کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    نقل قول نوشته اصلی توسط msn1987 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید و دوستان..
    من یه تانک دیسکس دارم حدود دو ماه پیش یه گیاه کریپتون وارد تانک کردم تو یه گلدان سفالی کاشتمش بسترش هم سنگ رودخانه ای هستش متوسط سایز سنگ هم 0.5 سانتی متری میشه دما 30 درجه سلیسیوس و حجم تانک 260 لیتر و موجودات زنده تانک: حلزون سیب - دیسکس - کت آلبینو - کوریدوراس.....نور هم از یه مهتابی 40 وات داخل آبی استفاده می کنم ........در این دو ماه گیاه هیچ گونه رشدی نکرده بلکه برگهاش سوراخ شده با اینکه وقتی خریدمش خیلی سرحال به نظر میومد و ریشهای زیادی داشت .. نمی دونم مشکل از کجاست حتی اکسیژن تانک هم کم کردم که تلاطم نداشته باشه ولی بازم تاثیری نداشت .... در ضمن هر 3 روز 40 درصد آب تانک سیفون میشه.....
    لطفاً راهنمایی بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    سلام.تجربه ی شما رو عینا داشتم.علت کوزه هاست.فشار اب روی شنها باعث خفه کردن ریشه میشه و رشد نمیکنه اصلا.به خصوص اگه ارتفاع تانک 50 به بالا اب شده باشه که دیگه هیچی.بزرگ کردن گلدون هم اثری نداره.من تو کوزه ای به بزرگی 2 سطل ماست 1 بوته کریپتون تست کردم اصلا رشد نداشت.شما باید یا بیخیال کریپتون بشید و از گیاهایی مثل آ«وبیاس/جاوا که روی کنده بسته میشن و نیاز به خاک ندارند اسفاده کنید یا اینکه شن بریزید کف تانکتون تا رشد کریپتوناتونو ببینید.که در اون حالتم با دیسکوس داری کمی منافات داره.کود هم اصلا نیاز ندارید.اصلا.
    خوش باشید
    من گياه كريپتون داشتم
    بابخشي از نظر شما مخالفم
    چراكه اگه نور مناسب باشه ارتقاع نقشي تورشد كريپتون يا خفه شدن ريشه هاش نداره
    دليل خرابي كريپتونهاتون دو علت داره 1 سبكي آب و كمبود مواد مغذي (چون شما ديسكس داري و مرتب سيفون ميكني آب سبكه و كريپتون گياهيه كه آب سنگين و املاح دار رو بيشتر ميپسنده) و دليل دوم كمبود شديد نور همونطور كه گفتم نور ديگه حداقل بايد براي اين ميزان آب و گياه كريپتون كه از بين نره (نگفتم رشد خوبي داشته باشه ها) ديگه 100 وات بايد باشه از تمركز نور روي كريپتون هم ميتوني استفاده كني
    نقل قول نوشته اصلی توسط mashid نمایش پست ها

سلام
    از دوستان کسی میدونه این چه موجودیه؟؟
    ضرر داره یا بی ازاره؟
    عزيز جان اين 100 درصد لارو سنجاقكه و همونطور كه دوستان فرمودن مضره ولي اگر حين خريد منتقل شده باشه وجودش مقطعيه بعد يه مدت خرابكاري تو تانكت با ميميره يا دگرديسي ميكنه و ميپره ميره و ديگه اين تصور كه دوباره تخم كنه وجود نداره
    اگر هم ميخواي زودتر از شررشون راحت شي چلرش اينه كه بطريه نوشابه روببري و تله درست كني براش تا بگيريش يا بگيريشون (تله بطري هم معروفه بگردي پيدا ميكني

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    من به خاطر دیسکسهام،
    چند عدد کریپتون و نیلوفر قرمز رو داخل کوزه های سفالی همراه کود قرار دادم.
    1) به مرور برگهای کریپتون دراز و بزرگ میشن. اونقدر که بخشی از فضای تانک رو میگیرن. چطور باید هرس بشن؟
    2) آیا با وجود کود داخل کوزه ها، باز هم به کود مایع نیاز دارم؟ چقدر زمان می بره تا کود داخل کوزه ها، تمام بشن؟

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط astalavista نمایش پست ها
    من به خاطر دیسکسهام،
    چند عدد کریپتون و نیلوفر قرمز رو داخل کوزه های سفالی همراه کود قرار دادم.
    1) به مرور برگهای کریپتون دراز و بزرگ میشن. اونقدر که بخشی از فضای تانک رو میگیرن. چطور باید هرس بشن؟
    2) آیا با وجود کود داخل کوزه ها، باز هم به کود مایع نیاز دارم؟ چقدر زمان می بره تا کود داخل کوزه ها، تمام بشن؟
    شما میتونی برگهای بزرگتر رو از پایین ساقه برگها ببری . اگر گیاه به کود مایع نیاز داشته باشه شروع به زرد شدن میکنه و یا رشدش متوقف میشه و در اون صورت شما باید کود مایع هم استفاده کنی

موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    15703
    نقل قول نوشته اصلی توسط K.MR نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی برای تانک گیاهیتون اگر مهتابی حرفه ای مثل آرکادیا یا جی بی ال رو میتونید استفاده کنید که همه پارامترهای لازم در طراحی و ساخت رو مد نظر قرار دادن اگر این برندها در دسترس شما نبود یا براتون خیلی هزینه بر بود میتونید از ترکیب مهتابی زیر کابینتی سفید با کلوین 6400 و مهابی زیر کابینتی قرمز استفاده کنید یا میتونید از لاپهای FPL با کلوین 6400 استفاده کنید.
    اگر با وجود نور برگهای تانک رشدشون متوقف بشه یا شکل طبیعی خودشون رو از دست بدن و قهوه ای بشن یا یکجورایی دچار سوختگی بشن میتونه دو تا علت داشته یکیش اینه که کلا نور خیلی زیادی در تانک دارید و توازنی بین نور دی اکسید کربن وجود نداره و عامل دوم میتونه کلوین لاپ های شما باشه معمولا محدوده 6300 کلوین نهایت 7000 تا 7200 برای گیاهان آکواریومی مناسب هست اگر کلوین زیاد باشه مثلا 9000 یا 10000 هم میتونه سبب این مشکل بشه
    دوست گرامی کمبود Co2معمولا سبب رشد کم برگها و هاله های سفید روی برگهای قدیمی تر بشه
    در کل به نظر میاد توازن نور و Co2 تانک شما مناسب نیست اگر کلوین لامپها مناسب هست نیاز به تعویض مهتابی یا لامپ ندارید کافیه کمی نور رو کاهش بدین و مقدار Co2 رو زیاد کنید یک مدت اینکارو انجام بدین بعد نتیجه اش رو به مدیران اعلام کنید.

موفق باشید.
    سلام
    من از تركيب نور 90 سانتي 10000K و 60 سانتي 6500K يه همراه 120 وات ال اي دي استفاده ميكنم(220 lit)
    هر ثانيه 1 حباب هم co2 دارم
    خدارو شكر همه جيز روبراهه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    سلام خدمت اساتید..
    آیا استفاده از کربن اکتیو در فیلتر به کریپتون آسیب میزنه؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط msn1987 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید..
    آیا استفاده از کربن اکتیو در فیلتر به کریپتون آسیب میزنه؟
    سلام
    قرار دادن کربن اکتیو داخل فیلتر به گیاهی اسیب نمی رساند ولی با وجود کربن اکتیو داخل فیلتر عنصر های مورد نیاز گیاهان که توسط شما به تانک تزریق میشود (کود مایع) اثر خودشون رو از دست می دهند و کربن اکتیو باعث جذب تمام این مواد میشود و بودنش داخل فیلتر بصورت مداوم برای تانک گیاهی توصیه نمی شود استفاده از کربن اکتیو بهتر زمان بندی و در صورت لزوم برای تانک گیاهی باشد
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    15872
    بد ترين اتفاقي كه ممكنه بعد از يه مسافرت چار پنج روزه براي يك تانك پلنت بيوفته چيه؟ قبل از مسافرت غير از سيفون و تنظيم غذا ريز خودكار و تايمر نور چه موارد ديگه اي بايد رعايت كرد؟

Sent from my HX-GT1001 using Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza80 نمایش پست ها
    بد ترين اتفاقي كه ممكنه بعد از يه مسافرت چار پنج روزه براي يك تانك پلنت بيوفته چيه؟ قبل از مسافرت غير از سيفون و تنظيم غذا ريز خودكار و تايمر نور چه موارد ديگه اي بايد رعايت كرد؟

Sent from my HX-GT1001 using Tapatalk
    سلام
    شما برنامه ریزی مناسبی برای تانک گیاهی در زمان نبودنتون در نظر گرفتید اگر دی اکسید به تانک تزریق میکنید برای این 5 روزی که سفر هستید با قرار دادن شیر برقی و تایمر سیع کنید تزریق ادامه داشته باشد و در غیر اینصورت از سنگ هوا و تایمر برای زمان تاریکی استفاده کنید
    با این حساب اتفاق بدی برای گیاهان تانک و ماهیها نخواهد افتاد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    15872
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    شما برنامه ریزی مناسبی برای تانک گیاهی در زمان نبودنتون در نظر گرفتید اگر دی اکسید به تانک تزریق میکنید برای این 5 روزی که سفر هستید با قرار دادن شیر برقی و تایمر سیع کنید تزریق ادامه داشته باشد و در غیر اینصورت از سنگ هوا و تایمر برای زمان تاریکی استفاده کنید
    با این حساب اتفاق بدی برای گیاهان تانک و ماهیها نخواهد افتاد
    دي اكسيدم دست سازه . پس هوا رو باز نگه دارم؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza80 نمایش پست ها
    دي اكسيدم دست سازه . پس هوا رو باز نگه دارم؟
    بله اگر از تایمر استفاده نمیکنید برای اکسیژن دهی به تانک پمپ هوا دهی به تانک رو در یک درجه کم قرار بدید و این مدت در شبانه روز روشن بزارید

صفحه 173 از 246 نخستنخست ... 73123154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192223 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)