کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    هر دو مورد که پرسیدید جواب مثبت هست
    لوچ دلقک و کماندو در پلنت استفاده نکن
    پلنت جای مهای های کوچیک هست ..مخصوصاکه به میگها اسیب جدی میزنن .....همون حلزون کیلر کارش خوبه
    ممنون
    فعلا دوتا کیلر انداختم براشون چندتا هم دستی خارج کردم،فقط یه سوال من کت اتو نتونستم پیدا کنم برا جلبک چه کار کنم کت سفره هست ولی چون شنیدم با آب با دمای بالا حساس هستن نخریدم دیگه جلبک خوار کوچک مناسب تانک گیاهی چی هست که زیاد بزرگ نشن و آرام باشن؟
    ممنون

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    ممنون
    فعلا دوتا کیلر انداختم براشون چندتا هم دستی خارج کردم،فقط یه سوال من کت اتو نتونستم پیدا کنم برا جلبک چه کار کنم کت سفره هست ولی چون شنیدم با آب با دمای بالا حساس هستن نخریدم دیگه جلبک خوار کوچک مناسب تانک گیاهی چی هست که زیاد بزرگ نشن و آرام باشن؟
    ممنون
    سلام

کت سفره همونطور که خودتون گفتید نیاز به دمای پایین و جریان آب زیاد داره در غیر این صورت به سرعت می میره .
    بهترین کت از لحاظ قیمت و جسه و کارآیی همون کت اتو هستش . با وجود داشتن میگو تو تانک می تونیداز کت لیزارد هم استفاده کنید که شکل خیلی زیبایی هم داره. یا از حلزون های خاردار ، زبرا و ... برای مبارزه با جلبک ها کمک بگیرید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

کت سفره همونطور که خودتون گفتید نیاز به دمای پایین و جریان آب زیاد داره در غیر این صورت به سرعت می میره .
    بهترین کت از لحاظ قیمت و جسه و کارآیی همون کت اتو هستش . با وجود داشتن میگو تو تانک می تونیداز کت لیزارد هم استفاده کنید که شکل خیلی زیبایی هم داره. یا از حلزون های خاردار ، زبرا و ... برای مبارزه با جلبک ها کمک بگیرید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    ممنون داداش
    از سیامی کوچک یا یه چیز دیگه کت برنز و.. که بشه راحت گیرش آورد تو بازار میشه استفاده کرد؟ چون کت اتو هنوز گیر نیاوردم لیزارد دیگه

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    ممنون داداش
    از سیامی کوچک یا یه چیز دیگه کت برنز و.. که بشه راحت گیرش آورد تو بازار میشه استفاده کرد؟ چون کت اتو هنوز گیر نیاوردم لیزارد دیگه
    سلام
    فعلا از همون كت زرد يا همون كت چيني كوچيك بخريد تا كت اتو بارش برسه . سيامي جلبكخوار هم خيلي خوبه . براي پاك كردن شيشه هم ميتوني حلزون زبرا بخري

موفق باشي

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان
    امروز چندتا سنگ گیر آوردم برای تانک گیاهی منتها با آبلیمو و سرکه ک تستشون کردم شروع به تولید گاز کردن ... با سرکه هم یه دور شستم ولی تمیز نشد باز توی سرکه میبری شروع به تولید گاز میکنن . چیکار کنم بتونم توی تانک ازشون استفاده کنم ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ???????? ?????
    شماره عضویت
    17397
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز چندتا سنگ گیر آوردم برای تانک گیاهی منتها با آبلیمو و سرکه ک تستشون کردم شروع به تولید گاز کردن ... با سرکه هم یه دور شستم ولی تمیز نشد باز توی سرکه میبری شروع به تولید گاز میکنن . چیکار کنم بتونم توی تانک ازشون استفاده کنم ؟
    سلام، این سنگ آهکی است و هیچ راهی نداره بهتره بیخیال بشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام
    فعلا از همون كت زرد يا همون كت چيني كوچيك بخريد تا كت اتو بارش برسه . سيامي جلبكخوار هم خيلي خوبه . براي پاك كردن شيشه هم ميتوني حلزون زبرا بخري

