کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی شور وشیرین
    شماره عضویت
    10471
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

* اولین نکته ای که در مورد منبع نور مناسب باید در نظر بگیرید اینه که نور سفید باید دارای کلوین 6500 (در مواردی 6400 هم میشه استفاده کرد) باشه .

با توجه به ارتفاع آک و نوع دکور بیرونی مد نظر شما می تونید از 3 نوع منبع نور استفاده کنید:
    1- لامپ های هالوژنی . این نوع لامپ برای ارتفاع زیاد عموما استفاده می شه . گرمای زیادی تولید میکنه و شفافیت نور خوبی داره.
    2- لامپ های ال ای دی . این نوع لامپ با توجه به لنزی که روش سوار می شه برای ارتفاع کم و زیاد استفاده می شه . شفافیت نور بالایی داره و زیبایی بیشتری ایجاد می کنه.
    3- لامپ های فلورسنت . این نوع لامپ برای ارتفاع حداکثر 50 سانت استفاده می شه و از 2 نوع قبل ارزون تر تموم می شه . لامپ های فلورسنت مناسب آک گیاهی خودشون به دسته های زیر تقسیم می شن:
    3-1 - لامپ های T5 . این لامپ عمق تابش نور بیشتری داره . هم می شه از مدل های شرکتی مخصوص استفاده کرد و هم از مدل های معمول موجود تو بازار الکتریکی ها.
    3-2 - لامپ های T8 . این لامپ عمق تابش نور کمتری نسبت به T5 داره. بهتره فقط از مدل های معرفی شده توسط شرکت های معتبر ایتفاده بشه.
    3-3 - لامپ های FPL . این نوع لامپ از لحاظ عمق تابش معادل T5 و حتی کمی بیشتر از اون هست. هیچ شرکت معروف آکواریومی این نوع لامپ رو هنوز معرفی نکرده ولی می شه از محصولات بازار الکتریکی استفاده کرد. از لحاظ قیمت و کارآیی از 2 نوع بالایی بهتر عمل می کنه.

*برای لامپ های فلورسنت به منظور استفاده کامل از نور باید از رفلکتور ( بازتابنده نور ) استفاده کرد .

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

سلام میشه در مورد لامپ هالوژنی بیشتر توضیح بدین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    با سلام آیا گیاه آنابیاس هم مانند کریپتون مقاوم هست و میشه در تانک دیسکس کاشت؟با تشکر

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط f@rhad نمایش پست ها
    با سلام آیا گیاه آنابیاس هم مانند کریپتون مقاوم هست و میشه در تانک دیسکس کاشت؟با تشکر
    سلام . بله آنابیاسها هم گیاهای مقاومی هستن و تا 30 درجه دووم میارن و نور کم تا متوسط نیاز دارن

اما در تانک دیسکس نباید نمک یا دارو مصرف کنید چون گیاها از بین میرن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    با سلام میشه خواهش کنم یکی قیمت این گیاه رو به من بگه بعد یکی برای من توضیح بده این گیاه ها کلا چه جوری حساب میشن ریشه ای حساب میشن یا شاخه ای مثلا اگه یک ریشه گیاه سه یا چاهار شاخه میشه تک تک حساب میکنن یا کله ریشه رو میگن آنابیاس رو قیمت کردم یه جا گفت بهم 20.000 تومان الان تو یه سایت دیدم یکی از کاربرا گذاشته برای فروش 1.500تومان گیاه های مغازه دار با کیفیت تر بود ولی نه با این اختلاف قیمت لطفا دوستان یه راهنمایی بکنید ممنون میشم

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط f@rhad نمایش پست ها
    با سلام میشه خواهش کنم یکی قیمت این گیاه رو به من بگه بعد یکی برای من توضیح بده این گیاه ها کلا چه جوری حساب میشن ریشه ای حساب میشن یا شاخه ای مثلا اگه یک ریشه گیاه سه یا چاهار شاخه میشه تک تک حساب میکنن یا کله ریشه رو میگن آنابیاس رو قیمت کردم یه جا گفت بهم 20.000 تومان الان تو یه سایت دیدم یکی از کاربرا گذاشته برای فروش 1.500تومان گیاه های مغازه دار با کیفیت تر بود ولی نه با این اختلاف قیمت لطفا دوستان یه راهنمایی بکنید ممنون میشم
    سلام

