کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام حتی اگر حلزون دیگه ایی که به تانک اظافه میکنید بزرگ باشه بعد از یک مدتی تعقیب و گریز ..از یک ساعت تا چند سال بالاخره حلزون کیلر دخلش رو میاره و میخورش
    حلزون کیلر از باقیمانده های غذایی که برای ماهی ها میریزید استفاده میکنه
    خاک کف تانک رو شخم میزنه و نمیزاره سفت بشه ..
    ماهی ها و جاندارانی که میمیرن و لای گیاها میوفتن و حتی دیده نمیشن و تانکدار متوجهشون نمیشه رو میخورن و از الوده شدن اب تانک ..جلو گیری میکنن ....در کل اکواریوم داری بدون حلزون کیلر ناممکن هست
    از مخلوط میکس دل هم میتونید برای غذا دهی هفته ایی 2 بار یا بیشتر به ماهی ها و حلزون کیلرتون استفاده کنید

در کل مینویسم که غذا دهی با میکس دل خیلی بهتر از غذاهای شرکتی هست به شرطی تفریط نکنید
    ممنون
    من الان ففط چندتا زبرا و رنگین کمان و یه آنجل کوچک تو تانک دارم کلا ده تا ماهی زیاد غذا نمیریزم که برا حلزون کف چیزی بمونه وقتی هم غذا میریزم اصولا اینا خوابن خخخ
    درست کردن میکس دل هم فکر نکنم برا این چندتا ماهی و حلزون بصرفه باشه، غذایی خاصی هست از بازار براشون تهیه کنم؟غذایی ماهی کف خوار مناسبه؟ نوع خاصی هست؟
    راستی امروز دیدم کیلر دوتا تخم گذاشته یه سوال دارم اینکه خودشان تخماشون رو نمیخورن و اینکه قصد اضافه کردن یه ماهی جلبکخوار دارم به احتمال زیاد کت اتو یا در صورت گیر نیاوردن سیامی جلبکخوار، این ماهی ها تخم ها کیلر رو نمیخورن؟ چندتا میگو رد چری هم میخوام اضافه کنم اینا مشکلی ندارن با هم؟
    خیلی ممنون و شرمنده از اینکه هر روز سوال میکنم
    بازم ممنون از دوستان عزیز

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17503
    چند تا سئوال در مورد آک گیاهی که دو روز هست راه اندازی شده از خدمت اساتید دارم:
    1- فیلتر من تاپ فیلتر هست که هوا هم پمپ می کنه داخل آکواریوم. نیاز هست اون شلنگ پمپ هوا رو قطع کنم؟
    2- آب شهر ما سختیش خیلی زیاد هست. نیاز هست آب تصفیه کن خونگی هم بهش اضافه کنم؟
    3- دمای تانک من 17 درجه هست.که می خوام چند تا میگو، گوپی، مولی و ... هم بهش اضافه کنم. بخاری بذارم؟
    4- دفیوزر کنار لوله مکش تاپ فیلتر نصب بشه مشکلی ایجاد نمی کنه؟
    5- تو این مرحله محلول آکواسیف می تونم به آک اضافه کنم؟
    ویرایش توسط etmepa : 27th April 2015 در ساعت 01:16 PM

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام

اول از همه راه اندازی تانک گیاهیتون رو تبریک می گم و ازتون درخواست می کنم یه تاپیک با نام خودتون در بخش آکواریوم های گیاهی اعضا ایجاد کنید و در مورد تانکتون و شرایطش برای ما توضیحاتی رو قرار بدید به همراه عکس تا ما هم ازش لذت ببریم .