موفق باشي
    ممنون
    فقط من الان حلزون کیلر دارم میتونم کنار اون حلزون دیگه ای هم داشته باشم؟
    یه سوال دیگه اینکه حلزون کیلر به جز حلزون آفت چی میخوره بعد از نابود شدن حلزون های آفت به عنوان غذا چی بهشون بدم چون میخوام چندتا دیگه هم بگیرم به عنوان زینتی.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17503
    امروز پلنتمو آبگیری کردم. خوب آبگیری کرده بودم و آب هم گل نشده بود ولی متاسفانه بعدش مجبود به یه سری تغییرات شدم که چون خاک بستر هم ADA بود کلا آب آک گل آلود شد. با اینکه شب تا صبح تاپ فیلتر هم روشن بوده چندان توفیری نکرده. چند تا سئوال از خدمت اساتید داشتم:
    1- باید سیفون کنم یا همینجوری فیلترو روشن بذارم و به مرور آب شفاف میشه؟
    2- فعلا تو تاپ فیلتر خیر از صافی خودش چیزی نریختم (سرامیک و یه جور ماده برای باکتری سازی گرفتم ولی نگه داشتم این حالت گل آلودگی از بین بره بعد بریزم تو فیلتر) الان زغال بریزم تو فیلتر کمکی برای شفاف شدن آب می کنه؟
    3- فعلا فقط چند تا سنگ با چوب خزه بسته دارم تو اک. نیاز هست مهتابیاشو روشن کنم یا فعلا خاموش بمونه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    ممنون
    فقط من الان حلزون کیلر دارم میتونم کنار اون حلزون دیگه ای هم داشته باشم؟
    یه سوال دیگه اینکه حلزون کیلر به جز حلزون آفت چی میخوره بعد از نابود شدن حلزون های آفت به عنوان غذا چی بهشون بدم چون میخوام چندتا دیگه هم بگیرم به عنوان زینتی.
    سلام حتی اگر حلزون دیگه ایی که به تانک اظافه میکنید بزرگ باشه بعد از یک مدتی تعقیب و گریز ..از یک ساعت تا چند سال بالاخره حلزون کیلر دخلش رو میاره و میخورش
    حلزون کیلر از باقیمانده های غذایی که برای ماهی ها میریزید استفاده میکنه
    خاک کف تانک رو شخم میزنه و نمیزاره سفت بشه ..
    ماهی ها و جاندارانی که میمیرن و لای گیاها میوفتن و حتی دیده نمیشن و تانکدار متوجهشون نمیشه رو میخورن و از الوده شدن اب تانک ..جلو گیری میکنن ....در کل اکواریوم داری بدون حلزون کیلر ناممکن هست
    از مخلوط میکس دل هم میتونید برای غذا دهی هفته ایی 2 بار یا بیشتر به ماهی ها و حلزون کیلرتون استفاده کنید

در کل مینویسم که غذا دهی با میکس دل خیلی بهتر از غذاهای شرکتی هست به شرطی تفریط نکنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط etmepa نمایش پست ها
    امروز پلنتمو آبگیری کردم. خوب آبگیری کرده بودم و آب هم گل نشده بود ولی متاسفانه بعدش مجبود به یه سری تغییرات شدم که چون خاک بستر هم ADA بود کلا آب آک گل آلود شد. با اینکه شب تا صبح تاپ فیلتر هم روشن بوده چندان توفیری نکرده. چند تا سئوال از خدمت اساتید داشتم:
    1- باید سیفون کنم یا همینجوری فیلترو روشن بذارم و به مرور آب شفاف میشه؟
    2- فعلا تو تاپ فیلتر خیر از صافی خودش چیزی نریختم (سرامیک و یه جور ماده برای باکتری سازی گرفتم ولی نگه داشتم این حالت گل آلودگی از بین بره بعد بریزم تو فیلتر) الان زغال بریزم تو فیلتر کمکی برای شفاف شدن آب می کنه؟
    3- فعلا فقط چند تا سنگ با چوب خزه بسته دارم تو اک. نیاز هست مهتابیاشو روشن کنم یا فعلا خاموش بمونه؟
    1-اول سعی کن مدتی اب ساکن بمونه تا ته نشین بشن ......1 روز ....بعد فیلتر رو بزن روشن بشه ..در هر 7 تا 8 ساعت اسفنج فیلتر رو در بیار بشور و دوباره بزار سر جاش ....درست میشه
    2-به هیچ عنوان زغال اکتیو استفاده نکن
    3-روشن نکن چون ممکنه جلبک بزنه ....میتونی روزی یک ساعت برای خزه ها نور بزنی البته اگر تا اخر هفته همه وسایل رو وصل کنی

صفحه 208 از 246 نخستنخست ... 108158189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)