نحوه فروش گیاهان نسبت به ساختار اونها متفاوته ولی باید به توضیح فروشنده توجه کنید:
    - گیاهان بوته ای - مثل شمشیری یا ماداگاسکار -
    - گیاهان شاخه ای - مثل آلترنانترا ها یا شویدی ها - که به صورت پانچی یا دسته ای فروخته می شن
    - گیاهان کف پوش - مثل همیانتوس کوبایی یا گلاسو - که به صورت گلدانی یا پک ( به طور مثال بسته های 5*5 سانت ) فروخته می شن.
    - گیاهان شاخه ای - مثل آنوبیاس ها -

بازم می گم فروشنده نسبت به توضیحی که می ده و شرایطش می تونه یه گیاه رو به هر کدوم از مدل های فوق عرضه کنه.
    مطمئنا خریدن گیاه و حتی ماهی و تجهیزات از آکواریوم داران خانگی بسیار به صرفه تره و معمولا هم کیفیت بالاتری داره ولی باید به سلامت و تطبیق نوع اعلام شده با خود محصول دقت نمایید.(نام گذاری اشتباه )

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام

روی برگ های گیاه انوبیاس ام لکه های سیاه زده و لبه ی برگ هم کاملا سیاه شده. میخواستم بدونم مشکل از کجاست و جطوری میتونم رفعش کنم
    ممنون ازتون

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    روی برگ های گیاه انوبیاس ام لکه های سیاه زده و لبه ی برگ هم کاملا سیاه شده. میخواستم بدونم مشکل از کجاست و جطوری میتونم رفعش کنم
    ممنون ازتون

سلام

گیاه شما دچار جلبک شده .
    لطفا در مورد شرایط نگهداری و میزان نور و کود مایع و مدت زمان راه اندازی اک توضیح بدید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    سلام

گیاه شما دچار جلبک شده .
    لطفا در مورد شرایط نگهداری و میزان نور و کود مایع و مدت زمان راه اندازی اک توضیح بدید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    ممنون جناب رازقی
    تو یه اک 70 لیتری هستش. نور هم یه لامپ فلورسنت سفید و یه صورتی 1500کلوین هستش که 10 ساعت در روز روشنه
    راه اندازی هم حدود 3 هفته است که مکان تانک رو عوض کردم از اون موقع اینجوری شده
    کود هم به تانک نمیزنم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    ممنون جناب رازقی
    تو یه اک 70 لیتری هستش. نور هم یه لامپ فلورسنت سفید و یه صورتی 1500کلوین هستش که 10 ساعت در روز روشنه
    راه اندازی هم حدود 3 هفته است که مکان تانک رو عوض کردم از اون موقع اینجوری شده
    کود هم به تانک نمیزنم
    خواهش می کنم.
    با این شرایط هنوز سیکل طی نشده .
    - حتما حواستون به سیکل باشه و از مدیا های مناسب استفاده کنید.
    - نور خورشید به هیچ وجه به آک نتابه
    - از سیامی جلبک خوار سایز ریز استفاده کنید. البته اگه میگو تو آک ندارید و آک گوشتخوار نیست.
    - با توجه به تراکم گیاهی که من می بینم 10 ساعت زیاده و نور دهی رو به 6 ساعت کاهش بدید.
    - در صورت تونستن برگ های انوبیاس رو به ارامی تمیز کنید.
    - استفاده از حلزون زبرا و شاخدار هم می تونه کمک زیادی بکنه بشرطی که با بقیه ماهی ها تون همخونی داشته باشه.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10862
    خواهش می کنم.
    با این شرایط هنوز سیکل طی نشده .
    - حتما حواستون به سیکل باشه و از مدیا های مناسب استفاده کنید.
    - نور خورشید به هیچ وجه به آک نتابه
    - از سیامی جلبک خوار سایز ریز استفاده کنید. البته اگه میگو تو آک ندارید و آک گوشتخوار نیست.
    - با توجه به تراکم گیاهی که من می بینم 10 ساعت زیاده و نور دهی رو به 6 ساعت کاهش بدید.
    - در صورت تونستن برگ های انوبیاس رو به ارامی تمیز کنید.
    - استفاده از حلزون زبرا و شاخدار هم می تونه کمک زیادی بکنه بشرطی که با بقیه ماهی ها تون همخونی داشته باشه.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    خب الان یه مشکل بزرگ دارم . . . تانک رو گذاشتم تو اتاقم. نور در طول روز کامل به اتاق میتابه و امکان اینکه پرده ی اتاق رو بکشم هم نیست ولی مستقیم به تانک نمیتابه. با این حساب باید چکار کنم؟؟؟

صفحه 187 از 246 نخستنخست ... 87137168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206237 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)