کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    اقای رفیعی عزیز . از لحاظ نور عالیه . بسترهم کود امازونیا با شن خاویاری . سیستم co2 و کود مایع ندارم سعی میکنم تا قبل از عید co2 ردیف کنم . متاسفانه کامپیوتر مشکل داره تا چند روز دیگه یه صفحه باز میکنم
    فقط یه سوال برای شاداب شدن گیاه مثل کریپتون یا همون نیلوفر ببری چه نوع کودی استفاده کنم
    ممنونم از شما
    سلام خودتون دارید میگی که 32 و کود مایع ندارید و همین مشکل کار شماست .....تجهیزاتتون ناقصه ..کاش میزاشتید تجهیزاتتون کامل شد راه اندازی میکردید الان کارتون غیر معمول و اشتباه است و فر نمیکم به نتیجه برسه

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام گیاه الترناتترا بنفش کاشتم یه چند روزی هست ولی متاسفانه یکی دو تا از ساقه هاش از تنه شروع به پوسیدن میکنن یعنی دو یا سه سانت بالاتر از بستر و بقیه شون رشد خوبی دارن تاز از همون قسمت جونه هم زدن ایااین امر طبیعی هست یا نداشتن سیستم 32 میباشد ..ارسال با موبایل

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام گیاه الترناتترا بنفش کاشتم یه چند روزی هست ولی متاسفانه یکی دو تا از ساقه هاش از تنه شروع به پوسیدن میکنن یعنی دو یا سه سانت بالاتر از بستر و بقیه شون رشد خوبی دارن تاز از همون قسمت جونه هم زدن ایااین امر طبیعی هست یا نداشتن سیستم 32 میباشد ..ارسال با موبایل
    سلام

بيشتر گياها براي غذاسازي نياز به دي اكسيد كربن بيشتري دارن تا بتونن غذاسازي كنن مخصوصا گياهاي زير آب . آلترنانترا هم به نور و دي اكسيد زيادي نياز داره در غير اينصورت بتدريج از بين ميره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17350
    سلام و احترام به دوستان
    من بعد مدتها سنتی کار کردن در 8 سال قبل بصورت نیمه حرفه ای الان دوباره قصد دارم آکواریوم بخرم و راه اندازی کنم

بودجه مورد نظر من حدود 250 تومنه حالا شما منو راهنمایی کنید که از خرید آکواریوم تا ماهی ها و تجهیزات چه چیزایی رو بخرم مناسبه و بهتره

درضمن برای من تصفیه و آب عوض کردنش خیلی مهمه منظورم حوصله ی زیادی برای آب عوض کردن و تمیز کردن داخل آکواریوم رو هر 2 ماه ندارم
    چون من قبلا از این مسئله خیلی شاکی بودم که آب آکواریوم زود به زود کثیف میشد و من مجبور بودم بعد از مدتی عوض کنم که خیلی خسته کننده بود
    الان شندیم دستگاه هاو تجهیزاتی دستی اومده که سالی دوبار یا یک بار نیازه که کل آکواریوم رو بشوری و تمیز کنی

ابعاد مورد نظر : طول 80 یا 90 سانتی متر عرض 35 الی 30 سانتی متر و ارتفاع هم 45 الی 50 سانتی متر
    اگه در مورد ابعاد منو بیشتر راهنمایی کنید که چه نوع شیشه ای و با چه ضخامتی باشه ازتون ممنون میشم

ماهی های موردنظر : همین ماهی های معمولی مثل کوپی و گلد فیش و دم شمشیری و آنجل و لجن خوار و غیر.... ( هرچه ماهی تنوع بیشتری داشته باشه و سازگاری بیشتری با ماهی های دیگه برای من بیشتر اهمیت داره )

اگه کسی در مشهد جای مناسبی برای تهیه این موارد میشناسه رو به من پ خ بده خیلی آقایی کرده
    باتشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17350
    دوستان کسی هست در پست بالایی 2014# منو راهنمایی کنه باتشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام
    دوست عزیز اینجا تاپیکی برای راه اندازی اکواریوم های حرفه ایی از نوع پلنت هست ..بودجه لازم برای راه اندازی چنین تانکهایی بیشتر از مبلغی هست که شما نوشتید

مخصوصا با ابعادی که گفتید و به درد پلنت نمیخوره

اگر منظورتون راه اندازی پلنت هست ...بهترین راهنمایی که به شما میتونم بکنم اینکه یه چند وقت قبل اگهی فروش اکواریوم گیاهی اقای کاستمن رو که در این سایت هم عضو هستند روی سایت دیوار دیدم
    اکواریوم پلنت نانو بود
    قیمت 350 گزاشته بود که باتوجه به وسایلش فکر میکنم قیمت خیلی خوبی بود

نزدیک مبلغ شما هم هست

اکواریوم های پلنت نیاز به رسیدگی دارن و مثل یک باغچه میمونن
    یا اینکه میتونید اکواریومی پلنت با وسایل و تجهیزات دست ساز درست کنید که الان مطالب خوبی در این مورد در این سایت هست ..اگر اینطوره من میتونم ادرس تاپیک هاش رو براتون اینجا اد کنم

