صفحه 20 از 246 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 2454
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    ممنون کیوان جان از اطلاعاتی که به من دادین خیلی بکارم میاد

در ادامه باید بگم که این جدید ترین عکس از nesea sp هستش که در تاپیک خودم هم گذاشنم همینجوری که مشاهده می کنید کاملا برگهاش داره تغییر میکنه ولی نور خوبی بالای سرش گذاشتم !

در مورد گیاه ozlet green هم همینجوری که شما فرمودید دقیقا تمامی برگهای قدیمش رو از دست داد و برگ های جدیدش هم در حال بیرون آمدن هستن

کیوان جان شما تجربه نگهداری دیسکس با گیاه رو دارین؟ من برای تانک جدیدم به همین نیت میخوام راه اندازی کنم که بتونم دیسکس را با گیاه نگهداری کنم

اول اینکه گونه های محدودی هست که بشه با شرایط تانک دیسکس نگهداری کرد و اونایی هم که میشه نگهداری کرد چطوری باید نور این نوع تانک رو تامین کرد که دسکس دچار استرس نشود

در حال جم کردن اطلاعات هستم که حساب شده جلو برم

با تشکر

داود
    سلام دوست گرامی
    با توجه به عکس بازهم عرض میکنم اوضاع برگهای پایینی مناسب نیست و به زودی از گیاه جدا میشن عرض کردم گیاه پرتوقعی هستش
    من تجربه تانک گیاهی با دیسکس رو داشتم اما متاسفانه موفق نبود و بعد از چند هفته بیخیال دیسکس شدم نمیگم امکان پذیر نیست، امکان پذیر هست اما مشکله چون دیسکس ماهی حساسی هست در کل به نور زیاد و دمای پایین و تغییرات پی هاش و کوددهی حساس هستش باید گیاهانی رو انتخاب کنید که نور کم و نیازهای کمی داشته باشن برای مثال از خانواده جاوا فرن و آنوبیایس و کریپتوکورین گیاهان رو انتخاب کنید. دوستانی هم تو همین سایت در تانک گیاهی دیسکس داشتن و دارن اما من در کل با توجه به خصوصیت دیسکس خیلی مناسب تانک گیاهی نمیبینمش (نظر شخصی بنده است)

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    از گیاه گندمی توی تانک دیسکس میشه نگهداری کرد؟
    دمای مناسبش چنده؟
    گیاه گندمی یا همون vallisneria گونه های مختلفی داره و از نظر دمایی با هم در حدود 2 درجه تفاوت دارند معمولا نوع گندمی پیچی تا دمای 28 درجه و گندمی معمولی هم تا 29 یا 30 دوام میاره با این شرایط دمایی اگر تانک دیسکس شما دماش تا 28 یا 29 باشه مشکلی نخواهید داشت.

موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    یه سوال
    الان تانک من گیاهی نیست
    اگه من بخوام تانک رو گیاهی کنم باید بستر رو عوض کنم در نتیجه آب باید خالی بشه و تعویض
    حالا سیکل ازت من بهم می خوره؟
    من فیلتر سطلی دارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    با درود.
    حامد عزيز سيكل شما توسط مدياهاي موجود در فيل..سطليتونه كه طي شده و تمام باكتريهاي مفيد در اونجا زندگي ميكنند و تشكيل كلوني ميدن و حدود 4 ساعت در مقداري از آب كهنه تانكتون ميتونيد اونها رو همونطور سالم حفظ كنيد و بعد از اون بمرور ميميرن..
    موفق باشيد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    mahi hayeh abe shirin
    شماره عضویت
    9026
    دوستان یه سوال چرا بعد آبگیری آب گل میشه؟؟
    چیکار میکنن که درست میشه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    mahi hayeh abe shirin
    شماره عضویت
    9026

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    mahi hayeh abe shirin
    شماره عضویت
    9026
    دوستان من میخوام بدونم استفاده از فیلتر ro واقعا ضروریه؟
    خیلی گرونه بابا

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط baphomet نمایش پست ها
    برای بعضی از تانکها که بسترشونو هر چقدر هم بشوری گل میشن اینجوره . معمولا بعد از چند ساعت و یا یکروز ته نشین و آب صاف میشه .

