 02:16 PM

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    ممنون آقا محمد . برگ کاهو برای سیامی و کت ها کافیه یا فقط برای میگو ؟
    حلزون کیلر حتی حلزون هایی ک یکم بزرگ شدن رو میخوره راحت ؟
    خواهش می کنم.

برگ کاهو رو همه جلبک خواران و برخی گیاه خواران مثل گلدفیش و مولی و پلاتی و ... می خورند که براشون خیلی خوبه.
    حلزون کیلر اکثر حلزون ها رو می خوره . این هم بستگی داره به شکل و اندازه درپوش حلزون( اسم علمیش رو نمی دونم.) اگه حلزون بره داخل لاکش و درب لاکش رو ببنده دیگه کاری از دست کیلر بر نمیاد .

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام

عیدتون هم مبارک
    شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی
    اینم دوتا عکس از وضعیت برگای روتالا ک گفتم توی پست الان ک تیره هستند و ساهی زیاد دارن و شاداب نیستن . برگای کنده شده هم اگه دقت کنید از ساقه های بالایی هم بوده نمیدونم مشکل چیه
    اون شیویدی هم ک برگاش کنده شده برگاش تقریبا زرد شده

ویرایش توسط vestlaif : 16th May 2015 در ساعت 02:35 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام
    دوستان میگو آمانو توسط سیامی شکار و خورده میشه ؟ یا توسط کت برنز ؟ امروز یگی از میگو هارو دیدم ک سیامی ها داشتن میخوردنش
    سیامی بزرگه هم دوتای دیگه دو میزنه دور کنه تا خودش بخوره میگو رو

صفحه 215 از 246 نخستنخست ... 115165196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)