نقل قول نوشته اصلی توسط etmepa نمایش پست ها
    چند تا سئوال در مورد آک گیاهی که دو روز هست راه اندازی شده از خدمت اساتید دارم:
    1- فیلتر من تاپ فیلتر هست که هوا هم پمپ می کنه داخل آکواریوم. نیاز هست اون شلنگ پمپ هوا رو قطع کنم؟
    با توجه به تزریق دی اکسید باید تزریق هوا رو کنسل کنید.( البته اگه آبزیاتون نیاز به میزان زیاد اکسیژن ندارند یا اینکه نسبتشون به حجم تانک متناسبه)

2- آب شهر ما سختیش خیلی زیاد هست. نیاز هست آب تصفیه کن خونگی هم بهش اضافه کنم؟
    میزان سختی آب باید مناسب با گیاهان و آبزیان تانک باشه . البته سختی بالا مانع حلالیت مناسب دی اکسید در آب هم می شه. بهتره از تستر های سختی سنج استفاده کنید تا مشخص بشه این سختی چقدره.

3- دمای تانک من 17 درجه هست.که می خوام چند تا میگو، گوپی، مولی و ... هم بهش اضافه کنم. بخاری بذارم؟
    17 درجه برای آبزیان ( غیر سردابی) و میگو ها خیلی کمه . دما رو باید تا حداقل 22 درجه بالا بیارید.

4- دفیوزر کنار لوله مکش تاپ فیلتر نصب بشه مشکلی ایجاد نمی کنه؟
    بهتره تو قسمت مخالف باشه تا با توجه به جریان چرخش آب کاملا در تانک پخش بشه .

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوباره
    دوستان دو روز از استارت تانک میگذره و آب تقریبا شفاف شده . گیاهای زیادی ندارم یه مقدار چمن و دو سه شاخه نوع دیگه . نور هم ال ای دی دست ساز خودم ساختم .الان میبینم روی بعضی چمن ها روی برگ هاشون یه ماده شیری رنگ ک حالت ژلاتینی هم داره چسبیده ! این چ ماده ای هست ؟ باید چیکار کنم الان ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوباره
    دوستان دو روز از استارت تانک میگذره و آب تقریبا شفاف شده . گیاهای زیادی ندارم یه مقدار چمن و دو سه شاخه نوع دیگه . نور هم ال ای دی دست ساز خودم ساختم .الان میبینم روی بعضی چمن ها روی برگ هاشون یه ماده شیری رنگ ک حالت ژلاتینی هم داره چسبیده ! این چ ماده ای هست ؟ باید چیکار کنم الان ؟
    اینم عکسش

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام دوباره
    سلام

مبارکه.
    اول از همه لطف کنید و یه تاپیک با نام خودتون تو بخش معرفی آکواریوم گیاهی اعضا ایجاد کنید و توی اون مشخصات کامل تجهیزات و تانک و آبزیان و شرایط نگهداری رو بیان کنید. تا ما هم از تانک زیبای شما لذت ببریم و با روند پیشرفتش آشنا بشیم و هم اینکه بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم.

در مورد سوالتون عکس واضح نیست . اگه ماده ژلاتینی و سفید رنگه ، یک نوع کپک هست که منشاش هم چوبه . مشکل ساز نیست و توسط جلبخواران با اشتیاق فراوان می خورنش.
    اگه حالت رشته ای داره که جلبکه.
    بازهم عرض می کنم که تو عکس واضح نیست.

مورد دیگه اینکه با توجه به میزان کم گیاهان در شروع کار میزان ساعات نوردهی رو کم نگهدارید .

شاد و پیروز باشید
    محمّدرازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

مبارکه.
    اول از همه لطف کنید و یه تاپیک با نام خودتون تو بخش معرفی آکواریوم گیاهی اعضا ایجاد کنید و توی اون مشخصات کامل تجهیزات و تانک و آبزیان و شرایط نگهداری رو بیان کنید. تا ما هم از تانک زیبای شما لذت ببریم و با روند پیشرفتش آشنا بشیم و هم اینکه بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم.

در مورد سوالتون عکس واضح نیست . اگه ماده ژلاتینی و سفید رنگه ، یک نوع کپک هست که منشاش هم چوبه . مشکل ساز نیست و توسط جلبخواران با اشتیاق فراوان می خورنش.
    اگه حالت رشته ای داره که جلبکه.
    بازهم عرض می کنم که تو عکس واضح نیست.