اما اگر منظورتون اکواریوم اب شیرین معمولی هست لطفا سئوال خودتون رو در تاپیک مربوط به اون موضوع بنویسید
    چون عید بود بنده و دوستان سئوال نفر قبلب رو به عنوان عیدی در این پست جواب دادیم
    اما تکرار این موضوع باعث بی نظمی و خراب شدن این تاپیک که 202 صفحه تا اینجا داره میشه
    در اون تاپیک مدیران و دوستان اطلاعات بیشتری در مورد اکواریوم های اب شیرین معمولی دارن و بهتر راه نمایی میکنند ...........
    حالا چون عید تموم نشده
    یک نکته به شما بگم که اگر میخواید هزینه ون گهداری راحت بشه به نگهداری از ماهی های اب شیرین سرد ابی گیاه خوار روی بیارید که بخاری نمیخوان و چون غذای غیر گوتی میخورن اب هم کثسف نمیشه خیلی
    اگر واقعا وقت ندارید به بخش ماهی فایتر برید و در اون زمینه فعلیت کنید .....ماهی فایتر ...فوق العاده زیبا و نگهداری اسانی داره ...و نژاد های مختلفی داره و با گزاشتن دیواره جدا کننده در تانک میتونید چندین فایتر نگهداری کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم امیدوارم جای مناسبی براش باشه
    میخواستم بدونم گیاه آبی ارزان قیمت که بشه ازش در تنگ ماهی فایتر استفاده کرد چی هست؟، دی اکسید کربن وبستر و کود و نور زیاد نخواد.
    ممنون
    ویرایش توسط amirrezan95 : 25th March 2015 در ساعت 06:07 PM

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم امیدوارم جای مناسبی براش باشه
    میخواستم بدونم گیاه آبی ارزان قیمت که بشه ازش در تنگ ماهی فایتر استفاده کرد چی هست؟، دی اکسید کربن وبستر و کود و نور زیاد نخواد.
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    اگه منظورتون از تنگ فایتر ، تنگ های کوچک حدود 1 لیتری هست که کارتون خیلی سخت می شه.
    گیاهان آبزی به بستر ، نور مناسب ، دی اکسید کربن و کودهای مایع نیاز دارند.
    برخی از گیاهان به دی اکسید کمتری نیاز دارند و یا بیرون از بستر قرار می گیرند.

اگه می تونید بستر ساده ( شن رودخونه ای 3-5 میل ) کف تنگ بریزید و نور مناسب براش فراهم کنید ، از گیاه گندمی کوتوله ( ساژیتریا کوتوله ) استفاده کنید.
    اگه می تونید داخل تنگ تکه چوب یا سنگی قرار بدید از گیاه جاوا استفاده کنید و گیاه رو روی اون ببندید.
    نکته ای که مهمه نور مناسبه .

اگه بتونید حجم آب رو بالاتر ببرید می شه از گیاهان رو آبی هم استفاده کرد ولی باز هم نور مناسب نیازه.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اگه منظورتون از تنگ فایتر ، تنگ های کوچک حدود 1 لیتری هست که کارتون خیلی سخت می شه.
    گیاهان آبزی به بستر ، نور مناسب ، دی اکسید کربن و کودهای مایع نیاز دارند.
    برخی از گیاهان به دی اکسید کمتری نیاز دارند و یا بیرون از بستر قرار می گیرند.

اگه می تونید بستر ساده ( شن رودخونه ای 3-5 میل ) کف تنگ بریزید و نور مناسب براش فراهم کنید ، از گیاه گندمی کوتوله ( ساژیتریا کوتوله ) استفاده کنید.
    اگه می تونید داخل تنگ تکه چوب یا سنگی قرار بدید از گیاه جاوا استفاده کنید و گیاه رو روی اون ببندید.
    نکته ای که مهمه نور مناسبه .

اگه بتونید حجم آب رو بالاتر ببرید می شه از گیاهان رو آبی هم استفاده کرد ولی باز هم نور مناسب نیازه.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    ممنون دوست عزیز
    تنگ مورد نظر تقریبا پنج لیتر آب میگیره با ارتفاع ده سانت...و اینکه پمپ هوا هم نداره اینا که به پمپ نیازی نداره؟
    اینجا من سرخس جاوا ویندلو رو پیدا کردم پانچی هشت تومان میگفت، فقط یه چیزی این برگهاش بالاش ریز میشه فایتر نمیخورشون ؟ براش ضرر نداره اگه بخوره و اگه میشه نور مناسب براش رو باید چطور تامین کرد نور لامپ محیط کافیه؟ پمپ که لازم نیست؟
    و اینکه اگه ممکنه حدود قیمت هم بهم بگین،
    بازم ممنون از لطفتون
    ویرایش توسط amirrezan95 : 26th March 2015 در ساعت 01:21 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    تنگ مورد نظر تقریبا پنج لیتر آب میگیره با ارتفاع ده سانت...و اینکه پمپ هوا هم نداره اینا که به پمپ نیازی نداره؟
    اینجا من سرخس جاوا ویندلو رو پیدا کردم پانچی هشت تومان میگفت، فقط یه چیزی این برگهاش بالاش ریز میشه فایتر نمیخورشون ؟ براش ضرر نداره اگه بخوره و اگه میشه نور مناسب براش رو باید چطور تامین کرد نور لامپ محیط کافیه؟ پمپ که لازم نیست؟
    و اینکه اگه ممکنه حدود قیمت هم بهم بگین،
    بازم ممنون از لطفتون
    کسی راهنمایی نمیکنه؟

صفحه 202 از 246 نخستنخست ... 102152183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)