اگه منظورت تار شدن آبه که بخاطر سیکل ازت هست . با استفاده از کپسولهای تسریع کننده سیکل - بعد از چند روز آب صاف میشه .

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    برای بعضی از تانکها که بسترشونو هر چقدر هم بشوری گل میشن اینجوره . معمولا بعد از چند ساعت و یا یکروز ته نشین و آب صاف میشه .

اگه منظورت تار شدن آبه که بخاطر سیکل ازت هست . با استفاده از کپسولهای تسریع کننده سیکل - بعد از چند روز آب صاف میشه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    دوستان من میخوام بدونم استفاده از فیلتر ro واقعا ضروریه؟
    خیلی گرونه بابا
    سلام دوست گرامی
    برای تکثیر دیسکس از فیلتر ro استفاده میشه در شرایط عادی برای نگهداری عادی دیسکس هم میشه استفاده کرد اما واجب نیست حتماً. (منبع گفته ها بخش دیسکس سایت پارسی پت)
    برای تانک گیاهی نیازی به دستگاه ro نیست برای چی میخواهید نیترات به صفر برسونید گیاهان آکواریومی به عناصری مانند نیتروژن فسفر پتاسیم و دیگر فلزات تا حدی برای رشد نیاز دارند. این فیلتر مناسب تانک گیاهی نیست.

موفق باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مینا .فنچ.ماهی..کفتر..گربه
    شماره عضویت
    4748
    نقل قول نوشته اصلی توسط Keyvan_M نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    برای تکثیر دیسکس از فیلتر ro استفاده میشه در شرایط عادی برای نگهداری عادی دیسکس هم میشه استفاده کرد اما واجب نیست حتماً. (منبع گفته ها بخش دیسکس سایت پارسی پت)
    برای تانک گیاهی نیازی به دستگاه ro نیست برای چی میخواهید نیترات به صفر برسونید گیاهان آکواریومی به عناصری مانند نیتروژن فسفر پتاسیم و دیگر فلزات تا حدی برای رشد نیاز دارند. این فیلتر مناسب تانک گیاهی نیست.

موفق باشید.
    سلام و شبتون خوش
    درسته حرفاتون اما اینم فراموش نشه که که املاح موجود تو آب های خونگی گاها برای بعضی گیاه های ظریف و حساس مثل baby tears or hair grass or glosso ... ..بشدت آب ro سفارش میشه از اونجایی که تو کانالوگ های شرکت AdA و یا گاها باز تو فروم های حرفه ای من خیلی زیاد دیدم که حالا کامل نه اما نصف از آبro استفاده شده و خودشون به شخصه از عناصر مورد نیاز به اندازه دلخواه اضافه میکنن و حرفه ای تر هستش وتخصصی تر .. و خودم هم به شخصه برای baby teras هام تاثیرشو از وقتی ro زدم دیدم که توی آب سبک بیشتر رشد و روندگی دارن ... همین طور تو تانک های که عکس هایش( تو نت موجود هست) از جمله (( آقای پازوکیafshinra.bmhnv6...)...
    و نظر من اینه که دو سوم آب ro برای راه اندازی و سپس 1 سوم برای تعویض هفتگی خیلی خیلی هم مفیده
    در ضمن دوستان توجه داشته باشید که همین کود هایی که ما میزنیم اون درصد پتاسیم نیترات و ... رو کم زیاد میکنه دیگه چه برسه خود آب هم داشته باشه... بنا بر این تخصصی تر هست استفاده از آّب ro

البته این هم بماند که استفاده از هر دستگاه چند مرحله ایی تصفیه ممکنه عناصر نادرست اضافه آب بکنه ...(که برای نوشیدن خوب باشه اما برای گیاه نه )

صفحه 20 از 246 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383970120 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)