مورد دیگه اینکه با توجه به میزان کم گیاهان در شروع کار میزان ساعات نوردهی رو کم نگهدارید .

شاد و پیروز باشید
    محمّدرازقی
    همون حاله ی سفید رنگه ک بین دوتا برگ بسته شکل کپک هست ولی خیلی کم رنگه .

اینم یه عکس ک بالای ساقه بسته .
    چ نوع جلبکخواری بگیرم ؟
    بابت تاپیک هم چشم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    همون حاله ی سفید رنگه ک بین دوتا برگ بسته شکل کپک هست ولی خیلی کم رنگه .

اینم یه عکس ک بالای ساقه بسته .
    چ نوع جلبکخواری بگیرم ؟
    بابت تاپیک هم چشم
    جلبکه .
    با توجه به آبزیاتون باید جلبکخواران رو انتخاب کنید.
    جلبک خوار سیامی ریز ، میگوی آمانو ، حلزون شاخدار ، حلزون زبرا و کت برنز می تونند کمکتون کنند.
    با توجه به استارت و بستر قوی حتما از جلبک خواران اونم به تعداد زیاد استفاده کنید و میزان غذا دهی رو هم پایین نگهدارید تا جلبکخواران نتونند از غذا ها بخورند.

چشمتون بی بلا .

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    ممنون
    من الان ففط چندتا زبرا و رنگین کمان و یه آنجل کوچک تو تانک دارم کلا ده تا ماهی زیاد غذا نمیریزم که برا حلزون کف چیزی بمونه وقتی هم غذا میریزم اصولا اینا خوابن خخخ
    درست کردن میکس دل هم فکر نکنم برا این چندتا ماهی و حلزون بصرفه باشه، غذایی خاصی هست از بازار براشون تهیه کنم؟غذایی ماهی کف خوار مناسبه؟ نوع خاصی هست؟
    راستی امروز دیدم کیلر دوتا تخم گذاشته یه سوال دارم اینکه خودشان تخماشون رو نمیخورن و اینکه قصد اضافه کردن یه ماهی جلبکخوار دارم به احتمال زیاد کت اتو یا در صورت گیر نیاوردن سیامی جلبکخوار، این ماهی ها تخم ها کیلر رو نمیخورن؟ چندتا میگو رد چری هم میخوام اضافه کنم اینا مشکلی ندارن با هم؟
    دوستان راهنمایی لطفا

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    ممنون
    نگران غذا خوردن حلزون های کیلر نباش . لازم نیست بیان دنبال غذا روی آب . از غذاهایی که زیر آب و بین بستر قرار گرفته تغزیه می کنند.

غذای میگو( منظورم میگو خشک نیستا ، غذای مخصوص میگو ها ) یا غذاهای زیر آبی براشون مناسبه .

راستی امروز دیدم کیلر دوتا تخم گذاشته یه سوال دارم اینکه خودشان تخماشون رو نمیخورن و اینکه قصد اضافه کردن یه ماهی جلبکخوار دارم به احتمال زیاد کت اتو یا در صورت گیر نیاوردن سیامی جلبکخوار، این ماهی ها تخم ها کیلر رو نمیخورن؟
    حلزون کیلر و سیامی با تخم کیلر کاری ندارند. اتو که کلا با هیچ موجود زنده ای کاری نداره .

چندتا میگو رد چری هم میخوام اضافه کنم اینا مشکلی ندارن با هم؟
    میگو های آمانو و خانواده چری هم با کیلر ها مشکل ندارند ولی آنجل و رنگین کمان علاقه ی شدیدی به خوردن میگو ها دارند . زبرا هم بچه میگو ها رو می خوره .

در کل اگه می خوای میگو اضافه کنی سعی کن از خانواده چری ها فقط یک نوع ( رد فایر ، رد ریلی ، چری ، پرتقالی ) و تعدادی آمانو اضافه کنی به همراه کت اتو و سفره و حلزون های جلبک خوار. سیامی بزرگ بشه میگو می خوره .

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

صفحه 209 از 246 نخستنخست ... 109159190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)