کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    با سلام من تو تانکم کریپتون رو تو گلدون کاشتم و قصد دارم انوبیاس هم بکارم تانک برای دیسکس داره آماده میشه میخواستم بدونم اگرco2 لازمه یدونه از این دست سازها درست کنم .اگر لازم نیست خطر ساخت co2دست ساز رو به جون نخرم

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط f@rhad نمایش پست ها
    با سلام من تو تانکم کریپتون رو تو گلدون کاشتم و قصد دارم انوبیاس هم بکارم تانک برای دیسکس داره آماده میشه میخواستم بدونم اگرco2 لازمه یدونه از این دست سازها درست کنم .اگر لازم نیست خطر ساخت co2دست ساز رو به جون نخرم
    سلام . لازم نیست برای کریپتون و آنابیاس CO2 بکار ببرید

برای تانکتون هم نور متوسط بزارید تا با کمبود دی اکسید همخونی داشته باشه . البته نور کم تا متوسط برای دیسکس هم خوبه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    با سلام دیر شد یکم ولی شاید هنوز هم بشه کاری کرد
    این کریپتونی که گفتم کاشتم .الان یه چهار پنج روزی هست ..البته نور تانکم زیاد بود که از دیشب که دوستمون آقا مهدی گفتن نور تانک رو کم کردم co2 هم ندارم که گفتن نمیخواد ساقه های گیاه به نظرم یکم شل شده چون یادمه روز اول تو تانک که گذاشتم صاف تر وایساده بود الان خودشو یکم ول کرده .مشکل دوم اینجاس که برگهاش یه قسمتهایش پوسیده شده الان که آب تانک رو سیفون میکردم یکم گلدونه کریپتون رو جابه جا کردم و قسمتهای پوسیدش ریخت میخواستم بدونم هنوز امیدی بهش هست یا نه البته خودم فکر میکنم که باشه ..حالا یکم توضیح بدم از شرایط تانک ..سیکل ازت هنوز طی نشده در حال طی شدنه ولی از رسیدگی به تانک کم نمیزارم سیفونه آب رو دارم هفته ای 50 درصد از باکتری ساز شرکتazooمرتب طبق دستورش انجام میدم نور تانک زیاد بود که به فرمایش دوستان از دیشب کمش کردم گیاه رو زیر ریشش قرص کریپتون گذاشتم وبعد ریشه گیاه رو داخل گلدان گذاشتم و روش رو از این بستر های آکواریوم ریختم.گلدان در کنار سنگ هوا گذاشتم اینم گفتم شاید ربطی به این موضوع داشته باشه دما هم بینه 28تا 30 بوده تو این چند روز حجم تانک 150 لیتر و گیاه رو هم نزدیک بخاری نگذاشتم خیلی فاصله داره ممنون میشم کمک کنید تا این گیاه از دست نره

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    با سلام دیر شد یکم ولی شاید هنوز هم بشه کاری کرد
    این کریپتونی که گفتم کاشتم .الان یه چهار پنج روزی هست ..البته نور تانکم زیاد بود که از دیشب که دوستمون آقا مهدی گفتن نور تانک رو کم کردم co2 هم ندارم که گفتن نمیخواد ساقه های گیاه به نظرم یکم شل شده چون یادمه روز اول تو تانک که گذاشتم صاف تر وایساده بود الان خودشو یکم ول کرده .مشکل دوم اینجاس که برگهاش یه قسمتهایش پوسیده شده الان که آب تانک رو سیفون میکردم یکم گلدونه کریپتون رو جابه جا کردم و قسمتهای پوسیدش ریخت میخواستم بدونم هنوز امیدی بهش هست یا نه البته خودم فکر میکنم که باشه ..حالا یکم توضیح بدم از شرایط تانک ..سیکل ازت هنوز طی نشده در حال طی شدنه ولی از رسیدگی به تانک کم نمیزارم سیفونه آب رو دارم هفته ای 50 درصد از باکتری ساز شرکتazooمرتب طبق دستورش انجام میدم نور تانک زیاد بود که به فرمایش دوستان از دیشب کمش کردم گیاه رو زیر ریشش قرص کریپتون گذاشتم وبعد ریشه گیاه رو داخل گلدان گذاشتم و روش رو از این بستر های آکواریوم ریختم.گلدان در کنار سنگ هوا گذاشتم اینم گفتم شاید ربطی به این موضوع داشته باشه دما هم بینه 28تا 30 بوده تو این چند روز حجم تانک 150 لیتر و گیاه رو هم نزدیک بخاری نگذاشتم خیلی فاصله داره ممنون میشم کمک کنید تا این گیاه از دست نره
    سلام

كار خوبي كردين كه قرص كريپتو زير ريشه گياها گذاشتين . گياهارو كه جابجا ميكنيم چند روز طول ميكشه كه دوباره خودشون رو با محيط و بستر جديد وفق بدن حتي توي گياهاي خشكي هم همينطوره . اميدوارم دوباره سرحال بشن اما بايد صبر داشته باشي تا
    دوباره جوونه بزنن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    سلام این کریپتونه پا جوش هاش یا همون ساقه های جدیدش داره برگ میده ..ساقه قدیمیهاش دیگه بعضی هاشون خیلی پوسیدن یعنی دیگه فاییده ای نداره اینارو بچینمشون با قیچی نچینم چیکار کنم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام این کریپتونه پا جوش هاش یا همون ساقه های جدیدش داره برگ میده ..ساقه قدیمیهاش دیگه بعضی هاشون خیلی پوسیدن یعنی دیگه فاییده ای نداره اینارو بچینمشون با قیچی نچینم چیکار کنم
    سلام

برگهای پوسیده و یا در حال پوسیدن رو بچینی 100% بهتره بخاطر اینکه مواد مغذی رو دارن مصرف میکنن اما بزودی از بین میرن
    . با این کار جوونه های جدید سریعتر رشد میکنن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    سلام:
    این ساقه هایی که پوسیده بود از قسمت پایین پوسیدگی قیچی کردم و از اون قسمت به پایین ساقه کاملا سبز و سفت و سالمه .از همینا هم امکان داره برگ در بیاد یا نه از ریشه ساقه های جدید رشد میکنن و بیرن میان از زیر بستر؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام:
    این ساقه هایی که پوسیده بود از قسمت پایین پوسیدگی قیچی کردم و از اون قسمت به پایین ساقه کاملا سبز و سفت و سالمه .از همینا هم امکان داره برگ در بیاد یا نه از ریشه ساقه های جدید رشد میکنن و بیرن میان از زیر بستر؟
    سلام

برگهای جدید از لایه برگهای قدیمی تر بیرون میاد . جوونه های جدید هم از ریشه کریپتون بیرون میاد و بعدش که به 10 - 15 سانت رسید میتونی جدا کنی و در جای دیگه بکاری البته باید سعی کنی کمی ریشه باهاش باشه که زود خودشو بگیره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي _ گربه
    شماره عضویت
    16354
    دوستان براي بالا آوردن ارتفاع ميشه چند سانت شن ريز در كف آك ريخت بعد روي اون بستر ada بريزم يا اينكه به مشكل بر ميخورم ؟!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    فکر نمیکنم به مشکل بر بخوری .....اما بهتر با توجه به اینکه جلوی تانک برای چمن ها 3 سانت بستر میریزن ..این کار رو نکنی و فقد در پشت تانک اون هم به ارتفاع زیر 5 سانت این کار رو بکنی ...

صفحه 188 از 246 نخستنخست ... 88138169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207238 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)